Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos gyereket hagynátok...

2 hónapos gyereket hagynátok egész éjszaka aludni?

Figyelt kérdés

Már kb 3 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Mostanában egyre hosszabban. Képes 10-12 órát is aludni.

Ti hagynátok, hadd aludjon nyugodtan, vagy felkeltenétek? Napközben nem sokat alszik, talán max 2-3 órát összesen.

Ja és anyatejes. Én felkelek hajnalban fejni, és mielőtt felkel reggel, akkor is lefejem a mellem.


2014. jan. 11. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Én hagynám, ha egyébként rendesen gyarapszik a súlya, és nappal rendesen eszik. De miért fejsz, mielőtt felkel?
2014. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem fog éhen halni...

Miért vagy a saját ellenséged?

2014. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Igen hagynám.

A védőnő is azt mondta nekünk, nappal keltsük max. 4 óránként, de éjszaka hagyhatjuk nyugodtan :)

2014. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy hagynám. Örülj neki! Pihenj inkább te is. Ne vedd készpénznek, hogy ez mindig így lesz, akkor majd visszasírod ezt az időszakot. Én már akkor hagytam a fiamnak, hogy végigaludja az éjszakát, miután hazajöttünk a kórházból. Aztán sajnos elhagyta ez a jó szokását. Attól ne félj, hogy emiatt elapad a tejed, az igazodik a baba igényeihez.
2014. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szépen gyarapodik, nincs azzal baj. Nagyon szép kis hurkájai vannak :)

Fejni meg azért fejek, mert tele van a mellem, és egyszer már volt egy gyulladásom, nem hiányzik megint. Meg fáj, annyira kemény. 3-4 óránként muszáj üríteni. De mire felkel, addigra termelődik annyi, hogy jól lakjon.


Arra gondoltam, talán ha felkelteném enni éjszaka, akkor napközben nem kérni olyan gyakran a cicit. De őszintén szólva nincs szívem hozzá. Sose keltettem, csak ha dolgunk volt, menni kellett korán valahova.

2014. jan. 11. 21:30
 6/19 anonim ***** válasza:

ritka szerencsés vagy, én még nem is hallottam ilyenről, hogy anyatejes baba 12 órát alszik! :)

ha éhes lenne, felébredne a kaja miatt biztosan, de ha nem fejlődik, nem hízik megfelelően, akkor azért a védőnőt, gyerekorvost is meg kell kérdezni erről...

az én babcim rekordja 8 óra volt, de 99%-ban csak 3 órákat alszik... :) ja, amikor sokat aludt, sokat is nőtt :)

2014. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is hasonló volt, nekem a védőnő azt mondta, hogy kb. 3 hónapos korig keltsük fel 6 óránként, mert kiszáradhat. Az enyém is anyatejes amúgy.
2014. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
50 centivel született, most 58 centi; 3600 grammal, most 5300. Akkor a sok alvástól fejlődik ilyen jól? :)
2014. jan. 11. 21:32
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Erre mondják, hogy tedd össze a két kezed, hogy ilyen természete van. A fiatal anyák meg apák attól szoktak kikészülni, hogy a gyerek 2-3 óránként felébred és üvölt. Nyilván megfelelő mennyiséget szopik és talán a tej zsírtartalma is bőséges, tehát nem éhezik meg gyakran.
2014. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem kelteném fel. A fiam is ennyi idős, egyszer kel éjjel enni, de előfordult eddig kétszer, hogy 5-6 órát aludt, kimaradt az az éjszakai étkezés, és semmi baja nincs :) a fontos hogy fejlődik, napközben majd behozza. Amúgy én is fejek éjjel, mert szétdurranok. Egyszer kihagytam, olyan csomós lettem, és úgy fájt, hogy inkább felkelek hajnalban fejni. Szoptatás után a másik mellem és a szoptatás utáni maradékot mindig lefejem és megy a fagyasztóba. Jól jön majd a jövőben az aranytartalék :) Majd gondolok rád hajnalban, hogy nem én "szívózok" egyedül a világban :D Sok boldogságot a Picúrral! :)
2014. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!