Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam majd az újszülöt...

Hogy altassam majd az újszülött babámat? Mit csináljak ha sír? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Nem szeretnem elkényeztetett hogy állandóan ölbe keljen altatni....es hat az lenne a kerdes hogy ha beteszem a kisagyaba es sir nagyon.....akkor mit csinaljak vele hogy magatol elaludjon???? Es napkozbe mennyit lehet olbe hogy ne szokja meg???

2014. jan. 17. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Egy újszülött baba természetes, hogy igényli az anyai közelséget. Nyugodtan vedd fel, nyugtasd meg és úgy próbáld letenni a kiságyba, simogatni. Hidd el, olyan gyorsan elszalad ez a kisbabás időszak, hogy sajnálni fogod, hogy nem ringattad ilyen picurka korában. Nyugi, 3 évesen már nem fogja igényelni, hogy cipeld. :-)
2014. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha el tud magától aludni, akkor hagyd, ha csak kicsit nyöszörög, akkor is hagyhatod. Ha sír, akkor vigasztald meg. Újszülöttet még nem lehet elkényeztetni, legyen annyit ölbe, amennyit igényli, meg amennyit Te igényled (lehet ölben úgy is, ha nem sír). A magától elalvást elég néhány hónap múlva "megtanítani", de azt sem úgy, hogy hagyod sírni, hanem úgy, hogy lerakod, mikor már nyugodt, de még nem alszik mélyen.
2014. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom de szeretnek azert levegot is kapni tole....najo bezzeg ha 2het mulva megszuletik nem ezt fogom mondani es epp ezert felek hogy ugy elkenyeztetem hogy csak az olembe marad el....mert sajnos mar most alig varom hogy ringassam a kicsikemet :)
2014. jan. 17. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapos. Ha sír, felveszem, megnyugtatom, visszafektetem. Ezt ismétlem, ha kell 40x. Most már ott tartunk, hogy 1-2 ismétlés után mosolyogva néz rám az ágyból, majd magától alszik. Tudja, hogy ha sír, számíthat rám, de ha nincs baj, akkor aludni egyedül kell. Ehhez persze azonos időben, azonos helyen, azonos környezetben alszik, amikor odakerül már tudja, mi következik. Nagyon gyorsan megszokta. Első 1 hónapban nem foglalkoztam ezzel, de amikor elkezdett foylton csak kézben elaludni, ringatva és átlépte a 6kg-t, hááát, nehezedett a pálya, muszáj volt kitalálni valamit, ami lelkileg nem árt neki, testileg meg nekünk.
2014. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az első hetek-hónapok arra valók, hogy vele legyél, kialakuljon a kötődés, akkor még nem tudod elkényeztetni, az majd később jön... :)
2014. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez tetszett: szeretnék tőle levegőt is kapni. :-) De nyugis is volt az újszülött koruk a mostanihoz képest. 3 évesek és MOST tényleg alig lehet tőlük levegőt kapni. (Bocsi az offért!)
2014. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő azt mondta hogy ha haza hozom ampici babamat akkor csak rakjam be a kisagyaba simogassam vagy dudoljak neki es elalszik magatol......nembaj ha sir :( dehat mar most tudom hogy nemfogom birni halgatni hogy sir :( de az biztos hogy 1 honapos koraig nagyon sokat fogom dajkalni utana meg rendszerhez szoktatom :)
2014. jan. 17. 15:08
 8/13 anonim ***** válasza:

"biztos hogy 1 honapos koraig nagyon sokat fogom dajkalni utana meg rendszerhez szoktatom :)"

na remélem ezt adod fel leghamarabb....hidd el, tapasztalatból beszélek, pici babával nincs olyan, hogy rendszer..annál nehezebb, minél jobban akarod ezt. Ha rugalmas vagy és elfogadod a dolgokat, a helyzetet, sokkal könnyebb lesz. óvatosan apró dolgokkal el lehet érni, hogy 6 hónapos korára nagyjából lesz egy napirendetek, de ez is inkább a baba érdeme. Ha kiegyensúlyozott és boldog, akinek az igényei ki vannak elégítve, akkor ez el fog jönni. Ráadásul az egyedül alvás is idegrendszeri érettség függvénye is, én is sokat ringattam, ölben aludt el (hasfájós volt), de most már 9 hónapos, rendkívül nyugis, boldog baba, akit nem kell órákig altatni. Ha látom, hogy álmos, megdajkálom, szépen nyugisan elvagyunk pár percet, aztán beszunnyad az ölemben és leteszem aludni - nem alszik még, félálomban van, de elég nyugodt ahhoz, hogy magától elalszik ezután.

Szóval nincs olyan, hogy "elkapatod" ha ölben van, egy éves korig semmiképpen sem. Sőt, a kutatások szerint pont azok a gyerekek lesznek később sokkal önállóbbak, akiket hordozott, dajkált, sokat tartott testkontaktusban az anyukája

2014. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Julie S ***** válasza:
Mi együtt alszunk a babánkkal (1 hét múlva lesz 4 hónapos), és sokat van kézben. Mégis, ha úgy adódik, hogy nem érünk rá hurcolni, akkor is jól elvan magában. Igaz, hogy szűk fél percben elpanaszolja az elégedetlenségét, amikor letesszük, de utána mindig talál valami izgalmasat, amivel elfoglalja magát. És hosszan el is van egyedül. Gondolom, már megszokta, hogy mindig ott vagyunk neki, ha fontos és ha igényli. Az pedig nálunk egyértelmű volt, hogy olyan helyzetben nem hagyjuk a babánkat, amiben nem érzi jól magát és sír. Szerintem ilyesmivel nem lehet elkényeztetni. De ahány ház, annyi szokás. És annyi vélemény. Én azt a nézetet osztom, hogy egy kisbaba minél többet legyen ölben, kézben, testközelben. Hiszen ő csak ebből érzi, hogy biztonságban van. És a biztonságérzet teszi nyugodttá nemcsak őket, hanem a felnőtteket is.
2014. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"Es napkozbe mennyit lehet olbe hogy ne szokja meg???" Hát erről sajnos már most lekéstél. Ott van a nap 24 órájában a hasadban, a tested melegét érzi, a szívverésedet hallgatja - és bizony ezt már most, születése előtt MEGSZOKTA. Ez van, ezt visszacsinálni már nem tudod. Azzal teszed a legjobbat, ha hagyod, hogy a saját tempójában váljon le rólad. Ez nem újszülött korban fog bekövetkezni, de ha nem trenírozod, ugyanakkor hagysz neki szabad teret, akkor 2 éves kora körül már egy szuper, önálló gyereked lesz.

Persze le tudod erről erőszakkal is szoktatni, de az anyaság nem arról szól (ideális esetben persze), hogy ott van az a cuki baba, de azért túl sokat ne kelljen már vele foglalkozni. Bizony az anyasággal együtt jár a folyamatos készenlét, az éjszakázás, a ringatás, altatás, a korábbinál drasztikusan kevesebb szabadidő.

A babasírás meg nem véletlenül olyan rettenetesen idegesítő. Úgy alkotta meg a természet, hogy olyan zavaró legyen hallgatni, hogy az ember szinte bármire hajlandó - legyen az ringatás, soron kívüli szoptatás, vagy az elveivel ellentétes ágyba vétel - csak legyen már csend. :)

Egyébként az első gyerekem születése előtt én is Hozzád hasonlóan gondolkoztam, de az élet szerencsére megtanított arra, hogy árnyaljam a nézőpontomat. :)

2014. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!