Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki a babájával alszik,...

Aki a babájával alszik, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
Az én babám bölcsőben aludt mellettem a legelején, most fél éves és a saját szobájában alszik a kiságyában. Egy-egy nyűgösebb éjszakán nem lenne rossz, ha elaludna mellettem az ágyunkban, de nem hajlandó. Csak a saját kiságyában. Ma is egy nyűgösebb éjszakánk volt, hajnal 5kor bevittem magamhoz, de fél óra után vissza kellett tennem a saját ágyába.
2014. jan. 21. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél vmi kihúzhatót a szobájába és aludj te ott.
2014. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

99%-ban a saját ágyában alszik,ami sokáig a mi ágyunk mellé volt téve,hogy csak átnyúlnom kelljen.

De ha szoptatás közben bealudtam,simén elaludt köztem és a férjem között is.

2014. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kihúzható ágy van a szobájában, és eddig a bölcső is az én ágyam mellett volt. Én itt most azokra az anyukákra gondolok, akikkel együtt alszik a baba az ágyban, és úgy szoptatnak, hogy a baba "kiszolgálja magát". Ők hogy csinalják.
2014. jan. 21. 12:41
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem szokatás kérdése és nem bíznék benne a helyedben, hogy 6 hónapos babát át lehet szokatni. Nekem 5 hónapos a fiam és neki teljesen mindegy, hogy mellettem alszik, vagy a kiságyában. a kiságya össze van tolva a mi ágyunkkal. Este mikor leteszem aludni, akkor a kiságyban alszik el, aztán az első szopizáskor átkerül mellém a nagyágyba és ott is marad reggelig. Kétszer eszik éjszaka. Nem sír amikor enni akar, hanem kúszik hozzám és lökdös a fejével, kezével, hogy enni kér. Én imádom,hogy mellettem alszik, persze így könnyű, hogy úgy szokattam,hogy mindkét helyen simán alszik. Vagy hogy érted, hogy hogy alszunk a gyerekkel?
2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából erre gondoltam. És Te hogyan szoptatod? Fekve? Utána büfiztetsz? Vagy úgy, ahogy vagytok alszotok tovább?
2014. jan. 23. 12:35
 6/11 Julie S ***** válasza:
Ez szerintem szokás kérdése. Mi a kezdetektől együtt alszunk, és azért össze kellett szokni. Meg kellett szoknom, hogy mire ébredjek fel és mire ne. Mondjuk a lányom a legelső naptól kezdve jót aludt mellettem, de az éjjeli szopizásban neki is kellett egy kis gyakorlat. Ma már csupán annyit csinál, hogy ki se nyitja a szemét, csak nyúlkál hozzám és nyöszörög. Nem kelünk fel, csak fekve megkapja a cicit, és alszunk is tovább közben vagy utána. Büfire nálunk nincs szükség éjjel. Szegény kisasszony meg is sértődne, ha ezzel felverném hajnalban. :)
2014. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is az első naptól együtt alszunk, nem is tudnék nyugodtan aludni, ha nem lennének mellettem a gyerekek. Most 3,5 és 2 évesek, nyár végére várjuk a harmadikat.


De azt el tudom képzelni, hogy egy olyan babát, aki eddig kizárólag a saját ágyában aludt, zavarhatja ez a szoros testközelség.

2014. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es. Akkor a 3 gyermek+te+férj alszik egy ágyban? Mekkora az ágyatok? Ezt hogy a francba lehet megoldani?

Egyébként az én nagylányom is egy szobában, de külön aludt 1 éves koráig....azóta csak , ha beteg, akkor alhatok vele, különben nem viseli :) most a pici 6 hós. Egy szobában alszunk, ismét külön. Egyszer próbáltam a hitvesi ágyban altatni, de befordult valahogy a párom alá.....nagyon megijedtünk. Kell a nyugodt alvás nekünk is. Nem lehet vigyáz állásban aludni!

2014. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7.-es vagyok. Még csak most várjuk a harmadikat, szóval négyen alszunk. Nekünk van egy 180 széles matracunk középen, két szélről meg a gyerekeknek egy-egy 90 cm széles, így pont faltól falig ér a szobában a fekhelyünk.
2014. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az én babám az éjszaka második felében velem alszik, ritka, hogy vissza teszem a kiságyába, mivel ugye szinte fel sem ébredek...

mivel anyatejes baba, nekem nem gond az együtt alvás. cicire rakom a kicsit, és hagyom, hogy ott elaludjon, esetleg, ha "ázik" már a bimbi - vagyis csak cuclizik már, és unom, akkor lehúzom róla. és alszunk szépen :)

8 hós, 77 cm / 9,8 kg a kisbabám :)


szerintem, ha nem szoktátok meg az együtt alvást, eddig nem csináltátok, ÉS nem szoptatod, akkor nem biztos, hogy fogsz bízni magadban, nem biztos, hogy el mersz aludni, viszont ha éberen akarsz őrködni mellette, akkor előbb utóbb jól kimerülsz.


minden esetre próbáld ki mintha cicin altatnád, ha abban a "magasságban" feléd fordulva van a baba, és te felveszel egy olyan E vagy F betű formát (vagy fordítva, ha a jobb oldaladon fekszel) akkor nem lehet baj.

(F betű = az egyik karod, az alsó, amin fekszel, a baba feje felett fut, a másik karod pedig a babát öleli - és fogja a takarót, hogy ne csússzon be alá a baba, a lábad kinyújtva. E betűnél a lábad felhúzva, így értsd) :)


én hiszem, hogy egy anya nem tud ráfeküdni a gyerekére (természetesen altató, nyugtató, kábító hatású szereket mellőzni kell. bár én aludtam demalgon után együtt a gyerekkel, semmi baj nem volt)

2014. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!