Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Megéri egy órán át sírni...

Megéri egy órán át sírni hagyni, csak hogy ne legyen elkényeztetve?

Figyelt kérdés
15 hónapos, a szokásos esti hiszti esete, álmos, de nem akar aludni, ki akar jönni a kiságyból. Ha kiveszem semmi baja, mászkál, pakol, játszik órákon át, majd nagy nehezen elalszik. Ma nem vettem ki, hagytam sírni, de ott voltam mellette. Egy órányi üvöltés után elaludt, de most hatalmas bűntudatom van. Talán mégsem ez a megoldás?
2014. jan. 24. 22:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is raktam régebben kiságyba (mikor még nem volt elég álmos) leültem és vártam hogy elaludjon. Ott téblábolt meg küszködött egy darabig, aztán rájöttem ha nem álmos inkább hagyom még játszani, stb. mert tudom, hogy ha elfárad akkor kéri a cumiját be az ágyba hozzábújik a takarójához és pár perc múlva alszik. Amióta így oldjuk meg sokkal nyugisabb az esti elalvás mindenkinek :) Az enyém is 15 hós.
2014. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes sírni hagyni. Amit az előző válaszoló írt az sokkal jobb megoldás.
2014. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, hogy biztos, hogy álmos?

Mert nálunk is tolódott kb ilyen idősen a napirend, én sem hagytam sírni ilyen miatt, akkor később volt alvás, és akkor zökkenő nélkül ment....

2014. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is kipróbáltam a lányomnál ezt a módszert amikor kicsi volt.. a mai napig bánt, nem próbálnám meg újra. (pedig ő valószínűleg ebből semmire sem emlékszik) :)

Én azt a módszert választottam, hogy a szobájában kevés fényt csináltam, jó meleg (nyáron hűvös) levegőt, ingerszegény környezetet.. előtte képeskönyvet nézegettünk, aztán sötétet csináltam, és megvártam amig elpilled, elalszik.. Sokszor volt hogy egy órát ültem vagy feküdtem mellette.

2014. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De ő álmos, mégsem alszik. Ha hagyom játszani 1-2ig fenn van, amit már nem bírunk, főleg, hogy 6kor kel, bármi van. :(
2014. jan. 24. 23:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Én azt figyeltem meg, hogy az álmosságnak is vannak fokozatai. Ha nem elég álmos, nyilván nem fog könnyen elaludni, ha meg már túl fáradt, akkor túlpörgött, akkor még nehezebb elaltatni, az arany közép utat nehéz megtalálni, én is tesztelgettem egy pár napig, mikor alszik el legkönnyebben és utána azokhoz az időtartamokhoz tartottuk magunkat és sokkal könnyebben elaludt, mintha egy órával később fektettem volna le, főleg hogy ebben a korban dúl bennük a felfedezési vágy, egyfolytában mennének. És ha túl fáradt, akkor hajlamosabbak arra, hogy ha nem az van, amit ők akarnak, akkor behisztiznek, és akkor még nehezebben megy az elalvás.

2014. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy álmos, dörzsöli a szemeit, ásít, a játszás közben csukódnak le a szemei, de amint berakom az ágyába kipattannak a szemei. Ma is megpróbáltam először a kiságyban játszani vele, egy órán át ment is, majd hirtelen elkezdett sírni, szétdobálni mindent, és ki akart mászni. :(
2014. jan. 24. 23:11
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Egy szobában vagytok vele? Mert úgy nem csodálom, hogy nem akar aludni. Valami kis éjszakai fény legyen a szobában, de az is elég ha picit nyitva hagyod résnyire az ajtót ott szűrődik be annyi fény, vagy ha van az ablak alatt kint közvilágítás akkor nem kell. De totál sötétbe, korom sötétbe nem tud nyugodtan aludni ha az orra hegyéig nem lát el ha esetleg éjszaka felriad nem látja még a kis játékait sem. Este mindenképp mesélj neki elalváshoz, vagy ha énekelsz/dúdolászol neki halkan az még jobb. Ha nincs épp nagyon kedved hozzá tölts le valami nyugis zenét, komolyzenét, mesét van egy csomó direkt babáknak.
2014. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Van olyan is, hogy eszik, elalszik egyből, de 5 perc múlva felkel , mint aki kialudta magát. 1 éves koráig magától aludt el, átaludta az éjszakákat.
2014. jan. 24. 23:15
 10/21 A kérdező kommentje:
Külön szoba, fény is van, mese is, ének is, tea is, órák múlva néha még egyszer vacsora, hátha.. ez már a végső elkeseredésem ma, mert úgy érzem tehetetlen vagyok.
2014. jan. 24. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!