Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez sírni hagyás?

Ez sírni hagyás?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, eddig simán ment az altatás, ha láttam hogy fáradt, nyűgös, betettem a kiságyba hason, és ujját szopva elaludt. Mostanában azonban már nem így van. Szinte az egész kezét tömködi a szájába, csukott szemmel sír, látszik hogy fáradt, de fogalmam sincs mi baja. Úgy nyugtattam meg, hogy adtam neki még enni (üvegből), ezen bealudt és alszik 2 órát. De nem akarom, hogy ezt szokja meg, így most nem adtam neki még üveget, hanem hagytam hogy magától aludjon el. Ez kb 10 perc alatt sikerült, ebből kb 5 perc ordításos ökölrágás volt. Na most ez sírni hagyás? Vajon rosszat teszek ezzel?

Hiába második gyerek, az első teljesen más volt, ami nála működött, az rendre csődöt mond most.


2013. okt. 2. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha adtál neki, és még evett is, akkor még éhes volt, nem?

Lehet, hogy fejlődési ugrása van, és már több kell neki, és nem tud elaludni, mert ugye még éhes...

Ha nem akarod, hogy megszokja, hogy az ágyban eszik, és azon alszik el, akkor ved ki, etesd meg, és utána tedd le..esetleg cumi? Azt nem szeretnéd?

2013. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tényleg bealudt 5 perc után, ha éhes, akkor is alszik nyugiban utána?

Próbáltam cumit, de pár hete arra rá se harap, inkább az ujja kell neki. Azaz mostanában az egész ökle.

Hú, de jó lenne ha Magyarországon is lenne egy "szuperdada" vagy kicsoda...

2013. okt. 2. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Aludni csak úgy tedd le, ha meg vagy győződve róla, hogy jóllakott. Nem tudom, hogy szoptatod, vagy tápszert kap, ez nem derül ki. Ha tápszer, akkor emeld az adagját, 3 hósan tényleg van egy növekedési ugrás.

De tény, hogy az etetés etetés legyen, az alvás meg alvás, ne az üvegen aludjon el a kiságyban. Etesd meg szépen ölben, és ha már nem kell neki, akkor büfi, babusgatás egyebek szépen tedd le a kiságyába, hogy magától aludjon.

Én szoptatok, és arra mindig ügyelek, ha el is alszik a cicin szopi közben, nem teszem le így aludni, hanem beszélek hozzá, amitől felébred, kicsit babusgatom, mosolygunk, majd újból megkínálom a cicivel, hátha nem evett eleget, csak elszenderedett rajta.Ezután teszem le a kiságyába, és lényeges, hogy mindig ébren teszem le, hogy magától aludjon el.

Ha biztosan tudom, hogy jóllakottan teszem le, büfiztetve és nincs más baja sem, akkor 5-10 perc még nem sírni hagyás, de ha amiatt nyűglődik, mert éhes még, akkor nem hagynám sírni egy percig sem.

2013. okt. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tejet kap, de üvegből.

És akkor mindig evés után teszed le aludni? Mert én próbáltam kialakítani a rendszert, hogy alvás után evés, utána ébrenlét és alvás. De annak ellenére, hogy sírva ébred, és olyan mintha éhenhalna, mégis szó nélkül kivárja amig melegszik a kaja.

2013. okt. 2. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor nem biztos-h az éhség miatt sir-lehet,hogy rád vágyik.én nem hagynám sirni-de nagyon jó,hogy azt próbálod,hogy magától aludjon el.igaza van az egyik válaszolónak-győződj meg,hogy minden igényét kielégitetted-e?evett,nem kakis,nem fáj semmi-és ekkor próbáld altatni.tedd le2-3 ásitás után-de ne hagyd ott.ütögesd a hátát-és sssss-hanggal próbáld altatni.ha már öklét rágja,akkor magát altatja-akkor arrébb mehetsz-magától is elszenderül.nekem is igy csinálja a babóm.ha sirni hagyod-egy idő után nem fogja az igényét jelezni neked-mert úgysem jön válasz rá
2013. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem igen, ez sírni hagyás. Pici még a babád ahhoz, hogy manipuláljon. Ha nem az éhség a baja, lehet, hogy csak nem tud egyedül elaludni.

Én nem hagynám sírni, megpróbálnám a kiságyban simogatva elaltatni, esetleg cumival. Ha ez nem működik, akkor ringatva elaltatnám és úgy tenném be a kiságyba.

2013. okt. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Éjszakai alvásra ilyen pici babát közvetlenül evés után szoktunk letenni.
2013. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nappali alvásokról van szó. Az utolsó, esti etetéssel nincs gond, utána szépen elalszik.
2013. okt. 3. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!