Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van egy 20 hónapos kisfiam....

Van egy 20 hónapos kisfiam. Szerintem ez nem normális, hogy ennyit küzd az elalvással. Azt is csak meg kéne csinálnom de igy nem tudom. Mit csináljak, hogy aludjon végre?

Figyelt kérdés
Az esti altatási ceremóniánk.17:30 vacsi először 19:00 vacsi2x 19:30 fürcsi 20:00 mese villanyoltás altatódal 2x,3x. Közben cicizés. És nincs olyan isten, hogy 22:00 előtt elaludjon pedig olyan fáradt már nyolckor, hogy a hiszti hátán hiszti. A deles altatásról ne is beszéljek.11:30 és 12:00 ebéd ezt a fáradságához igazítom. Utána mese redőny le altatódal cici. Olyan fáradt, hogy nem lát ki a hisztiből. De el nem alszik 1 órán belül. Ha el is alszik félóra múlva fönt visít. Ha felveszem akkor még alszik 2 órát. A gondom az, hogy nem csak anyuka volnék hanem háziasszony is.
2014. febr. 1. 15:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Délután mikor kel fel?Írtad,h kb 12-13 körül alszik el fél órát,de még visszateszed és akkor alszik 2 órát még,ami szerint 15 óra után kel?Ha ez így van,ne is várd,h ebben a korban 20 körül már aludjon,ugyanis ,hogy elfáradjanak 6-7 órát fent vannak az esti hosszú alvás előtt,én is utána néztem,mert nálunk is hirtelen változtak meg a szokásai,du 14 óra után már nem szokott aludni(örülök,ha 1,5 órát alszik)21 hós
2014. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én mondjuk a vacsi fürcsi orrendet is megvàltoztatnàm...előbb legyen fürcsi aztàn vacsi...a fürcsi felébreszti a vacsi elàlmosítja.. ha előb eteted,akkor elàlmosodik,de a fürcsi meg utàna kiveri a szeméből az àlmot...
2014. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 xStefix ***** válasza:

Nálunk először van a vacsi, aztán a fürdés.. - de igaz, hogy minden gyerek más, lehet, hogy a tiednek így lenne a jobb.

Próbálkozz, aztán meglátod, hogyan viseli jobban. :)

2014. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kipróbáltuk a lassú átszoktatást. Annyit értem el, hogy most már a szobájába sem hajlandó bemenni de egy próbát megért.

Azt nem írtam, hogy a mese és a dal alatt már kapja a cicit. Van amikor fejből mesélek van amikor könyvből. Ez változó. de a dal mindig ugyanaz.

Ebéd után nem kap enni. Csak amikor apa hazaér 5 óra tájban. Én is azt hittem, hogy a nasi miatt nem eszik. De nem. Ha meg éhes marad akkor este még többször felkel. És nekem ez a 3*, 4*-i alkalom is elég.

2014. febr. 12. 08:04
 15/17 A kérdező kommentje:
Azért lett így, hogy vacsi és után a fürdés mert a .... is kikeni a kajával. Ha én etetem akkor is ha ő próbálkozik akkor végkép befellegzett a konyhának.
2014. febr. 12. 08:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Hú nálunk pont ez volt, már a szobába sem volt hajlandó bejönni..... mármint csak este.

Nálunk egy plüss állatka oldotta meg a gondot, bár így sem 100% a dolog, mert nem a saját kiságyában alszik el, de így jobb lett.

Szóval én azzal a plüss állattal ami egy új játék volt és láthatóan megőrült érte :) azzal játszottam el, hogy megy aludni.... ez annyira bejött, hogy nem hittem a szememnek, hogy követ minket a kisszobába , ahová este be sem jött. Aztán lefektettem a plüsst a kisszobába van egy nagy ágy, amin aludtam mikor szoptattam és odabujtam én is úgy már jött a fiam is, ez van már kb 3 hónapja, így alszunk el, mikor elalszik beteszem a saját kiságyába én meg megyek apuci mellé. Ez azért nem pár perces dolog, de van, hogy tényleg nagyon hamar elalszik.

Nálunk sem mindig eszik sokat vacsira, de ha pl megiszik 2 adag kakaót akkor nem is csodálom, bár tudom nem édességgel kéne tömni, de így issza meg a tejet, ami még 20 hónaposan bőven kell.

2014. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:
Igen, 16-os tippje is nagyon jó, próbáld ki szerintem ezt is!
2014. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!