Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valakinek esetleg még egyéb...

Valakinek esetleg még egyéb javaslata? Már úgy érzem mindent kipróbáltunk a nyugodt alvás érdekében

Figyelt kérdés

kislányom most lesz 7hónapos.nem olyan rég kezdődött a probléma.tudom,hogy ez a szeparációs szorongás időszaka-de teljesen kidőlünk.a férjem már lent alszik,a tesó is megébred,ha nagyon sir.

amiket próbáltunk-borostyánlánc,vibrocul,germicid kúp-és kenócsök,nurofen-fogzásra gyanakodtunk.ezzel ki kellene birni-kb 5-6 órán keresztül.este masszázs,vizivás,simogatás,apa altatja,cumit nem kér,magamra nem tudom boritani-sir,kapálódzik,kiságyban szeretném altatni-de ma már magam mellé tettem kinomban-egyikünk sem aludt jól.kis mackója van.

nincs több ötletem-esetleg vigyem át az ágyat máshova-vagy párologtató?kifogytam az ötletekből-kérlek segitsetek,ha van javaslatotok.

anyatejes-de éjjel nem szeretnék 2óránként etetni,mert nem éhes-az lenne ,ha valahogy vissza tudnám altatni,vagy,ami még jobb-nyugodtan aludna.a nappali alvását nem csökkentem le-mert nem ezen múlik


2014. febr. 19. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Erre mondta a házi orvosunk a minap egy anyukának, hogy na ezért kellett neki gyerek...
2014. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Chamomilla esetleg?

Szerintem ez életkori, túl kell élnetek valahogy :/

2014. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is 7 hónaposan jött a rövidalvókázós éjszaka. figy csak, ha anyatejes, miért nem adsz neki cicit? mi baja lehet? fogadjunk, hogy nem tudsz más ellenérvet, mint hogy : elhízik (őőőő na, nem lehet, hogy "ügyesen" éjjel inkább vizes az anyatej, pont mert ősi ösztön ciciztetni a babát éjjel) :) rászokik (én azért nem tudok olyanról, hogy 22 hónapnál idősebb gyereket éjjel cicizne... leszoktatható ha nagyobb már) :) ja, meg hogy mások azt mondják nem jó. (szenvedjenek mások akkor az elképzeléseikkel, hogy a gyerek aludjon el önmagától a kiságyában. az ilyen anyák együtt sírnak a gyerekükkel, aztán azt is hiszik, nehéz a gyereknevelés, pedig ha mindenki boldog, baba is, anya is, az egész egy álom! én mindig a boldogságot választom, én a gyerek kedvében járok, éjjel felőlem ha akar, le se szálljon a ciciről. de amúgy éjfél után már csak 6kor ébred, előtte meg én úgyis tévézek, ha akar, cicizzen óránként... nem egy szobában alszunk és tévézünk, ezért tök működik ez is)

az én babám 9 hónapos, és bizony volt, hogy 40 percenként felkelt ebben a korban, és mindig cicin altattam vissza. ez nekem kb 10 perc volt, ő meg nem is vágta, hogy felébredt, kipihent maradt. a legjobb!!! ha ennél jobbat akarsz, nem találsz :) bízz magadban és a babában, a későbbi dolgoktól, következményektől (amiktől félsz, de nem lesznek úgyse) majd ráérsz azok megjelenésekor, zavaró fellépésekor gondoskodni.

bocs, ha összevissza írok, cikáznak a gondolataim :)

szóval 1 a lényeg. had cicizzen, altasd vissza cicin. ez a megoldás.

2014. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen

1-esnek:nem értem,de lehet,hogy szőke vagyok.imádom a kislányomat-de megoldást keresek a családom nyugodt alvása érdekében.a védőnő-és doki is azt mondta,h éjjel ne etessem.-ezen már túl vagyok,egy még belefér-de tényleg nem baj,ha a cicihez szokik?mi lesz később??nem szeretném kellékekhez szoktatni-olyan szépen alszik napközben,meg este magától-éjjel miért nem megy?

2014. febr. 19. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező,


én arra gondoltam, hogy esetleg az ébrenlét időszakában kellene jobban "lefárasztani", hogy "kidőljön".

ha 7 hós, akkor talán már próbál hason csúszni- akkor érdemes köré sok játékot tenni, amit pont nem tud elérni és ezért kell odacsúsznia, esetleg babatornára, babaúszásra elvinni- vagy te magad is tornáztathatod (szakrendelőkben házi gyermekorvosi beutalóra ingyenes gyógytornász van- ha esetleg nem tudsz gyakorlatokat, hozzájuk is elmehetsz, adnak tanácsot, ötletet, megmutatják a gyakorlatot).

A környéken nap közben valamilyen baba-mama játékos torna vagy foglalkozás, ami délutánra esik- ez is tud sokat segíteni és akármilyen hideg is van- sokat legyetek levegőn- de tényleg!

A babát be lehet öltöztetni, esetleg ha már nem csak teljesen fekszik, akkor kicsit feljebb állítani a babakocsi ülését, hogy nézelődhessen és mehettek :)


Szobájában van valamilyen kis fényecske éjszakára? Nálunk pl. nagyon jól beváltak a plafonra ragasztható foszforeszkáló csillagok, amik nappal "töltődnek", éjjel pedig diszkrét zöldes fényük van- illetve szoktam a szobájában illóolajcseppekkel kis tálkában vizet tenni meleg helyre (nálunk padlófűtés van, úgyhogy a földre, ha radiátorotok van, akkor oda). Jó, nyugtató hatású és természetes illóolaj a levendula- jobb minőségűt érdemes venni (pl. naturland).


Nagyon fontos az esti rutin: hasonló időben vacsora, fürdés, mese, puszi, ölelés, takargatás stb.- ahogy ti szoktátok- legyen szokásos, kiszámítható ritmus, amire mindig számíthat.

Fürdetők között is van illóolajas, levendulakivonatos (még az egyszerű drogéirákban kaphatóak között is, pl. DM babylove sajátmárkásávól a kék fürdető vagy a johnsonból a lila- ezzel is érdemes lehet kísérletezni).


Nálunk nagyon jól bejött, hogy kapott olyan plüss állatot, amin van éjjeli üzemmód (pl. kalsszikus vagy más nyugtató babazene)- ezekből vannak nagyon igényesek is.

A kisfiam már ovis- amikor ezekkel az állatokkal átvészeltük ezt az időszakot- utána már nem volt gond és a mai napig nincs gond az alvásával.

A férjem angol anyanyelvű, a rokonoknak mesélte anno ezt az alvásgondot és a rokonok csőstől küldték az ilyen plüss tanuló-altató játékokat.

Linkelek párat, mert tényleg nagyon sokoldalúak, hasznosak:


[link]


ezeket a kutyusokat mini usb-vel személyre lehet szabni (a gyerek nevét mondja, sok-sok dal közül lehet választani és rátölteni, akár naponta is másokat, a kicsi kedvenc állatának, színének, ennivalójának kiválasztásával lehet a mondókákat egyedivé tenni stb.)


Ehhez van egy esti rutint segítő kis daloló-beszélő könyv- amit 10 perces tényleg nagyon kellemes, álmosító zenére is be lehet állítani (egyébként is a lefekvésről szól a picik szintjén):


[link]


Egészen mostanáig volt nagy kedvenc ez az óriási, 40 cm-es tanuló béka, aminek az éjjeli üzemmódjában 6 klasszikus zeneszámot játszik és a hasán lévő gombok lány fénnyel világítanak (nappali módvan énekel, mondókázik, színeket, formákat tanít, puszit dob stb.):

http://www.youtube.com/watch?v=cvMtMTfvzIM


Mára már teljesen feleslegesek, mert kisovis lett szeptembertől, így pont azon gondolkodom, hogy felrakom őket valamilyen aukciós oldalra, mert biztos másnak is vannak ilyen gondjai.


Remélem, tudtam segíteni.

Kitartás, jobb lesz :)

2014. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm-utolsó.

-az esti rutin az első perctől megvan-ehhez ragaszkodom

-macija van-de még pici ehhez.

-úgy vettem észre,h mindegy ,hogy nappal 2-vagy 3alvás van.nem ettől függ

-éjjeli fényt néha bekapcsolom,de akkor azt nézegeti

-lefáraszom -óvónéni vagyok-sokat énekelünk,játszunk

-baba-mama torát tartok,oda is viszem,tehát ez is kipipálva

-rengereget van levegőn

-próbáltam a takarókkal"játszan"-alá-fölé,hideg,meleg..stb

nincs több ötletem-de ezt a párologtatót kipróbálom.

köszi a sok segitséget

2014. febr. 19. 13:23
 7/12 A kérdező kommentje:

igazából az elalvással nincs gond-szépen megtanitottam-egyedül alszik el,csak éjjel a visszaaltatás nem megy.biztos türelmetlenebb,fáradtabb vagyok,meg a tesó miatt nem is kisérletezem annyi ideig...

játék van rengeteg-mindig cserélgetem-kúszik mászik-bárhova,nincs tiltva csak a konnektor-családi házban,nagy tér van.

2014. febr. 19. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azért kipróbálnám a helyedben az éjjeli fényt. Lehet hogy az elején nézegeti, de az én fiam mindig úgy alszik el,hogy nézi a kis csillagát és elalszik. Szerintem is szoptasd meg nyugodtan, nem fog elhízni, de biztonságban fogja érezni magát.
2014. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

mi lesz, ha cicihez szokik? majd mikor nagyobb lesz, leszoktatod :)


nem marad örökre kicsi a gyerek, viszont egyszer még hiányozni fog nagyon a szoptatás neked, egy csomó anyuka bevallotta ezt:)


ne izgulj hogy mi lesz ebből később :)

a babának ez gyors megoldás és megnyugtató, neked meg boldogság, hogy oda bújik a "pocakszökevény" hozzád. :)


nekem sosincs gondom, meg átvirrasztott éjszakám (eddig) mert én így altatom vissza a babcit.


annyi hátránya van, hogy tudom, hogy két éves koráig kb. ez így lesz, se nem ihatok egy jó kis vörösbort, se nem mehetek el sehová, míg alszik (mert nem tudom, mikor ébred, és csak így alszik vissza. tudom, mert egyszer leszaladtam a kocsihoz, és akkor pont felébredt, és az apja hiába ringatta, pityergett, de átvettem tőle, rögtön cicire raktam és azon nyomban csend lett és rögtön elaludt)


a cicin altatás megkötés. leginkább neked... de gondolj arra, hogy felnő a gyerek, és ezek az idők már nem jönnek vissza, ki kell minden cseppjét élvezni a babázásnak! a gyerek meg ettől kiegyensúlyozott, az én kisfiam mindenkire olyan kedvesen, vidáman mosolyog, a szomszédok mondják, hogy nem hallják sírni a kicsit. persze, mert nem hagyom sírni, a cici nekik a biztonság, én ezt alkalmazom, és mint leginkább működő módszer, tanácsolom, amellett, hogy nem tudom, mi a negatív következménye, viszont az az elvem, mindenért a maga idejében kell cselekedni. majd ha 3 évesen is így akarna aludni, és ez már tényleg baj viszont, akkor majd új módszereket vetek be :) ráérek akkor aggódni. te se aggódj olyan miatt, ami nem is biztos, hogy bekövetkezik, mert az csak energiapazarlás és felesleges kör :)


ne kétkedj ebben, válaszd ezt, megvan persze az a hátránya, hogy neked óriási megkötés, de gyorsan telik az idő, mikor már bölcsis, ovis lesz, ezt a fincsi bújcizást már nem fogod átélni :)


ismerőseim mind 20 22 hónapig szoptattak, fokozatosan leállították erről is a gyerekeiket. nem mondta egyik anyuka se, hogy olyan nehéz lett volna, vagy balhé lett volna :)

2014. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Nállunk is ugyanez volt!

A változást két fajta homeós bogyó hozta meg :azóta átalussza az éjszakát!

Sedatif pc + coffea tosta 15 ch,erre azt írják a neten olyan babáknak akik éjjel dolgozzák fel a nappali sok ingert(mozgásfejlődés,szepszorongás stb)és ezáltal kialakul egy kis alvászavar is!

Ha érdekel a pontos adagolás írj!

2014. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!