Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám rászokatni a...

Hogyan tudnám rászokatni a 4hos. Babám, h egyedül aludjon el, mivel most csak kézben dajkálva, altatom?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 19:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%

Még sehogy, bőven ráérsz ezzel később.

Most még pont erre van szüksége.

2014. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De van,h ojan nehez akar elaludni de álmos nagyon és általába pelussal az arcán tudom elaltatni,ez már szokássá vált.
2014. febr. 26. 19:21
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
én első perctől fogva arra szoktattam, hogy egyedül aludjon el az ágyban és úgy is alszik, semmi lelki sérülést nem látok rajta. Egyszerűen tedd le az ágyába, ha nyekereg az nem baj, ha sír akkor szó nélkül vedd fel pár percig (amíg megnyugszik) vedd fel, de utána megint tedd le, ezt 4-5 alkalomnál többet ne csináld, és egyre több ideig hagyd sírdogálni, ne pattanj az első hangra. Szép lassan megfogja szokni, hogy mikor van alvás. Lefognak szavazni úgy is, és kapok majd hideget meleget, tudom, de én így járnék el a helyedben. 3 hónapos a lányom, első perctől egyedül alszik el az ágyában, ritkán sír, éjszaka alszik, szépen hízik, jó kedvű és nagyon szeret minket. Szóval semmi lelki sérülése nincs a babámnak attól, hogy napirendet tartunk és vannak "szabályok".
2014. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szenvedtünk az elalvással, a védőnőnk javaslatára bebugyoláljuk egy takaróba, azt mondta sok babát megnyugtat, hogy vannak határok körülötte, és bevált. Amikor elalszik, akkor kibontjuk, mert így nagyon melege lenne, de pár perc alatt elalszik így magától, korábban órákig tartott az esti altatás.
2014. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%
én is az elsővel értek egyet. szerintem ne a babád szoktasd rá, hanem te próbálj meg türelmesebb lenni az altatás rituáléjához. és persze engem is le fognak pontozni, de nekem az a véleményem, h amelyik baba igényli, annak meg kell adni, szerintem a "leszoktatás" igenis okoz lelki sebeket...
2014. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4-es ötlete nagyon jó, én is ki fogom próbálni :)
2014. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Probáltam már,h le rakom a kiságyba egy ideig elvan de ha a cumi kiesik a szájábol,sirdogál majd elkezd üvölteni,töbször vissza rakom a szájába,sajnálom szegénykémet és ezért mindég felveszem,meg,h Teo mindég hason alszik,de a pelustol megnyugszik anélkül nem igazán megy az elalvás.Köszi a válaszokat,probálkozunk még
2014. febr. 26. 19:54
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Ne szoktasd le, úgy jó neki, ha a közeledben lehet. 9 hónapig benned élt, te adsz neki biztonságot. Ne hagyd sírni semmiképp, én ha kell még 1 évesen is babusgattam, de egyre kevésbé igényelte.
2014. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Én elhiszem, hogy a babának tesközelségre van szüksége, de az én fiam, amikor nyűgös este, akkor nem nyugszik meg az ölünkben. Akármit csinálunk, feszegeti magát, sikoltozik, nyöszörög, ezért választottuk a bugyolálást. (Egy hónapos koráig tudtuk kb. ölben elringatni, addig imádta.) Bebugyoláláskor is ott vagyunk mellette, de nem fogjuk, habár ettől mások szemében tűnhetünk rideg szülőknek, de szerintem a baba érdekeit kell szem előtt tartani. Így alszik este rendesen, napközben sem nyűgös, előtte viszont csak a szenvedés ment egész nap. Próbáltunk együtt aludni, de amint mi megmozdultunk, ő felébredt, így nem volt pihentető senkinek sem, hordozni is próbáltam, de abban is csak feszegette magát. Szerintem minden baba más, és az adott babának való legjobb megoldást kell megtalálni, ami néha nem egyezik az "elvárt" viselkedéssel, de hát ez van.

2014. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A 4 es válaszolohoz,h bugyoláltátok be a kiskezét is?
2014. febr. 26. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!