Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám rászokatni a...

Hogyan tudnám rászokatni a 4hos. Babám, h egyedül aludjon el, mivel most csak kézben dajkálva, altatom?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 19:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent. Nagyon félelmetesen néz ki, nem is hagyjuk egyedül, mert én féltem, de bevált.

Ehhez hasonlóan:

[link]

Néha csak simán belehengerelem egy takaróba, olyan lesz mint egy palacsinta. :-)

Ezt egyébként kicsi babáknak ajánlják, nem az ilyen nagyoknak (én 5 hósan kezdtem el), de én ezért ki is bontom, ha elalszik. A védőnő szerint nem kellene, de én így vagyok nyugodt.

2014. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 7 hónapos a fiam, kezdettől fogva ringatva altatom. Ahogy haladunk előre az időben valóban egyre könnyebb, uh hidd el, el fog jönni az az idő amikor már nem fogja igényelni a ringatast. Addig meg el kell fogadnunk h ez van! :-)

Az én picim is pelussal a fején szeret aludni! :-)


Kedves 3-as válaszoló: hányadik gyermeked ő, akit szabályok szerint altatsz? Csak azért kérdezem, mert magamról el tudom képzelni, h majd a 2. Babámhoz máshogy fogok állni es talán megpróbálom majd h leteszem és aludjon dolgot. Szóval én úgy gondolom az első gyermekét mindenki, de legalább is az anyák nagy része altatja. :-)

2014. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Engem 3 éves koromig ölben ringatva altattak, az enyém most két éves, még szopizik és úgy alszik, maj leszokik, ha eljön az ideje.
2014. febr. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%
3-as vagyok: Tudtam, hogy le leszek szavazva mert nem a most divatos nézeteket vallom, de őszintén mondom én próbáltam azokat is figyelembe venni, de valahogy nálunk balul sültek el. Valamint nem vagyok annak híve, hogy hogy rászoktassam valami olyanra a babám amiről később le kell szoktatni, vagy már nem tudom úgy kiszolgálni az igényét mint korábban, pl. a súlya miatt nem tudom már órákig ölben ringatni stb. Első babám, de 6 évig állami gondozott gyerekekkel dolgoztam így néhány dolgot megtanultam a saját bőrömön, pl. ha rászoktatod a gyereket az ölbe altatásra akkor ne lepődj meg ha ezt igényli és ne panaszkodj, hogy már 4 hónapos és le akarod erről szoktatni. :D Hozzáteszem és természetesen el is fogadom, hogy minden kisbaba más, mást igényel, más családba születik, más dolgokat vár el stb. Minden anyukának a saját igényei szerint kell nevelnie a babáját. Nekem nagyon békés, türelmes,nyugodt, nem hasfájós babám van, szerencsém van. Majd a másodikkal biztos nem lesz. A válaszomon nem változtatnék mert én így csináltam és nem bántam meg, segíteni akartam a kérdezőnek, nem pedig kioktatni, hogy ne akarja leszoktatni a babáját az ölbe ringatásról mert 4 hónaposan erre van szüksége. azért mert gyerked van még lehet neki igényeid, még lehet szükséged pihenésre. Ha boldog a mama boldog a baba is. A baba nem sokat ér egy kimerült, ingerült szülővel.
2014. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%

Akkor jól gondoltam, h volt már dolgod gyekekekkel! :-)


Ha valaki ringatva altatta kezdetektől, akkor most már nincs mese, szerintem meg kell várnunk h maguktól szokjanak le erről. :-)

Szerintem a sulyahoz hozzá lehet szokni, hiszen napról napra az oledben van, akkor úgyis hozzaedzodsz! :-)

Mint írtam a babám 7 hós múlt, én pl. Már nem jarkalok vele (elején jarkaltam) hanem leulok és úgy ringatom. Így azért a súlya nagy része nem a karomat terheli.

Amúgy meg olyan jó nézni, ahogy álomba szenderedik! :-)

2014. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászolását tapasztalatát
2014. febr. 27. 10:14
 17/27 anonim ***** válasza:
4. nem kell védekezned, senki sem bírálta a "módszeredet". sokszor az én fiam is hasonlóan viselkedik altatáskor, azért is írtam, h ki fogom próbálni. a korábbi ellenvéleményem sem a tiéddel, hanem 3-aséval nem egyezett :)
2014. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
megnéztem a polyakészitést,kiprobálnám,köszi aki küldte ez a blogot,
2014. febr. 27. 12:11
 19/27 anonim ***** válasza:
24%
Ha már az anyja vagy, törődj vele. Ne akard meg könnyíteni a saját dolog. Más anyák is végig csinálták, így is fel nevelték a gyereküket. Ne legyél lusta ezt meg csinálni, ez a feladatod, ha már kellet a gyerek.
2014. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
TheNeji92 ne itélkezz én csak mások véleményre voltam kiváncsi nem vok lusta kikérem magamnak igenis jo anyak vok egy 24 orába a fiammal vok,megadok neki mindent,ha kell nemalszok ha neki ugy van kedve éjszak,és nem más tapasztalataibol akarok nevelni elöbb magadbol indulj ki és nemtudsz normálissan kérdésre válaszolni akk.keres egy másik oldalt.....
2014. febr. 28. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!