Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 19 hónapos a kislányom, és...

Vipy kérdése:

19 hónapos a kislányom, és csak cicivel alszik el délben és este. Egyedülálló vagyok. Nem a tejet akarom főképpen megvonni. Cumit nem szereti, és csak velem egy ágyban alszik. Hogyan tudnám kettéválasztani a szoptatást és az altatást?

Figyelt kérdés
Főleg azért fontos, mert bölcsibe szeretném íratni, hogy dolgozni tudjak. Este pedig akár egyedül, akár mással is el tudjon aludni. Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 27. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Ideje külön ágyba szoktatni, ha már születésekor nem tetted meg. Ha nem szopik, akkor vedd ki a szájából és ne hagyd játszani a melleddel.
2014. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Már le kellett volna szoktatni a ciciről.

Kezd azzal, hogy ha még mindig anyatejet akarsz neki adni (az nem baj) akkor fejtsd le cumisüvegbe, és azt ad neki.

Vagy etesd táppal vagy megfelelő ennivalókkal így nem fogja igényelni a tejet. Pár napig sírni fog, de ki kell bírnod.

2014. febr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Mivel élete első 19 hónapjában ahhoz szokott, hogy veled összebújva alszik el, nehogy most szoktasd külön ágyba. A bölcsi miatt még nagyobb szüksége lesz rád.

Továbbra is aludj vele, de mondd el, h nincs cici (én azt mondtam, a cici már alszik, pici sìrás volt, de egy hét múlva már semmi. Jobban viselte mint gondoltam.)


Lehet, h még nem próbáltad, de biztossn el tudna aludni màssal is, mert tudja, h szopi csak anyától van, mástól nem jutna eszébe kérni. A lányom is elaludt apával, mamával, ha nem voltam ott.


Az egyedül alvás neccesebb, de nem hiszem hogy most hirtelen egyedül alvásra kéne szoktatnod. A bölcsiben biztos segìtenek az elején, simogatják, fogják a kezét v egyedül is bealszik, ha fáradt.

De egy eddig szopira, teljes meghittségben, anyához bújva elalvó gyereket nem szabad hirtelen külön szobába tenni.

2014. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Pedig minél később kezdi a külön ágyba szoktatást, annál nehezebb. Abszolút ideje külön aludnia, már eleve úgy kellett volna kezdeni.
2014. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint az úgy nem fog menni, hogy ketté választod a szopit az alvástól, nekem legalábbis nem sikerült, csak a teljes elválasztás hozott megoldást.

Kisfiam 2 év 4 hós koráig aludt ugyanígy csak cicin, sosem aludt el mással, hiába próbálta apa elaltatni, és éjjeli ébredéseknél is mindig kérte, hiába próbáltam nem adni neki.

Viszont az elválasztás meglepően könnyű volt, egyik napról a másikra leszokott, egyszer sírt csak, de akkor sem kérte, csak nehezebben aludt el, és mindenért sírva fakadt közben. De sokkal könnyebben ment mint valaha gondoltam volna (bekentem a mellemet fokhagymával, már a szagát is utálta, többet nem kérte, hiába mondtam, hogy nyugodtan megkóstolhatja, megromlott, megbüdösödött).

Megértem, hogy nem szeretnéd még teljesen elválasztani, és kívánom nektek, hogy sikerüljön úgy, hogy még szopizhasson, csak leírtam a tapasztalatomat.

Sok sikert!

2014. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Az más kérdés, hogy eleve külön kellett volna aludnia (vagy nem) Én azt ìrtam, elég nagy változás lesz a bölcsi, nem most kéne drasztikusan, minden téren (alvás és szopi) elválasztania magától.
2014. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Első válaszadó. Köszönöm tárgyilagos válaszodat, de mivel piciként hasfájós volt, és amint az ágyba raktuk, mikor nagy nehezen elaludt, rögtön felébredt, és kezdhettük újra a hajnalig tartó altatást-nyugtatást. Ezért örültem neki, hogy mellettem jól aludt el, és nem akartam felzaklatni a későbbiekben sem. Nem volt soha a kiságy a zsánere sajnos. Pedig hidd el, örültem volna neki.

Második válaszadó: már le kellett volna szoktatni a ciciről??? Van aki 3 éves koráig szoptat, szerintem örülhetek neki, hogy eddig is volt tejem, pedig hidd el, nem volt egyszerű az életem (nem a kicsi miatt). Természetesen már mindent eszik, rendszeresen étkezik, de mivel apa elhagyta a családi fészket, nagyobb lett a kötődése felém. Jah, és nincs külön szobára lehetőség - így marad az egy ágyban alvás, csak a ciciről szeretném, ha leszokna.

2014. febr. 28. 13:28
 8/10 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm, egyetértek teljesen veled. 5-ös kipróbálom a praktikádat, hátha bejön. :) Szeretem ha valaki saját tapasztalatai alapján segítőkészen próbál reagálni, nem úgy, hogy kioktat. Tanult 38 éves nő vagyok, első gyerek, és csak azért most, mert voltak műtéteim.. ő egy igazi csoda számomra!!! Ezért is örültem, hogy ennyire kötődik hozzám, csak most már muszáj munkahelyet nézni, mert kettőnknek a megélhetéshez édes kevés lesz a GYES a GYED után... ugye megértitek. :S
2014. febr. 28. 13:31
 9/10 Bogarszemu válasza:
Megkerlek megirnad hogy ment a dolog? Hasonlo helyzetben vagyok 20 honaposommal es nagyon erdekelne a tapasztalatod. Elore is koszonom!
2014. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bogárszemű, ment a válasz privátban. :) A többieknek: sikerült a fokhagymás leszoktatás! Ezer köszönet a tanácsadónak, aki tényleg egy bevált módszert osztott meg velem-velünk! További szép napot! :)
2014. máj. 14. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!