Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újszülött,1 hetes baba -...

Újszülött,1 hetes baba - külön ágy vagy velem aludjon?

Figyelt kérdés

Már a második éjszaka csak úgy nyugszik meg és alszik el, hogy kiveszem a kiságyból és velem alszik el.

Nagy baj? Másnál is van így?


2014. febr. 28. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Három gyermekem van, de mindhárom külön ágyban aludt az első perctől kezdve.

Mindhárom 2 hónaposan került külön szobába.

2014. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem baj. Én is így csináltam a lányom 9 hetes koráig. Picike még, a közelségedre, illatodra vágyik.
2014. febr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne szoktasd magad mellé a picit.Akkor inkább altasd el a karodban és rakd a saját ágyikójába.Hidd el neked lesz könnyebb ha megszokja hogy,neki külön van a helye.
2014. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha magad mellé veszed, az nem is egészséges, és később nem tudod átszoktatni a kiságyába. Mindhárom gyerekem az első perctől kezdve a kiságyában aludt. Nem baj, ha egy kicsit nyöszörög.
2014. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Külön legyen mindenképp, utána csak a baj van az együtt alvással, mellesleg nem is egészséges, te sem tudsz rendesen pihenni. Amikor visszateszed maradj mellette, simogasd, érezze a közelséged. Nagyon pici még. Ha nem hálózsákban alszik, tedd bele vagy esetleg pólyába, a kicsik szeretik a szűk zárt helyeket, mert a pocakodban is úgy volt. Idegen neki még ez a világ.
2014. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lcs ***** válasza:
nekem első perctől kezdve külön ágyban, külön szobában aludt, ha nyugtalan volt átmentem hozzá, ott nyugtattam meg, és tettem vissza az ágyába. nagyon fárasztó, tudom, amikor mondjuk 20 percenként felébred, és oda kell mászkálni hozzá, de én azokkal értek egyet, akik a saját ágyhoz szoktatják. most a tesója is ugyan így volt, külön ágyban, 6 hós kortól pedig egy szobában a nővérével.
2014. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy altasd, ahogy nektek megfelel. Jó, ha van egyetértés pároddal.

Fiam általában külön ágyban alszik, de vannak időszakok, mikor csak mellettem hajlandó aludni. Éjjel fekve szoptatom az ágyban, sokszor elalszom vele, aztán vagy visszateszem a helyére, vagy nem. Nekünk ez így jó, férjemmel is egyetértünk benne. De nem mindenkinek jó ugyanaz a megoldás.

2014. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi 7 hetes koráig egy szobában, de külön ágyban aludtunk. Aztán átettük a saját szobájába!

Nagy ritkán van,hogy éjjel át kell vinni, mert ha megébred nem akar a kiságyban visszaaludni, de azok az éjszakák nagyon fárasztóak. Forgolódik,csapkod stb. Rajta kívül egyikünk sem alszik! :) De szerencsére nem sűrűn fordul elő!

2014. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez természetes, hogy az illatod megnyugtatja hisz 9 hónapig a pocakodban volt. Csak te voltál neki (meg még most is sokáig így lesz). De szerintem ne szoktasd be közétek. Nálunk születése óta külön ágyban aludt a babó és 6 hetes korában külön szobában. Mi is és ő is sokkal jobban aludtunk. Bébiőrt, légzésfigyelőt bekapcsoltuk.

Én először úgy tettem be a kiságyba, hogy betettem a szopipárnát, így a tér sem volt neki hirtelen olyan nagy és az illatomat is érezte.

2014. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tégy úgy ahogy neked és a babádnak a legjobb! azt szokták mondani az első 6 hétbe mindent szabad! ha te úgy tudsz és a babád pihenni hogy együtt alszotok hát tedd! majd ahogy nő mindenről szépen magától leszokik! gondold csak el ő most kijött a hasadból a nagy világba, ahol nem lát igazán, nem tud mozogni még, foggalma nincs semmiről új zajok, illatok stb, ha mozgatja karját lábait nincs a "fal" amibe ütközik! érthető hogy még nagyon nyugtalanok és sírnak és riadtak! én úgy gondolom hogy ha nektek úgy jobb az első hetekbe nyugodtan aludjatok együtt, majd aztán szépen fokozatosan átteszed az ágyába! nem fogja megszokni! én sok mindent elterveztem még terhes voltam így meg úgy fogom csinálni... pl az alvás szigorúan csak külön , aztán jöttek az első hetek.. együtt aludtunk , majd most a fogzás! de mikor már elkezdett látni jobban és kifejezőbben kommunikálni egyáltalán nem volt gond! szépen alszik az ágyába ha nincs gondja
2014. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!