Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fogzás miatt állandóan felébre...

Fogzás miatt állandóan felébred. Nálatok is ennyire durva?

Figyelt kérdés

Nyugtassatok meg, nem csak én vagyok az egyetlen anya, akinek éjjel sokszor felkel a babája.


10 hónaposom 4-5-ször tutira felsír. Alszik szépen, aztán egyszer csak elkezd sírni, még csukott szemmel. Nagyon nehezen magam mellé fektetve tudom csak megnyugtatni.


Átrakom én a kiságyba, de olyan hajnali 1 után már annyira fáradt vagyok, hogy inkább összebújok vele és így legalább tudok valamit aludni.


Férjem persze jön azzal, hogy már rég meg kellett volna tanítani egyedül elaludni mert azt olvasta így nem fog felébredni éjszaka, vagy ha felébred akkor egyedül visszaalszik. És csak hajtja és hajtja és én rontom el a gyereket és ezért vagyok ennyire fáradt stb.


Este 8-kor teszem le aludni, onnantól kezdve 3-4szer felébred. Hajnali 1 körül már magam mellé teszem mert már nem bírom a felkelést, de még így is ugrálni kell körülötte, hol cicire teszem, hogy hozzábújok, hol símogatom, mikor mi jön be. És csak így, legalább egy kicsit tudok aludni.


Egyébként most 4 fog jön egyszerre, 3 már áttörte a felszínt.


Más is van hasonlóan? Tényleg én szivatom meg magam? Mit csináljak? Ne vegyem fel ha sír a fájdalomtól?



2014. márc. 13. 08:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sogornomnek ilyen a kisfia mar nagyon regota. 15 honapos elmult de jjel legalabb 4-5 alkalommal kel hozza. Neki rengeteg folyadekot iszik a gyerek, enni nem akar, legalabb 4 alkalommal peluscsere es az ejszakabol meg mindig 3 orat van h atordit. Ha jon a foga akkor brutalisabb.

Nem rontod el azzal ha magad melle teszed, mondom ezt ugy h az en lanyom kulon szobaban alszik egyedul, altalaban fel se kel reggelig, nagyon ritka ha felkel. De ha megis akkor szo nelkul teszem magunk melle az agyba. Igy ringatnom sem kell semmi, magatol visszaalszik.

Mond meg a ferjednek ha ilyen okos akkor ringassa egesz ejjel. Mar bocsi h igy mondom de mennyire ki tudsz te is merulni az allando kelestol, mire melyen tudnal aludni mehetsz ujra. Es igy nappal se tudsz a toppon lenni vegkepp. Ha sir a fajdalomtol igenis vedd fel, legalabb erzi h ott vagy neki az is enyhit a fajdalmat ha szeretgetik. Ugyesen csinalod. Kitartast kivanok.

2014. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Elhiszem, hogy nem bírod. Azt Te érzed, hogy ez neked így jó-e. Viszont el kellene szerintem választani. Ez most a fogzás miatt van vagy egyébként is ez megy? A fogzásra adsz neki valamit?
2014. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Este, lefekvés előtt adj neki fájdalomcsillapítót. Hidd el, hogy sokat tud segíteni.

Nálunk is voltak ilyen durva fogzások, akkor nálunk a fájdalomcsillapító segített. Napközben elég volt a gél, amivel az ínyét kentem, de éjszakára kellett a gyógyszer. Sokkal jobban aludt úgy.

2014. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát fogzás előtt olyan 3-4 óránként kelt, de akkor még csak 4-5 hónapos volt, akkor az normális volt. Kb 6 hós korától pedig egyre durvább.


Adtam neki gélt, ha már tényleg durva volt, de általában meg tudom nyugtatni az összebújással. Mivel ez működik, ezért nem akarok neki mást adni, nem akarok fájdalomcsillapítót adni.


Csak rosszul esik, hogy a férjem az összebújást hibaként veti a szememre, és nem látja, ez a megoldás a problémára. "Mert egy ilyen korú gyereknek már réges rég át kéne aludnia az éjszakát" állandóan azt mondja. Mert az XY gyereke milyen jól alszik a miénk pedig még sehol. Már ott tartok, hogy igyekszem nem kimutatni a kimerültségem neki, mert akkor jön a kiosztással, hogy miért nem tanítottam még meg elaludni magától? Mintha nem ezt próbálnám minden nap. Csak éppen nem hagyom sírni (de 1-2 percig mindig hagyom, mert néha visszaalszik magától). A sírni hagyáson kívül mindennel próbálkozom.


Nappal nincs különösebb gond az alvással, néha felsír, de általában szépen alszik. Fogalmam sincs miért az éjszakák a durvák. Ennyi erővel nappal is sírnia kellene.

2014. márc. 13. 09:27
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
2. vagyok. A gél éjszaka semmit nem ér, adj neki Viburcolt, ez egy gyógynövényes, homeopátiás kúp, nagyon jó.
2014. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest mintha en irtam volna. 8-9 kozott leteszem a kisagyba, es nalunk is 1 korul kerul at hozzank. Szerencsere a ferjemet (mar) nem zavarja. 3 honapja megy igy, az elso fog ota. (9 honapos). Rettenetesen megszenvedi a fogakat, nagyon nehezen tornek at. Ejszakankent o is sokat felebred, pontosabban nyoszorog. En is vagy cicit adok neki, vagy simogatom, dudolok. Fajdalomcsillapitot csak akkor kapott, amikor kezben sem tudott megnyugodni, es neki a Dentinox sem hasznal. Eredetileg ellene voltam, hogy koztunk aludjon, aztan a folyamatos zombi-let utan atertekeltem. Kicsit tartok tole, hogy hogy es mikor fogom atszoktatni a kisagyba, mikor fog tudni egyedul el- es visszaaludni, de ez a problema meg nincs itt. Egyelore ezt a fogzast kell tulelni. Miota koztunk alszik, altalaban vidaman ebred, es minket is vidamma tesz azzal, hogy rankmaszik, rankmosolyog. :-)
2014. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

Én senkit nem szólok meg, hogy ad vagy nem ad fájdalomcsillapítót a gyerekének, mert valaki így, valaki úgy csinálja.

Csak azért gondolj bele abba kérdező, hogy ha neked fáj a fejed vagy a fogad, akkor nyilván te is veszel be gyógyszert és nem szenvedsz. Mert egy baba ugyanúgy szenved a fogfájástól, mint a felnőtt. És ha valaki fogzás idején 2-3 napra, amikor is a legnehezebb a helyzet, éjszakára ad a gyerekének fájdalomcsillapítót, azzal nem fog neki ártani, sőt csak segít neki. De hát te tudod. Ha ti inkább kínlódtok, vagyis a babádat akarod, hogy kínlódjon, ti pedig, hogy nem alszik és még hallgasd a férjedet is, hogy miért nem alszik a gyerek, akkor csináld tovább is így.

Vagy ha neked vagy a férjednek egyszer megfájdul a foga, úgy igazából, próbáljátok ki, hogy nem vesztek be fájdalomcsillapítót és próbáljátok ki, hogy úgy milyen "jó" érzés napközben ellenni és kíváncsi lennék arra is, hogy vajon hogy telnének az éjszakáitok. Szerintem nem különbül, mint a babátoknak.

2014. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Probald ki a homeopatiat a fogzasra! Vagy tedd at kulon szobaba mert lehet azert ebred fel sokszor mert pl horkoltok es zavarja a kicsit vagya forgolodasotokra is felebredhet! Egy probat meger! Vagy adj neki ejszakara egy "anyaillatu" polot. Szeparacios szorongasa is lehet. Van akinek ez bevalik
2014. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csináltam végig én is. Mi az első 2 foggal 2 hónapig kinlódtunk. Éjszaka óránként kelt. Persze mindenki szerint én voltam a "szaranya", mert el lett kapatva a gyerek. Nem volt elég, hogy hulla fáradt voltam, még oltogattak is, mert xy bezzeg jól csinálja, 6 hetes kora óta átalussza a babája az éjszakát.

Azért is piszkáltak, miért nem adok neki fájdalomcsillapítót. Én pont azért, mert nem akartam neki rosszat.Jó anya lenne az aki hónapokig gyógyszerrel szedálja a gyereket a nyugodt éjszaka érdekében? Az enyém pl. nem fájdalmában üvöltött, inlább csak nyugtalanul aludt. Nagyon könnyen vissza lehetett altatni.

A homeós bogyókat érdemes megpróbálni azért. Mi allergia miatt csak az egyiket próbáltuk, de sajnos nem segített. Hátha nektek több szerencsétek lesz vele.

Egyébként nálunk csak az első 2 gfog volt ilyen, a többi könnyebben jött.

Kitartást!

2014. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Megkérdezném, hogy miért lett lepontozva, aki nem hagyja a babáját a fogzás miatti fájdalomtól szenvedni, hanem próbál rajta segíteni? Tudod mit Kérdező, csinálj amit akarsz, én csak segíteni szerettem volna (elsősorban a babádon), de ha nem kell a tanács, hát nem kell. 2. voltam.
2014. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!