Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam. Hogyan szoktassam...

Elrontottam. Hogyan szoktassam vissza a kiságyba 7hós kisfiam? Segitséééég!

Figyelt kérdés
beteg volt a babám másfél hétig kb, ő is nyugodtabb volt s én is ha este ha nyügös volt,sirt stb akkor magam mellé vettem igy hallottam h lélegzik,éreztem meleg e stb..nem fekvéstől-kelésig,de igy is elég volt, hogy most már nem akar a helyén aludni...cicin alszik el, aztán éel ha felkel s nem mellettem van elkezd sirni,de nem csak nyünyögni hanem keservesen-orditva sirni...ha felveszem s sétálok vele nem jó..de amint leteszem magam mellé mellre már alszik is.visszacsempészem de van h már a felemelésre felsir,van h sikerült de max egy ora s ujra kezdjük ezt.nem pihenem ki magam se én(de ez nem lényeg)sem ő rendesen.van egy bátyja,2éves, az ő alvását is elrontottam(2,5éves de csak velem alszik el hajbögörgeve s éjjel 100x kel ő is,de mad egy másik kérdésben róla).a kicsit nem szeretném,ó lenne még elejét venni ennek. de mit csináljak????hagyam üvölteni? (azzal max a tesoját is felkelti aztán kánonban nyomják majd...tanácstalan vagyok. segitsetek!
2012. okt. 1. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Fektesd el magad mellé, de ne rögtön emeld fel, hanem várj egy 10-15 percet, míg mélyen alszik.

A nagyot meg le kell szoktatni, h ne keljen ennyiszer.

Igazság szerint csak erőt kellene venni magadon, ez olyan, mint a szobatisztaság, nem megy, nem megy, állandóan a földre pisil, pisis már az egész lakás..egyszercsak meg ráül a bilire . A párhuzam az, h mégsem adod alá a pelenkát, hanem kivársz. Sírni fog a nagyobb is, keservesen, de el kell neki magyarázni, h ő már nagy, tud egyedül is aludni. Nem is tudnék két gyerek mellett hogy reggel felkelni, tenni-venni, főzni, ha az éjjel miatt olyan lennék, mint egy "hulla". Magad miatt (is) tegyél lépéseket!

2012. okt. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igazad van...a baj h a párom ig segiteni se tud,mert ha ő megy be a nagyhoz éjjel akkor visitorohamot kap h anya haját akarom.ugy nyugszik csak meg ha a hajam pödri-fogja stb. anyummal is minden gond nélkül elalszik ha ott van,neki is van haja ugye de apának nincs.olyan 3-4ig 3x kijön a szobájábol s bujik be mellénk akkor én viszem vissza. olyan3után már nem birom s engedem h mellettem aludjon...apa meg megy a nappaliba-minden éjjel ez megy...

a szobatisztaságával nem volt gond, 2hét alatt éjjelre is teljesen az lett már jó ideje...(bár tudom csak hasonlat)

kicsit meg ott rontom eé épp h csak mellen alszik el,mert ugy nem sir...nem akarom h felébessze a nagyot.igazábol egymástól védeném a 2 kicsit h ne keltsék egymást,ezért nem hagytam eddig sirni kicsit sem őket...de már kezdek besokalni..szoval várom a tanácsokat..

2012. okt. 1. 07:48
 3/10 A kérdező kommentje:
ja még annyi, h attol is félek h sérül a kis lelkük, h azt hiszik(főleg a nagy mert ugye ő már értelmes)hogy nem szeretem, otthagyom stb...
2012. okt. 1. 07:49
 4/10 A kérdező kommentje:
ja még vmi a kicsihez- van h kivárom vissza is alszom én is s utána teszem vissza, de ugyanugy felkel nemsokára s kezdjük elölről...elötte meg 1x felkelt szopinzi még és aludt gond nélkül..most meg ezért kb egész éjjel mellen van pedig egy ekkora baba már kb át kéne aludja az éjszakát....:(
2012. okt. 1. 07:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is egy 6 hónapos, kiságyában alig-alig alvó babám van és egy 2,5 éves nagyfiam. A kicsi problémájához nem tudok hozzászólni, nálunk is ez van. Esetleg annyit, hogy ha már nagyon kivagyok, mert éjfélkor még mindig nem alszik, hagyni szoktam egy kicsit sírni, nem úgy, hogy lilára ordítsa a fejét vagy álomba sírja magát, csak hogy lássa, hogy most már vége a játéknak. Utána rendszerint hagyja, hogy álomba ringassam - max. egy órára, mert akkor újra kel,. :( De nem kelti fel vele a tesóját, pedig egy szobában alszanak.

Viszont a kisfiam nekem is hajpörgetős volt, egészen múlt hétig. Akkor gondolt egyet, elengedte a hajamat, befordult, és azóta egyedül alszik el. Egyik napról a másikra! Ha ezt olyan 3 hete mondja nekem valaki, kiröhögöm. Egyszerűen tényleg megért rá, vagy nem is tudom. Egyetlen könnycsepp nélkül. Egészen biztos vagyok benne, hogy a Te kisfiadnál is eljön ez az idő, és abban is, hogy a szeretet és a türelem sokkal jobb módszer, mint az erőszak. Bár gyanítom, hogy ha híve lennél az erőszakos módszereknek, most nem itt tartanátok. :)

Kitartást kívánok!

2012. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szia!

köszönöm, hogy irtál, jó hallani,hogy nem csak mi járunk ebben a cipőben. s hogy lesz ennek vége is:))hát most én sem hiszem el h magától vége lenne a hajazásnak:))nem is azzal van bajom h igy alszik el, ha utána aludna szépen reggelig. hanem inkább az a baj,hogy éjjel minimum 3x kel, s csak ugy alszik vissza ha hajazhat...:S röhejes,de le van teritve egy vastag takaró az ágya mellett s én ott fekszem a földön amig el nem alszik s éjjel is mikor visszaviszem...van h elalszom s egy orát is alszom a földön mellette...aztán meg fáj mindenem:S ha mellettem alszik éjjel akkor semmi gond, nem kel fel-max néha odanyul-csekkolja ott vagyok e s alszik tovább.de igy ide-oda járkál éjjel..:(

a kicsi elalszik minden este cicin persze szépen 8-9közt, s kb éjféltől indul a bömbizés h velem akar aludni...

jajj tudom h ennek is vége lesz egyszer s még lehet h visszasirom...de most nagyon el vagyok keseredve, h ilyen rosszul csinálok mindent...:(

2012. okt. 1. 08:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk matrac van! Mert az éjjeli ébredések ettől még megmaradtak. Ma éjjel úgy aludtunk, hogy a nagy az ágyában, én mellette a matracon, és mellettem a kicsi.

Néha én is elszontyolodom, hogy valahol biztos elrontottam. De akkor meglátom az az édes mosolyukat, és arra gondolok, hogy olyan hamar eltelnek ezek az évek, és azt fogják mondani, "Anya, ne fogd a kezem, az olyan ciki..." Sokat beszélgetünk erről a férjemmel, és mindig arra jutunk, hogy meg fog ez térülni. Egészen biztos.

2012. okt. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
aranyos vagy:)akkor tényleg telejesen egy cipőben járunk, detto ugyanez van nálunk is...mondta a párom őt nem zavarja, a kettőnk kapcsolata-házasélet nem látja kárát.csak hát tényleg fárasztó,s sztem a kicsiknek is jobb lenne ha szépen aludnának s rendesen kipihennék magukat.már náha azt mondom h akkor jó aludjanak velem az első keléstől, de azt hiszem azzal csak rontanék a helyzeten, inkább kelek 100x...talán ha ovi-bölcsi lesz akkor sikeürlni fog ha elöbb nem...ebben bizom:)
2012. okt. 1. 08:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a picik azért kelnek fel, mert nem találnak téged este akkor az a megoldás, ha velük alszol. Egy nagy ágyon el lehet úgy férni, hogy apa-anya-egy gyerek (nálunk is megy, persze jó nagy franciaágy kell, mert nálunk boxolós a lányom:D) . A kicsihez pedig van olyan kiságy , amit a saját ágyad mellé rögíthetsz. Ez úgy néz ki mintha megtoldanád egy kicsit az ágyikót. Így mindenkinek lesz helye, kihipentek lesztek és ki tudjátok várni amíg megérnek a gyerekek az egyedül alváshoz. Lesz mindenféle szeparás meg dackorszakos korszakuk amit sokkalnehezebb úgy kezelni, ha közben minden éjjel kóboroltok. Elég lesz azokkal a problémákkal küzdeni.


[link]

...ez egy példa az ágyhoz rögzíthető kiságyra. Az oldalát le lehet engedni teljesen így tényleg olyan mintha kipótolná a ti ágyatokat. Ez kicsi, meg szerintem nem is a legolcsóbb. Csináltatni is lehet a kiságyatokból egy az ággyal megegyező magasságút. De nézz utána. Nekem is Brendonos volt, de emlékszem, hogy később láttam sokkal jobb áron is és megjegyeztem. Egyébként amint kinőtte közel eladási áron tovább is tudtam adni.


Így apuka sem kényszerül másik szobába mellőletek. Esetleg még azt is kipróbálhatnátok, hogy a fiadnak vesztek valami olyan plüssfigurát aminek hosszú haja van és vele tud aludni ha nem, legalább úgy apukával talán elaludna ha a plüst tekerheti...

2012. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is h irtál!sajna nekünk most egy 140X200as ágyunk van, amin hát nem lehet még 3as sem kényelmesen elférni, nemhogy4en:) de már mondtam h kell egy nagyobb:))

mindenesetre én továbbra is vágyom a nyugodt éjszakákra, h a gyerekek ne ennyire csak velem legyenek hajlandóak ellenni,de lehet h be kell látnom h ha már igy alakult,akkor ki kell várnom még...

2012. okt. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!