Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam vissza...

Hogyan szoktassam vissza lassan 1 éves babámat a kiságyba?

Figyelt kérdés

Kislányom sokszor ébredt meg esténként és az bőven elég volt, ha érezte, h megfogom, olykor kis szopi, ami inkább komfort szopi.

Már nagyon ki voltam merülve,-ekkor volt 5 hónapos- amikor az jutott eszembe, hogy magam mellé veszem, így neki is jó lesz, én is tudok aludni.

Most viszont nagyon jó lenne, ha visszaszokna a saját kiságyába... habár még mindig szokott ébredni, legtöbbször azért mert szomjas.

Már leszereltük a kiságy rácsot is... nagyon élvezi, h önállóan fel-le mászik. A délutáni alvásnál simán elalszik az ágyában... Igaz kell hozzá komfort szopi, de ha leteszem, úgy alszik, mint egy kisangyal... este ugyanígy működünk, mégis kimászik az ágyából és csak velem alszik el.

Mit tehetnék? Valaki tudna tanácsolni valamit, ami nem túl drasztikus? Tudom, hogy elrontottam, de annyira kis vidám és kiegyensúlyozott baba, nem akarom drasztikusan ezt véghez vinni. :(

Nem tudom mennyire hátrány, h nincs külön gyerekszoba.



2013. jan. 21. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az OFF-ért ,de ugyan ez a helyzet nálunk is.Érdekelne engem is,hogy kinek milyen ötlete van ezzel kapcsolatban.
2013. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"elrontottam, de annyira kis vidám és kiegyensúlyozott baba"

Érzed az óriási ellentmondás a két tagmondatot között:)?

Nem rontottad el:)!

Az én lányom is egy éves kora körül kapott sima ágyat, addig hol a kiságyban, hol közöttünk aludt.

Amikor meglett az ágya, akkor úgy csináltuk, hogy mellé feküdtem amíg elaludt benne:). Pár hétig volt, hogy éjfél körül már megjelent a hálószobában, hagytuk:), de azután már csak hajnalban jött/jön ébreszteni:).

2013. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 hós, mi is így vagyunk, egy szoba van. Mellettem alszik el, ha visszateszem az ágyba, akkor következő ébredésig ott alszik, de sokszor felébred, mikor beteszem, így jön vissza, nem csinálunk belőle problémát. Nincs hiszti, apa is tud így pihenni, mert 5-kor kel minden nap és a belét kidolgozza értünk. Nekem is mondták, hogy elrontom, elrontom, mihez képest, remélhetőleg ettől nem lesz hisztis diktátor. Nekünk ez így jó, és mindig alakul majd valahogy, ahogy nő, és majd úgy alakítjuk, hogy akkor is jó legyen. Külön gyerekszobával más lenne a helyzet, szóval sok "hibát" helyszűkéből követ el az ember, már ha ez hiba.

Nekünk is az a lényeg, hogy van egy kiegyensúlyozott, somolygós babánk, és nem dilis, hisztis, csak a már megszokott rendszerhez ragaszkodik. Mint mi mindannyian.

2013. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
OFF: ugyanez van nálunk. nincs külön szoba, és én mindig véletlen elalszom szoptatás közben, és csak következő ébredésnél veszem észre hogy rajtam aludt... kicsit félek a megszokástól, most épül a külön szoba. így egyébként pihenünk mindannyian.
2013. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Én is bealszok szoptatás közben, csak mi fekve nyomjuk, így mellettem fekve alszik el. És nálunk sajna a szoba-helyzet még jó darabig így fog maradni, albérletben vagyunk, és nem tudunk nagyobbat fenntartani.

2013. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

amit a 2.válaszoló írt, hogy melléfekszel, amíg elalszik, az szerintem hasznos lehet.

Nekünk ez még előttünk áll, de a napközbeni alvásoknál volt nekünk nemrégiben variálás és az új helyzetben én is azt csináltam, hogy melléfeküdtem, amíg elaludt. Kb egy hónapig igényelte, utána elaludt nélkülem is.

Szóval gondolom, ugyanez az esti alvásnál is kivitelezhető :)

Most általában 1-2-szer ébred éjszaka, az 1.vagy2.szopi után tuti, hogy itt marad az ágyunkban :) Sokkal nyugodtabban alszik itt :) Nekem/nekünk ez a fontos.

2013. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!