Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a cumira egy 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés

A kislányom 8 hónapos,születésétől fogva nem cumizik,olyan 1 hónapos volt,mikor megpróbáltam neki cumit adni,de kiköpte,azóta nem adtam,most vettem neki újat,de nem fogadja el,kiköpi,meg a műanyag részét rágja.

Csak azért szeretnék neki cumit adni,mert nagyon kínlódunk az elalvással,vagy 2 órát,amíg elalszik,meg éjjel is felébred,akkor is kínlódás,tegnap is megébredt fél 1-kor,és fél 4-re tudtam visszaaltatni,de 5-re megint fent volt.

Gondolom,cumival könnyebb lenne,mert sokan mondták,hogy ha álmos a gyerek,csak a szájába nyomják a cumit,és el is alszik,mert nyugtatja a babát.:)

Vélemények,ötletek?Bocsi a regényért!:)


2014. márc. 26. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem kinlódnék a cumival,ha úgysem kéri.inkább a visszaaltatással.az sem lesz jobb,ha meg a cumit kell óránként visszaadni.hogyan altatod?vissza tud aludni egyedül?
2014. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én saját tapasztalatom alapján sehogy . A kisfiam is olyan volt mint most a kislányod, nem szerette a cumit.. próbálgattam neki ( pont az az ok miatt ami miatt te is ) és nem sikerült. Bele törődtem, hogy ő nem az a fajta baba aki szeret cumizni és ez megnyugtatja. Szóval lehet neked sem fog sikerülni, de hát tudjuk minden baba más.
2014. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát,állandóan cipelem,ringatom,hogy visszaaludjon,nagyon kínlódok vele,hiába nagyon álmos,csak dörzsöli a szemét,meg sír,nyöszörög.

Gondoltam,a cumi megnyugtatná,biztonságérzetet adna neki,és talán könnyebb lenne mindkettőnknek,mert őszinte leszek,nagyon ki vagyok merülve.

Ráadásul várjuk a második babát,és,hát,nem tudom,ha akkor is így megy tovább,mi lesz velem.:)

Ezért kértem ötleteket tőletek,hátha tudtok segíteni.:)

2014. márc. 26. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a foga jön? Mert akkor felesleges a cumival bajlódni, próbálj fogzás elleni szereket. Amúgy az enyém cumizik, de van, hogy nem hajlandó elfogadni. Olyankor nyomok rá egy kis fogrémet (babafogkrém-nem baj ha lenyeli), és úgy elfogadja.
2014. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De,jönnek a fogai,de azzal nem kínlódik,csak akkor nyöszörög,ha álmos.

Van neki borostyánnyaklánca,meg éjjelre bekenem a fogínyét dentinox-al.

Már 8 foga kint van,de nem hiszem,hogy ezért nem fogadja el,mert akkor az etetőcumit se fogadná el,mert tápszeres.

Régen is ez volt,nem akart enni,akkor vettem neki a borostyánnyakláncot,ekkor volt 5 hónapos,azóta minden ok.:)

2014. márc. 26. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Minek egy gyereknek cumi? Sosem értettem...
2014. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez egyáltalán nem bioztos hogy cumival könyebb lenne. Épphogy sok anyuka azért szoktatja le róla kinkeservek árán mert éjszaka azért ébred fel mert kiesett a cumi, amikor meg hozzászokik már nem ébred fel. Pont egyik barátnőm is nemrég szoktatta le 1 éves fiát róla mert ezért kell éjjel akár 3-5-ször. igy meg egyszer sem kel.

ráadásul ráeröszakolni nem lehet ha neki nem kell.

2014. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hat, nem akarlk elkeseriteni, de szerintem, ha o olyan tipusu baba lenne, akinek tenyleg szuksege van a cumizasra, mert az nyugtatna meg akkor reg megtalalta volna a sajat kezet/ujjat es azt cumizna...

Ket fiam van, az idosebbik is nagyivben kopte ki a cumit, a fogzaskor ragta az oklet ugyan, de sose cumizott vagy szopta az ujjat. Annyira nem volt oralisan fixalt, hogy sztem eleteben nem vett fel semmit es nyomta be a szajaba, sose kellett argus szemekkel nezni a jatszoteren pl.

A kisebbik meg csak 2 honapos, o a kezdetektol keresi az ujjat, elalvas elott mindig cuppogtatja valamelIk kezet (innen is lehet tudni, hogy almos), nala is probaltam a cumit (jobban orulnek, ha cumizna, mint az ujjat szopna), 4 cumit probaltam, de o is kiloki a szajabol, rosszabb esetben oklendezett is tole. Anyatejes, de egy idoben lefejt tejet is kapott, siman megitta cumisuvegbol. Megnyugtatasra viszont nem kell neki sem.

2014. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Fölösleges rászoktatással próbálkozni, aztán nehéz lesz leszoktatni és a végén csúnyák is lesznek a fogai, cumi alatt bepállik stb. Adj neki egy kisplédet, pelust, amivel alhat (vagy plüsállatot). Enyém azzal alszik, nagyon pici kora óta, ha hozzábújik, morzsolgatja az megnyugtatja.
2014. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod rászoktatni,vannak ilyen babák,akik egyszerűen nem szeretik.Az elalvásnak ehhez nincs köze.Én is fogzásra gondoltam elsőként,mert akkor alszanak nyugtalanul.Az nem lehet hogy éhes?Az enyém esti lefekvéskor a legnagyobb avent-os üveget besmakkolta,reggelig meg se nyikkant.Fontos még annak a szobának az alapos kiszellőztetése ahol alszik a kicsi,friss levegőben jobban fog aludni.Persze úgy szellőztessél hogy ő meg ne fázzon.
2014. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!