Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » SOS! 8-10 hós babák anyukái...

SOS! 8-10 hós babák anyukái írnátok esti, altatási rutint?

Figyelt kérdés

eddig cicin aludt el a pici, amivel nem volt semmi gondom, főleg mivel 2 perc alatt bealudt és utána mehettem én is aludni és este max 1szer kelt fel.csak hogy kaptam egy egynapos, de jő erős hányós-hasmenéses vírust és teljesen elapadt a tejem...próbáltam visszahozni, de nem sikerül....eddig a rutin így nézett ki:

19.00: vacsi anyával, apával,

19.30:képek nézegetése, mese olvasás

20.00:fürcsi

20.30: altató szopi (emiatt most nem kérek kioktatást, így is eléggé ki vagyok)

sajnos a cumisüveggel nem kötött barátságot...eddig...


2014. ápr. 23. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
1-2 hét alatt alakítsatok ki egy új rendszert, amiben szopi helyet más a nap vége pl. fürdés után van a vacsora, utána ágyban mesenézegetés, 1 zene meghallgatása és alvás. Vagy ad neki az egyik használt pólódat. (vagy egyéb alvókát). Lehet egy utolsó ének is az alvás előtt. Igazából mindegy mit alakítasz ki mert nehéz lesz, de majd megszokja. Nem is kéri a cicit, mert attól, hogy nincs benne tej még kérheti alváshoz, aztán majd rájön, hogy fölösleges mert úgy sem jön belőle semmi és majd egyedül elhagyja.
2014. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jajj szegény, nagyon sajnállak :(


Esetleg mellébújás? Nekem is cicizik, de párszor előfordult, hogy melléfeküdtem és úgy is elaludt.


Ha adsz neki cicit (így tej nélkül) az nem is kell neki? Vagy esetleg neked fáj így? Nap közben hogy alszik, az a módszer nem megy?

2014. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jajj, én is elkaptam ezt a vírust :(

esetleg cumi? de komfortszopizásra használhatja még a cicit attól, hogy nincs tej. Nálam ez volt, de hamar le is szokott róla.

2014. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
valami extra kevés vizes tejci talán van benne (próbáltam fejni és ilyesmi jött belőle)...de inkább cumizásra használja cicit, mert érzem, hogy teljesen üres vagyok. érdekes nap közben max nagyon pici ringatással (1-2 perc) már alszik is, de van hogy az se kell csak susogok neki és alszik..de akkor valahogy nincs nagy gond az elalvással. De tegnap este is..: a fürcsi nagyon nagy szám. imádja. de kiveszem és onnantól ordít a felöltöztetés végéig, amíg nincs a cici a szájában. de nem kicsit...hanem rettenetesen...ezért nem tudom, hogy lássak hozzá a változtatásnak...de majd igyekszem. köszönöm a tanácsokat. kipróbálom és reméljük megoldódik ez a gondom...
2014. ápr. 25. 09:52
 5/5 dormino válasza:

A tej-visszahozásra reagálok - kicsit off, de a kérdezőnek talán segít -: nekem is elment a tejem egy rövid időre, illetve elkezdett elmenni.

Azóta annyit csinálok, hogy napi 3-4L folyadékot iszom, ami néha brutális, de működik (muszáj írnom valahol mindig, hogy mennyinél tartok, mert különben lemarad 1-1.5L), nyomom a Laktoherb teát, amikor gusztusom van rá (na jó, napi 2 minyima van) + homeo bogyót (Urtica...). És néha heti 1-2 alkalommal iszom egy kevés sört, vagy Karamalzot (malátakészítmény alkohol nélkül, CBA-ban, Sparban, DM-ben kapható).

Három nap után visszajött a tejhozamom.

Nem biztos, hogy Neked is beválik, de egy próbát feltétlen megér. A kulcs a 3-4L szerintem, a többi kicsit vajákolás-gyanús :-)

2014. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!