Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 és fél hónapos babát ki...

10 és fél hónapos babát ki hogyan szokatta rá az önálló alvásra? Bevált valakinek az "Aludj jól gyermekem" könyv? Nem sérül lelkileg?

Figyelt kérdés
10 és fél hónapos a lányom. Sajnos mostanában nem alszik el csak ölben. Nappal 2x alszik még de azok szörnyűek mire elalszik. Már csetlik-botlik, olyan álmos és ha betettem a kiságyba elkezd sírni. Megpőróbáltam a felvesz-letesz módszert, nem igazán vált be. Ha kijövök a szobájából egyből sír, feláll. Visszamegyek egy kis idő múlva és nyújtja a kezét. De a ma elhatároztam hogy ez így nem jó valamit tennem kell ellene, mert nincs kialudva, éjjel is sokszor volt így. És rossz anyának érzem magam emiatt, hogy hagyom sírni. Nem tudom mit tehetnék. Köszönöm a válaszotokat!

2014. máj. 15. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sírni soha nem hagytam, pedig "rossz alvó" a fiam! Rájöttem,hogy igazából én nem voltam az elejétől következetes és bizonyos dolgok nem jól rögzültek be. Aztán amikor már olyna fáradtak voltunk az apjával,hogy átmentünk a piroson, akkor azt mondtam,hogy elég.

Elkezdtem rászoktatni,hogy a kiságyban alszik el. Nem volt könnyű, volt,hogy az elején egy órát is bent voltam, voltunk és ültünk a kiságy mellett. Ha sírni kezdett, simogattam és igyekeztem neki elmagyarázni, hogy anya itt van, de mindenkinek meg van a saját ágya, ami jó. Szépen kezdett az altatási idő lerövidülni.

Aztán ha felébredt, át akart jönni közénk. Egy ideig át is vittük, de akkor meg úgy forgolódott, hogy azért nem aludtunk. Na akkor elkezdtük azt, hogy ha felébredt, akkor átmentünk és szintén simi, beszélgetés, de nem vettük ki. Nem mondom,hogy mindig egyszerű volt, főleg amikor vörösre sírta magát, de igyekeztünk nyugodtak maradni. Ami baromi nehéz, főleg,ha az ember félálomban van! :)

Egyedül sosem hagytuk ilyenkor a szobájában, és mégis megszokta. Most már lekopogom viszonylag jó éjszakáink vannak!

2014. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Annyira megértelek! Kislányomat még idejekorán megtanítottuk egyedül elaludni (kb 2 hónapos korában),eddig gyönyörűen működött is, de most, 8,5 hónaposan egyrészt élete első orrfolyása (=éjjel-nappal orrszizás) miatt nyugtalanná vált, és a szeparációs szorongás tünetei teljes erejükben kezdtek megmutatkozni..Ez abban nyilvánult meg, hogy "elromlott az elalvókája", még ki is írtam ide a kérdést, annyira pánikba estem, hogy miért csak ölben hajlandó elaludni a pici lányom, aki eddig magától tette..Ha előbb próbáltam meg letenni, nagy sírás.Ha rosszul mértem fel, és még nem aludt el rajtam teljesen, nagy sírás.Volt hogy éjjel 2-4ig "altattam", mert háromszor is rosszul mértem fel..Hirtelenjében minden fellelhető szakirodalmat elolvastam, a végeredmény: legyek türelmes, majd elmúlik.Egyetemleges megoldás nincs. Neked előtte jó alvó/elalvó volt?
2014. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha nem volt semmi gond(fög,időjárás stb,) akkor szépen elaludt magától. Most is elaludt magától kisebb nyűglődések közepette. Nem volt nagy ordítás semmi, de nem voltam nyugodt mert tudtam hogy nincs betakarva és hogy vmi lehetetlen pózban aludt el így bementem egy kis csönd után. PErsze megébredt, de a kiságy sarkában volt és ülésből volt előrehajolva szegénykém úgy aludt el. Szóval muszáj voltam megigazítani mert így biztos nem aludt volna fél óránál tovább. Bár még így is lehet hogy mindjárt felébred ha látja nem vagyok ott.De már haladás hogy nem az ölemben alszik el. Voltak jobb időszakok és rosszabbak. De a rosszabbak között is hiába kelt fel óránként éjszaka, ivott egy kis teát és visszaaludt. Tegnap előtt éjjel volt, hogy felállt és nyujtotta a karját. Ott döntöttem el, hogy ez ígynem jó, mert ha egyszer kiveszem akkor mindig ki kell és csak úgy alszik vissza. Hát remélem, hogy előbb-utóbb már nem lesz nyűglődés sem és elalszik.

Tényleg nagyon nehéz megállapítani mikor lehessen lerakni aludni, mert hiába dörzsöli a szemét, beteszem és vígan elvan még ott akár fél óráig is. Lehet ez is a baj, hogy tudja hogy ott aludni kell de mégis bíbelődik. Ágyrácsvédőt piszkálja, feláll stb.

2014. máj. 16. 10:21
 4/4 xStefix ***** válasza:
Egy másik könyv: Éjszakai gondoskodás. Ez pont a másik végletben gondolkodik, de szerintem ez sokkkkkal humánusabb is, sőt.
2014. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!