Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kötelező lelkileg kiborulnom,...

Kötelező lelkileg kiborulnom, ha a babám folyamatosan ébred éjszaka 2x-3x?

Figyelt kérdés

Mert engem nem visel meg, amúgy is kelek mindig 2x pisilni. De egyre jobban érzem azt, hogy "mások" akiknek ilyen problémájuk van, nem szeretnek engem emiatt.

Nem panaszkodom állandóan.

Az az érzésem, hogy azt gondolják, nem merek,hazudok.

pedig nem így van.

engem az jobban megvisel, hogy a babám nem eszi a gyümölcsöket.


babám már 1 éves, és ez megy pár hónapos kora óta.


mit tegyek? most kezdek el én is panaszkodni. Ha ezt teszem, akkor sokkal jobban barátkoznak velem, vagy hogyan fogalmazzak.



2014. máj. 5. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha neked nem megterhelő a kelés, örülj neki. A legtöbb embernek az, és valószínűleg, aki totál fáradt ettől, az nehezen hiszi el, hogy más meg fitt 2-3 éjjeli kelés mellett is. Nem gondolom, hogy ezért utálnának, felesleges ott is gondot csinálni, ahol nincs. A fiam 2 éves és nem eszik gyümölcsöt, én ezen nem idegesítem magam, majd eszik, ha akar. Most akkor Te sem szeretsz engem?
2014. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs ebbe semmi, nem kötelező kiborulni.

A többiek irigyek rád hogy ilyen jól bírod. Pedig egy szülők életében ezek nehéz időszakok szoktak lenni.

Mi a párommal felváltva foglalkozunk a gyerekkel ha úgy van. Amikor felsír és valamelyikünk felébred rá az látja el előbb, ha nem olyan teendő van ha csak az anya kell hozzá.

A párom meglepően jól megtudja nyugtatni a kislányunkat aki most lesz 5 hónapos a hétvégén.


A párom nehezen kell fel éjszakánként neki eléggé lemegy a vérnyomása és nem egyszer volt már még amikor nem volt gyerek hogy éjszaka amikor felébredt wc-zési ügyei miatt akkor nem egyszer borult el majdnem menet közben.

De amióta megvan a gyerek azóta nincs ezzel probléma egyáltalán.


Mi nem ugrunk azonnal ha felsír a gyerek, ugye nem árt az ha magától nyugszik meg ha olyan baja van, csak hogy lélekben erősebb legyen, mert a párom nem így nevelték egyből babusgatták és ő tudja pontosan magáról hogy ő azért ilyen érzékenyebb és azért képtelen nyugtatni magát.


Persze nem hagyjuk percekig sírni várunk egy kicsit aztán ugrunk.

Legtöbbször a párom az aki ugrik volt amikor visszarángatott az ágyba és mondta hogy majd ő.


Ez kedves tőle mivel mégis én vagyok többet a gyerekkel egész nap és ő szeretné azt ha a gyerek érezné hogy apukája is van.


De nem kötelező lelkileg kiborulni, mi a párommal picit féltünk ettől hogy idegileg kikészít majd minket a gyerek, főleg a párom miatt aggódtam egy kicsit. Mert elég gyenge természete van, bár türelmes, de hamar kitud borulni, de szerencsére eddig minden oké és a szüleink is mondták hogy ezt a részét már nagyjából átvészeltük. Ritka amikor felsír a gyerek az éjszaka legtöbbször akkor sír fel ha már a párom ébren van és készül munkába.

2014. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem akarom, hogy irigykedjenek. Mert az ilyennek nem barátkoznak szívesen. :(
2014. máj. 5. 09:58
 4/11 A kérdező kommentje:

én amúgy is felkelek 2x minimum, lehet ezért bírom jól és ezt külön ki is emelem.

meg viccelődöm, hogy én sem alshom éjszaka :)

de nem jön be

2014. máj. 5. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem ott csinálsz problémát, ahol nincs. Örülj neki, hogy ez neked nem megerőltető, a legtöbb embernek az, így nehezen hiszik el, hogy ilyen is van. Szerintem teljesen felesleges ezt túlgondolkodni.
2014. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért akarsz az olyanoknak megfelelni, vagy olyanok véleményére adni, akik emiatt azt gondolják, dicsekszel? Csak magukból indulnak ki.


Én ugyanígy vagyok vele, van, hogy 3x-4x is kelek egy éjjel, és több részletben ha lealszok 6-7 órát, már elég. Persze, jó volna egyben, de így sem megerőltető. Rólam is azt gondolja az ismerős anyuka, akinek a gyereke 9-től alszik reggel 9-ig, hogy mártírkodom, és szégyellem, hogy a gyerekem ilyen, azért mentegetőzöm, hogy nem vagyok fáradt. Hát letojom, őszintén. :)


1 éves gyerek már nagy, és kezdi megérteni, hogy mit kommunikálsz róla kifele, és ha panaszkodni kezdesz, hogy bevágódj egy olyan anyukánál, akinél ha épp nem ez, akkor majd más lesz a csámcsogás tárgya, sokkal rosszabbat teszel. A gyerekem mindig itt lesz, és sokkal fontosabb, hogy ne érezze azt, hogy terhemre van (mert nincs is), minthogy egy huszadik senki jóízűt beszélgessen velem, mert ő kivan.

2014. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

lehet igazatok van, csak látom, hogy amint én nem borulok ki, egyből nem szólnak hozzám hetekig, aztán egyszer elpanaszkodom magam, egyből én vagyok a legjobb barátnő.

2 személyről van szó.

na mindegy

2014. máj. 5. 10:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy le leszek pontozva de én kicsit értem. Engem is szokott idegesíteni amikor valamin ki vagyok borulva és úgy tűnik számomra hogy a másik legyint elbagatelizalja pl.. olyan dumával, hogy ugyan már, semmiség, ettől vagy kiborulva?? Van ilyen aki így adja elő és bezzeganyazik. Nem mondom, hogy nálad ez a szitu de ilyen is van és nem szeretem ezt a típust.. Panaszkodni nem kell mondd el nekik hogy téged nem zavar az éjjel kelés mondd el a lehetséges okokat hogy miért nem, de azért próbálj megértést és empátiat mutatni hogy érted hogy őket miért zavarja.
2014. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja,én is ilyen vagyok,sose akadtam ki,hogy felkelt éjjel cicizni,inkább más dolgokon jobban,de tudom,hogy mások nem bírják ezt általában,mindenki más
2014. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Amit én nem hiszek el az az, amikor valaki azt mondja, hogy szó szerint minden egyes pillanat öröm és csoda. Hogy soha, de soha nem borul ki, nem fáradt, nem jön rá a sírhatnék úgy, hogy tökegyedül látja el a gyereket. Szerintem ott valami nem klappol.

De ha valaki azt mondja, hogy felkel ugyan éjjel, de egész jól viseli, arra csak simán irigy lennék. De jóindulatú irígység lenne bennem. Ettől még szívesen barátkoznék veled. :-) Nálunk meg a kajálással nincs gond (kopp kopp). Van, hogy néha nem kell neki, amit főzök, de kb annyira, mint egy felnőttnél előfordul. Nem válogatós, megeszik mindent (kivéve kivit), viszonylag szépen is eszik. Van, aki meg ezt irígyli tőlem.

Az éjszakai keléseket bírni tényleg irígylésre méltó. Aki emiatt haragszik rád, azzal ne barátkozz. Ennyi. :-)

Lehet, hogy nem is a panaszkodás miatt barátkoznak jobban, hanem azért, mert sorsközösséget éreznek veled. Mert "a másik tudja, miről beszélek, de jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával".

Fel a fejjel!

:-)

2014. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!