Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az "Aludj jol gyermekem "...

Csitta82 kérdése:

Az "Aludj jol gyermekem " altatási módszernél meddig lehet hagyni sirni a babát?

Figyelt kérdés

egy tortúra a nappali altatás. leginkább csak ringatva aludna el, és ha le akarom tanni akkor egyböl felébred és kezdödik elölröl. A7 kiloját már nem könnyü ringatni, ezért gondoltam hogy megtanitom neki az önálló alvás technikát.4 honapos babám van.

Olvastam a cimben szereplő könyvet. Tudom hogy a lényeg az hogy 1-3-5-7 stb percenként bemegyek a siro babához és megnyugtatom. De mi van ha a bentlétem alatt nem nyugszik meg, csak sír tovább? És meddig tart ez a folyamat? Amig álomba nem sírja magát?


2014. jún. 6. 08:39
 1/4 Medvi ***** válasza:
Lehet, könnyebb lenne ha a hasára fektetnéd. A fejlődésneurológusok szerint ez nagyon egészséges, mert erősödik a gerince, hátizomzata. Az anyukák szerint kínzás, de néha én is megtettem, ha már nem bírtam tovább. Hason elég gyorsan elaludt, háton soha. És igen, álomba sírja magát. Ezután ha felsírt mondjuk negyed óra múlva, akkor már szopival szépen visszaaludt. Odafeküdtem mellé és megszoptattam, úgyhogy ez nem a leírt módszer, csak az altatás hasonló.
2014. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Hú, de nem ajánlom ezt a módszert. Olvasd el az Éjszakai gondoskodás című könyvet is... Gyermekorvosként nagyon ellenzi. Leírja az okát is.

4 hónapos még nagyon kicsi, nem marad örökre ilyen, de ebben a korban be lehet vállalni a velejáró nehézségeket is. Én 1 éves koráig csináltam, aztán varázsütésre megszűnt a probléma...

2014. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
Szia, a konyvben benne van, hogy ez a modszer 6 honapos kortol alkalmazhato, elotte nem ajanljak. Amugy mi is ezzel a modszerrel tanitottuk a kisfiunkat aludni, de az ejszakai alvasnal. 3. napon mar ugyesen elaludt egyedul 5 perc alatt, de ekkor o mar 16 honapos volt.
2014. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
Én mikor elkezdtem a fiúkkal majdnem 8 hónaposak voltak, slőször a napközbeni alvással kezdtem 3.nap már 5 perc alatt sirás nélkül ment és akkor megprobáltuk este is, és ment, az első két nap nagyon durva volt, az egyik nagyon kitartó volt, volt h 1 órán keresztül orditott közben tartott szüneteket (mielőtt hülyének néznétek kb ugx nézett ki hogy 10 perc sirás 15 perc csendes nézelődes majd megint sirás) , a lényeg ha belekezdtél vidd végig mindig ugyanaz legyen a rituálé, azóta nincs gond az altatással,sok sikert
2014. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!