Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fürdetés utáni alvás?

Fürdetés utáni alvás?

Figyelt kérdés
3 hetes kisfiam fürdetés után nem bír aludni. Őt nem ellazítja az esti locsi, hanem inkább felspannolja, de úgy, hogy egy alvásidőt ilyenkor átbömböl. Cicire is rakom, de a végén már az sem kell, ölben sem jó már neki, csak sír, végül elfárad és elalszik. Tudtok tanácsot adni?

2014. jún. 17. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a hasa fáj ?
2014. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már esszük rá az Infacolt, de lehet, hogy ki kéne próbálni mást. Hasfájás jelentkezhet csak este? Napközben miért nem?
2014. jún. 17. 08:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy is este jelentkezik jobban. Ezért. :) Mióta adod neki az infacolt? Kell min. egy hét, mire kezdi kifejteni a hatását, de sok babánál be sem válik. Próbáld ki a Biogaiat, drága nagyon de ezt sokan dícsérik
2014. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már több, mint egy hete használjuk. Ki fogom próbálni a másikat, hátha azzal többre megyünk. A szívem szakad meg, amikor ennyire sír, bármit megadnék, hogy jobb legyen neki.
2014. jún. 17. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fáj a hasa. A langyos, meleg víz beindítja a bélműködést, megélénkül a keringés a pocakjában, ezután eszik, és a bélmozgások zavarják. Ráadásul estére halmozódik benne annyi tejcsi, amennyi már leterheli a totál éretlen emésztését, tehát a hasfájás jellemzően késő délután és kora este jelentkezik a babáknál. Ha az infacol nem válik be, akkor a colieffel érdemes próbálkozni, az espumisan pl. ugyanaz, mint az infacol.
2014. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pl. bizonyos típusú babahasfájásnál ezért is nem jó a melegítés sem, gyakran többet árt, mint használ.

Fektesd esetleg hasra, az is segít néha.

2014. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy voltunk, csak mi az espumisant adtuk neki. Jobb lett valamivel a helyzet, de még mindig sokat sírt. Kipróbáltuk a biogaiat és nagyon bejött. Ha kiszámolod semmivel nem jön ki drágábbra, mint pl. az espumisan. 3400 Ft körül van és majdnem egy hónapra elég. Az espumisan 1500 és hetente kellett egy üveg. Én csak ajánlani tudom a biogaiat. Végre kezdem magam kipihenni, mert mi hetekig nem aludtunk, hanem konkrétan végig sétáltuk az éjszakákat , mert csak így nyugodott meg.


8 hetes manó anyukája

2014. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia,a hasfájós sírásra pont az jellemző,hogy általában este jelentkezik. Valaki írta a Biogaiát,én is ajánlom,nekünk nagyon bevált. Ennek is kell egy hét-10 nap míg hat,de nekünk utána nem volt gond a hasfájással már. Mondjuk,ez nálunk is így volt,hogy este fürdés után volt hogy hajnalig fent voltunk,nappal meg evett-aludt. Csak az én babám nem sírt ennyire. Most már 9 hónapos,de most sem fürdés után rögtön alszik,nekünk az vált be,hogy utána kb két órával alszik. De nálatok a sírás más,az lehet a hasfájástól.
2014. jún. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az extrán hasfájós, nagyon sírós kisfiamnak a fent leírt szereken kívül még az segített, ha az Apukája az alkarjára fektette, úgy, hogy a pici pocakja végig rásimult a férjem karjára, a kezei-lábai pedig elernyedten lógtak két oldalt. A férjem picit rázogatta, finoman ütögette a hátát vagy éppen masszírozgatta, énekelt is közben. Ez csodákat tett. Nem mellesleg pedig szívszorítóan gyönyörű látvány volt. Sokszor csak ültem, és potyogtak a könnyeim, ahogy néztem őket. Sosem fogom elfelejteni. Most már nagyfiú, olyan, mint a szélvész:-)
2014. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!