Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves miért ordít minden...

1 éves miért ordít minden éjszaka vigasztalhatatlanul?

Figyelt kérdés

Mindig rossz alvó volt, de eddig csak egyszer ébredt úgy, hogy semmivel nem lehetett megvigasztalni. Hiába veszem fel a kezemben is csak ordít feszíti ki magát, a cumisüveget tolja el és csak ordít. Ez pár percig tart, mire silerül kizökkentenem, de sokszor újrakezdi. Az egész családot felébreszti vele. Rosszul esik, hogy nem tudom megvigasztalni és aggódom, hogy valami baj van.

Volt valakinél hasonló?


2014. júl. 4. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a foga lehet. nem hiszem hogy minden éjszaka rosszat álmodna :) vagy esetleg még a hasa is fájhat valamitől.
2014. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy jön a foga?
2014. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miben alszik? Nekünk plusz egy vékony ruharéteg megoldotta a problémát. Valószínűleg az ő hőérzete nagyon más volt, és a fázástól nem tudott aludni. Ahogy kapott egy vékony rugit pluszban (előtte body+zokniban+vékony hálózsák próbáltam altatni) egyből végigaludta az estét.

Tehát:

vékony rugi+ vékony hűlózsák lett a nyerő nyáron.

Próbáld meg, ártani biztos nem árt, max. leveszed róla ha ugyanúgy felkel ordítani.

2014. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hasfájás, ami lehet széltől is


kimondottan a megvigasztalhatatlan sírás a tünete.

2014. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én egy évesem szintén sosem volt jó alvó, de kb 1hete ordítva kel kb 6x. Nehéz megnyugtani, még a cicin is sír. Neki jön az örlőfoga. Az egyik már félig áttörte magát. Rettentően megviseli, sikítva sír. Ő kapott nurofent, amikor már tényleg láttam, hogy nagyon fáj neki. Addig dentinox, homeos bogyó. Én első körben erre gondolok.

"Az őrlőfogak kibújása 12 hónapos kor körül kezdődik és nagyjából 2,5 évesen ér véget. Még annál a babánál is problémákat okozhatnak, aki korábban nem volt érzékeny a fogzásra."

2014. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A hasfájás mostanában nem jellemző és nem is ilyen volt. Korábban nem volt ritka 8-10 ébredés sem de sokszor elég volt ha visszaadtam neki a rongyot és beszéltem hozzá. Ez a féktelen üvöltés elég illesztő. Minél inkább próbálom vigasztalni annál jobban hergeli magát. Az ébredés mindig a fogára fogjuk, biztos összefüggésben vele, de néha eszembe jut, hogy komolyabb dolog is lehet a háttérbe.

A kencék nekünk nem sokat segítenek, a homeós bogyók közül allergia miatt csak a viborcult használhatnánk, de attól egész éjszaka sírt szegény.

2014. júl. 4. 13:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!
2014. júl. 4. 13:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon okos telefonom van. szóval alvós rongyival alszik a gyerek nem egy koszos ronggyal...van még egy pár elírás de nagyjából azt hiszem érthető, csak ezt nem akartam így hagyni.
2014. júl. 4. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Mikor ébred?

A pavorról hallottál már? [link] Nem ez van nálatok?

2014. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam, hát elég ijesztő. 9 körül fekszik és van egy fix 11 éjfél közötti ébredése, de könnyen visszaalszik. Hajnal 1 és 4 kózött ébred vigasztalhatatlanul, de max 2 perces, ha tovább tart az már csak az én hibám, mert nem mindig vagyok a toppon ilyenkor és nehezebben hangolódok rá.
2014. júl. 4. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!