Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos kisfiam 1 hete csak...

Hencsi55 kérdése:

5 hónapos kisfiam 1 hete csak cicin alszik el. Miért változott így meg?

Figyelt kérdés
Eddig elaludt egyedül a kiságyában, most üvölt míg ki nem veszem. Napközben is csak akkor játszik, ha ott ülök felette és pár percen belül már azért sikít, hogy vegyem fel.

2014. júl. 11. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

mert már tudatosabb :)

később még inkább érvényesíteni fogja az akaratát, egy éves korában rájön egy csomó összefüggésre, pl. ha keservesen sír, könnyekkel, akkor engedni fogsz neki.


és ez így van jól :) a kisgyerekek is emberek, pont ugyanúgy szeretnék a vágyaikat megvalósítani, akaratukat érvényesíteni.


ha te szeretnél összebújni a szerelmeddel, pároddal, odamész, és odabújsz hozzá. mivel ő még korlátozott - nem dönthet úgy, hogy odasétál, hisz még nem mozog úgy, illetve mondani se tudja: anyu, szeretnék hozzád bújva elaludni, cicizve :)


ezért sír, hogy teljesüljön a teljesen természetes igénye.


nyugi. afrikában minden anya így altatja a gyerekét, semmi fura nincs abban, ami történik :)


ez a cicin altatás egy fegyver a kézben. 14 hónapos kisfiamat mindig is így altattam, nekem és neki se tortúra az altatás. nem szenvedés. már jár, és még este is szeretne járkálni, de a többi vele egykorú babás anyukákhoz képest mi nagyon jól állunk. álom és könnyedség minden.


hagyd, hogy így aludjon el, meglátod könnyedség. majd ha két éves lesz, már meg tudod vele beszélni, hogy másként legyen. nekem minden ismerősöm erről számolt be.

2014. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, élvezet volt olvasni :) Nem teher,h így alszik el, sőt így könnyebb is, csak furcsa volt ez a hirtelen változás. Mindig jön vmi új szokás és idő kell ahhoz, hogy megszokjam, és mire megszoktam jön vmi új :)
2014. júl. 11. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért változott meg, mert erre szoktattad. Ha nem cicivel altatod vissza nincs mire átszokni.

Ha a kisgyerek egy hétig csak csokit eszik, az sem a gyerek "érdeme", hanem a szülőé, aki megveszi és odaadja neki. Gondolom nem sétál oda az 5 hónapos babád, és szolgálja ki magát. :)

2014. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!