Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hetes kisfiamat mindennap...

6 hetes kisfiamat mindennap 2x viszem sétálni (főleg kendőben, de néha babakocsival) és ezért napközben nem akar a kiságyában aludni (éjszaka ezzel nincs gond). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Suttogó szerinti altatásra szeretném rászoktatni, de úgy érzem, esélytetelen vagyunk, mert a sétákat nem akarom feladni, így viszont a kicsi naponta 2x "ringatáshoz" van szokva, a maradék 2 alvásához is azt fogja igényelni, nem? A könyv nem tér ki erre sajnos. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 16. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nem.mi mikor hazajöttünk a korházból másnap már de. és du. mentünk sétálni.és mindig magától aludt el.most 15 hónapos magától alszik
2014. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém sem alszik máshogy, vagy a babakocsiban, vagy az Adamo hintában, de csak akkor, ha ringatva van....

6 hónapos.

Én úgy gondolom, hogy majd ahogy nő, át fogom tudni szoktatni, most még nem aggódom ezen.

2014. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fog hozzászokni. Persze, egy darabig úgy lesz neki jó, ha ringatod, az megnyugtatja. De le fog szokni erről.

Felesleges erőltetni, hogy egyedül aludjon, az nagyon megrémiszt egy pici babát.

2014. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 25. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Több gyerekkel az oldalamon azt mondanám, hogy mindent a maga idején. A Suttogó nekem nagyon nem szimpatikus, de elfogadom, ha te meg akarod próbálni. (Véleményem szerint a legtöbb tanácsa olyan anyáknak való, akiknek hamar vissza kell menniük dolgozni. Ha otthon maradsz a gyerekkel, szerintem fölösleges trenírozni bármire is a gyereket. )

Az egészen pici baba sok ringatást, babusgatást igényel. Ha "megtelt" ezzel, akkor egyre kevesebbet ;-)

Legkisebb fiacskámat az első másfél hónapban a mellkasomon altattam. Fel volt emelve az ágyrács feji vége 45 fokig,és úgy aludtunk. Utána két hétig magam mellé tettem, és vele feküdtem-keltem. Most 6 hónapos és evés-büfi-simi, puszi - elalszik egyedül szépen. Később majd megint kell mellette lennem, amikor a szeparációs szorongás van, de ez nálunk elég gyorsan, 1-2 hét alatt lezajlik mindig.

Én is hordozom a gyerkőcöket, de megpróbálom úgy alakítani a beosztást, hogy lehetőleg ne alvásidőben hordozódjanak. Persze a kicsi sokszor elalszik a kendőben, de azért törekszünk arra, hogy inkább itthon az ágyban aludjon. Felébred, megetetem, átpelusozom, picit játszunk, hogy tudjon büfizni rendesen, meg lejjebb menjen a kaja, ne bukjon a hátamra, és utána indul a séta ;-) Most kb 2 órát bír figyelni. Akkor hazamegyünk, lefektetem, és alszik 2-2,5 órát. Nyilván kisebb babánál rövidebbre kell szabni a sétát.

Az neked nem pihenés, ha a gyerek a hátadon alszik. Pedig 6 hetes babával sok pihenésre van szükséged gondolom ;-) Séta után biztosan neked is jól esne egy kis szundi a baba mellett ;-)

2014. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!