Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha fel kel az...

Mit csináltok, ha fel kel az éjszaka közepén és nem akar vissza aludni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez volt múlt este. Nem erőltettem. Beszélgetett magával a sötétben. Amíg nem sír, nem kapom fel. Semmi baja nem lett. 40 percet beszélgetett az ágyában magában, aztán elaludt. 7 hónapos
2014. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb ugyanazt, mint az esti altatásnál. Ha ez nem elég, akkor ringatom, sétálok vele, iszik egy kicsit.
2014. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom azért ez nagyban függ attól, mennyi idős gyerekről beszélünk... Egy csecsemőt megetetsz/megszoptatsz, ringatod, susogsz neki. Egy óvodásnál már nyilván más a helyzet.
2014. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

16 hetes a kisfiúnk.


Eddig azt csináltuk, hogy amikor éjszaka felkelt 2-3 óra között, akkor kapott enni és visszaaludt. Most "láncetetéssel" fekszünk le este aludni, és amikor felébred, akkor csak megnyugtatjuk és előbb-utóbb visszalszik.

Még csak tegnap kezdtük el ezt a technikát, mert már szeretnénk, ha lassan átaludná az éjszakát...

Könyvből tanuljuk, de most nem emlékszem a címére... Jelenleg a feleségem olvassa otthon én csak a fontosabb részeket olvastam át... Talán "aludj jól gyermekem" :)

2014. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem (pár hetes koruktól végigaludták az éjszakát) 8 hónapos korától másfél éves koráig azt csinálta, hogy az éjjel közepén felkelt, sikogatott, beszélgetett magában a sötétben. Homeós szerek se hatottak. A 3. babám 7 hónapos, készülök az eseményekre. Odamentem (sötétben), a szájához tettem az itatós üveget, de nem voltak szomjasak sose. Nem tudom, mi volt ez.
2014. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fiam most pénteken lesz 1 éves, 2 hetes korától nagyjából végig aludta az éjszakát, 6 hónapos koráig, mert akkor kezdődött a fogzás, de amikor épp nem jön a foga végig aludja az éjszakákat, csak mostanában szokott rá arra hogy felkel 3-4 óra körül és nem akar (vagyis nem nagyon)vissza aludni, túl sok minden piszkálja a fantáziáját.
2014. jún. 2. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van mostanában. Nem minden éjszaka, de van, hogy felkel 2-3 körül és nem lehet visszaaltatni. Se nem szomjas, se nem éhes, ha bent vagyok teljesen jól van. Magunk közé is vettem már ilyenkor, de akkor sem alszik. Be szoktam menni a szobájába és lefekszem a szoba közepére a szőnyegre, nem kapcsolok villanyt, kiveszem az ágyból és körülöttem mászkál. Aztán 2-3 óra múlva elfárad. Nem mondom, hogy ez a jó taktika, de semmi sem vált be, úgyhogy csak várom, hogy elmúljon ez az időszak.
2014. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!