Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy hat hónapos baba éjszaka akár 5-ször is felkell?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 08:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szívás :D

Egyébként van ilyen. Az én fiam ennyi idősen kb. 3* szopott egy nap.

2013. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

*felkel


Ez a baba már nem eszik éjszaka csak teázik.

2013. nov. 15. 09:01
 3/23 anonim ***** válasza:
Azt,hogy ez van. A fiam még 8-9 hónaposan is rengetegszer kelt éjjel. Ahogy leszokott a ciciről (11 hónaposan),javult a helyzet,de még mindig kel 1-2x (nem mindig),mert jönnek a szemfogai és nagyon megviseli szegényt. 6 hónaposan én még igény szerint szoptattam.
2013. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
3- vagyok. Simán lehet egyébként,hogy éhes. A pici gyomra hamar kiürül,éjszaka megéhezhet.
2013. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az én fiam még 1 évesen is kelt 3 óránként...
2013. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Az enyém 8* kelt tegnap :(

2* evett, a többi alkalommal csak engem szórakoztatott. Nem tudom mi lehet a baj. A fogán még nem látszik semmi. 4 hós koráig jók voltak az éjszakák, de azóta katasztrófa...

2013. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Kár volt rászoktatni a teára, az még sokkal rosszabb az evésnél. Adj neki vizet, vagy inkább semmit. Rossz, béna szokás.
2013. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban nem jó a teázás. Amúgy szerintem a foga miatt ébred fel ilyen sokszor. Kitartást nektek!
2013. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Fogzik...
2013. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 xStefix ***** válasza:
0%

Hogy talán segítene neki, ha megszoptatnák (ha még szopizik)...

Egyébként én szemszer nem tartom valószínűnek, hogy tényleg ennyiszer szomjas a baba (hacsak nincs extra száraz levegő a szobában vagy nincs megfázva). Ha viszont nem szomjas, akkor nem tudom, miért kap mindig inni, ráadásul teát. Ha éhes, ami simán lehet a 6 hós ugrás miatt, akkor etetni kéne. De ha más gondja van, akkor meg azt kellene orvosolni, pl. testkontaktussal, szopival, fájdalomcsillapítóval vagy amivel.

Ahogy én látom, itatni általában akkor szoktak egy gyereket, ha le akarják szoktatni az éjjeli szopásról/kelésről; de van, hogy nem érnek el vele semmit, csak azt, hogy rossz szokásként rögzül. És ilyenkor nyilván más oka van a dolognak, ill. a gyerek még nem érett arra, hogy átaludjon.


Egyébként fél évesen (meg még utána is sokáig) teljesen rendben van, hogy ennyiszer kel. Az én másfél éves fiam is van, hogy többször ébred (mondjuk ő szopizik), mert éppen elindult és ezerrel fogzik. Éveken át egy sor oka lehet, amiért újra és újra felébred egy gyerek.

2013. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!