Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ejjel rengeteget ebredo...

Ejjel rengeteget ebredo gyerekek szulei, ti hogy birjatok ezt epesszel?

Figyelt kérdés
Mi teljesen ki vagyunk mar keszulve, en eddig birtam, most mar nagyon elegem van. Hulla faradt vagyok egesz nap, iszonyu ingerultek es turelmetlenek vagyunk mar, allando a feszultseg koztunk is a ferjemmel a kialvatlansag miatt. 7 honapos a fiam es orankent, van, hogy felorankent ebred. Ti szedtek valami vitamint vagy mit csinaltok, hogy kibirjatok?
2014. aug. 20. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia, orvost vedonot kérdezted már esetleg vagy homeos dokit? Esetleg magánklinika? Vagy még vida ági honlapjan lattam hasznos tippeket. Szopizik még éjjel? Sejtitek esetleg az okot hogy miért kel ennyiszer?
2014. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alvásklinika bocs.
2014. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amúgy vitaminbol magneb6 sztem jó lehet.
2014. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hol alszik? En inkabb bevittem magam melle a kisagyat az oldalam felol leszedett raccsal, mert ha tovabb nem alszok, akkor kinyirtam volna mindenkit. Napkozben is ledoltem aludni es kihasznaltam ami segitseg adodott: babakocsival masfel orat setalo nagymama, enmeg aludtam.
2014. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk viburcol kúp bevált, nem tudom ti próbáltátok-e. Egyébként azt tudjátok miért kel? Cicizik vagy eszik? Orvosnak mondtátok már? Egy kolléganőm kislánya ilyen, őt neurológushoz küldték, de nem tudom, hogy mi lett, mert azóta nem jött még be beszélgetni.
2014. aug. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom miert ebred ennyiszer. Mindig van valami, ami nehezit (foga jon, beteg, mozgasfejlodes, stb), de alapbol egyre rosszabbul alszik.

Gyefekorvosunk kivetel nelkul mindig mindenre legyint, igy ez sem izgatja. Amugy masodik gyerek, igy plane ugy all hozza, oldjam meg. Hat nem tudom megoldani, raadasul a teso miatt (2,5 eves), nulla pihenes van nappal is.

Viburcol kupot pont tegnap probaltuk ki, de nem volt valtozas, meg par napig adjuk, hatha :(

Velunk alszik egy szobaban (pontosabban velem, mert a ferjem mar honapokkal ezelott kimenekult a kanapera).

Eddig legalabb estenkent a rengeteg kelesnel 1-2-nel visszaaltatta magat nehany nyoszorges, forgolodas utan, meg ringatva, simogatva is visszaludt, de most mar ott tartunk, hogy csak es kizarolag a mellemmel a szajaban alszik vissza, kulonben uvolt es ha ringatni probalom tol el magatol.

Nappal egyebkent nem cicin alszik be, egyszeruen nem tudom mi a fene van vele ejjelente :(

2014. aug. 20. 08:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Szintén 7 hónapos a babám, ugyanez van nálunk is, fogalmam sincs miért, néha kettőnk között tud jól aludni a nagy ágyban, úgyhogy szerintem csak hiányzunk neki. (Egyébkéni is fél méterre van tőlem a kiságya.) Gyerekorvos mindig azt mondja, hogy vannak ilyen babák.
2014. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A hozzataplalassal hogy állsz?

Az elso fiam ugyanezt csinálta a 7. hónapban.

Elvalasztottam (egyéb okokból) es 2 nap múlva ataludta az éjszakát.

Utólag jöttem ra hogy rossz megszokás volt es mar nem volt elég neki a tej vagy elég volt teljesen a szopibol.

Nem mondom, hogy nálatok is ez az ok, csak leírtam nálam hogy volt a hasonló helyzet.

2014. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

én együtt aludtam (és alszom) a gyerekkel, és folyton szoptattam (szoptatom) cicin altattam (és altatom)

a kezdeti 3,5 hónapban két és fél óránként ébredt, utána kialakult egy rendszer - 19h elalvás, 22:30h első ébredés, aztán ébredt 3h, 6h, és 7h - ez még néha most is van előfordul, befolyásolja a betegség, meleg idő, időjárás-változás, idegi változás - pl. járni kezdett, fogzás...


én mindig azt tanácsolom az anyukáknak, aludjanak együtt a gyermekeikkel, és próbálják meg szoptatni a gyereket - persze akinél nem szopizik a kicsi, annak ez a "for" már nincs, ott esetleg az összebújcizás marad. pl. ha nagyon kába vagyok éjjel, és ő nyöszörög, már nem is mindig szopiztatom meg, hanem megnyugtatom egy érintéssel, átlalában alszik is tovább.


ha mellette fekszel, legalább az ilyen mikróébredéseket te is mikróébredéssekkel tudod átvészelni...

ez van. nem marad így, kitartás

2014. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen, szerintem nem is maradt is némi idegrendszeri károsodásom :) De tényleg, már nem olyan vagyok, mint a gyerekek előtt, türelmetlenebb, ingerlékenyebb. A nagy 3,5 éves, mostanában már csak egyszer kel, de az eddig....a kicsi 1,5 , ő is kezd már csak 1-2-szer kelni, kezdem magam lassan embernek érezni :) EL fog múlni, de tudom, milyen rettenetesen nehéz. A fiamnál egyszerűen semmi nem vált be, voltak jobb-rosszabb időszakok, egyedül az együttalvással tudtam minimálisat pihenni. A kicsi csecsemőkorára, legalábbis az első kb.9 hónapra gyakorlatilag nem emlékszem, mert végig zombi voltam, félálomban-félholtan. Kitartás, nekem a sok kávé+energiaital vált be valamennyire...
2014. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!