Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan aki sikerrel leszokt...

Hencsi55 kérdése:

Van olyan aki sikerrel leszoktatta babáját az éjszakai kelésről? Milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7hónapos, éjszaka többször kel, minimum 5x és csak szopival alszik vissza, ha nem kapja meg sír. Nem segít sem simogatás, se semmi más.

2014. szept. 30. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem hagyod sírni és szopiztatod, akkor nem fog róla leszokni. Szopi helyett adj neki teát, és ne vedd ki az ágyából., és hagyd, hogy egy kis sírás után elaludjon magától.
2014. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is tudom, elméletben, de kivitelezni nehéz. Ha nem veszem ki annyira sír,hogy nem kap levegőt.

Neked így sikerült?

2014. szept. 30. 19:41
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 7 hónaposan még ne akard teljesen leszoktatni az éjszakai szopiról. Tudom, hogy marha fárasztó, a kisbbik lányom is produkál néha ilyesmit. Most 10 hós. Oda jutottunk, hogy éjfélig nincs szopi (addig nem lehet olyan éhes, kitart a vacsi), aztán kb. 3-szor szopizik. Mivel utána vissza is alszik, kibírom azt a 3x5 percet... Nem lehet, hogy a foga fáj? Az enyém akkor ébred ilyen gyakran (5-6), amikor fogfáj. Ilyenkor bekenem Dologéllel, és pár perc fenékrázássl visszaalszik.
2014. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 15 hós koráig szopizott éjjel, én addig nem aludtam át egy éjszakát sem. Sírni sosem hagytam. Nem is kellett. 15 hósan abbahagyta a szopit és az éjjeli ébredéseket. Ne hallgass arra, aki a sírnihagyást javasolta! Az ilyen anyákat sosem értem. Bírd ki ezt a pár hónapot! Tudom, hogy fárasztó, de most ez a dolgod!
2014. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szoptasd, ahányszor igényli.Majd csökkenni fog egy idő után az ébredések száma.
2014. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy nem is bánom, csak a környezetem magyarázza,hogy ez így nem lesz jó. Rádásul a férjem is külföldön dolgozik, nagyszülők is dolgoznak, nincs sok segítségem. Nappal is egy örökmozgó kissrác. Pár napja már szédülök a fáradtságtól és ezért gondoltam,h próbálkozok vmivel. Eddig a foga miatt ébredt, aztán kezdődött,hogy álmában is elkezdett mászni, most egyelőre mindkét dolog megszűnt, viszont ugyanúgy kel vagyis 2-3x kevesebbszer, úgyhogy reménykedek,hogy napról-napra jobb lesz :) Köszi a válaszokat!
2014. okt. 1. 08:32
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt az időszakot át kell vészelni :-( Nekem sem volt semmi segítségem (a férjem külföldön, a szüleim nem élnek)Néha olyan fáradt voltam, hogy beszélni nem volt erőm. Aztán a lányom 14 hónaposan egyik napról a másikra leszokott az éjszakai evésről, és azóta végigalussza az éjszakát (20:00-tól 06.30-ig)
2014. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem 1x-2x kelt éjszaka, aztán kitaláltam, hogy délután 4-5 óra után már nem hagyom aludni, játszom vele, beszélek hozzá, 8kor fürcsi, eszik, fél kilenckor alszik, reggel 5körülig. Próbáld esetleg ki. Mennyit alszik napközben a babád?
2014. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kisfiam, eddig végig aludta az éjszakát, most 3-4-5x kel. Hullafáradt vagyok, de kitartok.

Én még nem akarom leszoktatni, nem is tudnám, ha nem kap enni, nem alszik vissza, behergeli magát és ordít, így meg 10 perc alatt visszaalszik. Melyik a jobb?

Nyugi, mindig azzal vigasztalom magam, egészséges, és van olyan baba, aki egész éjjel fent van, férjemék unokatesójáék a 2 évest éjjel 1 előtt nem tudják ágyba tenni, én unokatesóm nappal aludt, éjjel fent volt, egész éjjel mászkáltak vele, hozzájuk képest szerencsések vagyunk. :) Kitartás.

2014. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nappal se sokat alszik, van, hogy 1órát is úgy alszik,hogy 3x kel. Ma pl. 1től felvolt. Általában fél8-kor már alszik és reggel fél7kor kel. Már elegem van abból, hogy mindenki tanácsokat, a szüleim pl. tápszerrel, teákkal felpakolva érkeztek, hogy adjam neki azt.
2014. okt. 1. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!