Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kétévesen egyedül elaludni?

Kétévesen egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Kétévesem eddig velem aludt el, de most elhatároztam, hogy rászoktatom arra, hogy legalább délben egyedül aludjon el. Nemsokára bölcsibe megy, így ott mindenképp egyedül kéne elaludnia. A baj az, hogy semmit nem fogad el, se plüsst, se kendőt, viszont őrjöng, bár ma már úgy tűnik, talán elfogadja a helyzetet, de mindent kitalált, hogy ne kelljen aludni. Amúgy tanácstalan vagyok, rettenetesen sajnálom, mikor sírni kezd, de újabban az altatás is rendkívül fárasztó lett, egyszemélyes műsorrá, aminek kéretlenül is a nézője lettem, főleg esténként, eltelik néha két óra is, mire kiájul, én pedig nem jövök ki, mert akkor a férjem is őrjöngeni kezd (jaj erre ne is mondjatok semmit, tudom! ugyanazt gondolom, mint ti!), nekem épp elég egy őrjöngő a házban. Másrészt tudom, hogy az ő érdeke és hosszabb távon jobb így... de marha nehéz. Mit gondoltok, okoz ez benne valami törést, mindannyian végigmentünk mi is ezen gyerekként...

2014. okt. 14. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Egy kétéves bizony már nyugodtan aludhat egyedül, semmi baja nem lesz a kis lelkiének. Én biztos nem asszisztálnék az esti műsorhoz 2 órán keresztül. Teljesen hülyének néz a gyereked, már ne is haragudj. Tudod, mennyire rafinált egy 2 éves? Nagyon. Csinálja a műsort, mert tudja, hogy veled megteheti. Tőlem aztán őrjönghetne a férjem, megmondanám neki, hogy ha úgy érzi, nyugodtan üljön be ő laza 2 órát, de én nem fogok. Miért hagyod, hogy mindenki rajtad tiporjon?
2014. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy hülyének néz, én is szoktam neki mondani. A férjem meg... vele kapcsolatban is igaz minden, amit írtál, olykor cserél velem és fél órát sem bír. Neki aztán pláne semmi tekintélye. És a lányom is inkább olyankor műsorozik, amikor az apja itthon van, délben általában nem volt gond, de MINDIG ott kellett, hogy legyek - ezen akartam most változtatni..
2014. okt. 14. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az lenne az első lépés szerintem, hogy a férjeddel közös álláspontra helyezkedtek. Ő ne hisztizzen ha a gyerek csinálja a műsort, hanem segítsen. Együtt szépen megmagyarázni neki, hogy alvás van, nem esti show és hiszti. Következetesség, kitartás. Egy 2 éves mindent megért, persze feszegeti a határokat (ez természetes), de a felnőttek, a szülők ti vagytok, nem lehet mindenben engedni a gyereknek, mert rossz vége lesz. Te látod is ezt, de ahogy én látom, a férjed nem, és inkább ellened dolgozik, mint veled. Ez nagyobb probléma szerintem, mint a gyerek alvása, de persze nem ez volt a kérdés.
2014. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, mert az én 2,5 évesem is csak nagyon ritkán alszik el egyedül, de a bölcsi miatt ne aggódj, ott elalszanak. Nálunk egyik gyereknél sem volt ebből probléma, itthon összebújva alszunk el, a bölcsiben6oviban pedig elalszanak egy szó nélkül egyedül.
2014. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A férjemmel nem tudok mit kezdeni, ha lehetne, ki is hagynám az egészből, épp azért, amit a 2. válaszoló írt. Igen, feszegeti a határokat, harmadik napja teszem le úgy, hogy kijövök, hogy egyedül aludjon, és most is őrjöng. Tudom, hogy muszáj kitartanom... rettenetesen fárasztó az esti altatás, tegnap ugyan csendben volt és nyugodtan feküdt mellettem, de nem aludt még egy óra múlva sem. Éjfél volt, mire kiájult. És valóban a kutya nem törődik azzal, én mikor kerülök ágyba, mennyire vagyok kipihent másnap a gyerekkel - és nem csak ennyi a dolgom, bedolgozok irodáknak és sokszor éjjel csinálom, mikor mindenki alszik, de persze ez sem zavar senkit, mert ez olyan természetes... arról nem beszélve, hogy egy ilyen altatómaraton után én nem tudok rögtön elaludni, kell legalább egy óra, mire én is lenyugszom. Most is letettem a gyönyörű gyerekem aludni, kijöttem, sír. Tudjátok délben nincs olyan nehéz dolgom, de pont emiatt szörnyű az este.
2014. okt. 15. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, van valami esti lefekvős rituálé?

Szóval fürdés, mese összebújva, hát simogatás, stb?

Amiről tudja, hogy alvás következik?

Mert elvileg a kisebb gyerekek is tudják, megszokják, hogy mi után következik az alvás.

Ilyenetek van?

Hogy zajlik a lefektetés amúgy?

És az, hogy ne aggódjon, majd a bölcsiben elalszik, nem túl jó tanács, óvónő vagyok, és azok a gyerekek, akik nem tudnak egyedül, vagy kis segítséggel aludni, az oviban is szenvednek, és az senkinek sem jó.

2014. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én gyerekem otthon szopizva aludt el és a bölcsibe, nagyon gyorsan elaludt magától. Nagyon elfáradnak a bölcsiben és látja, hogy mindenki más is lefekszik aludni. Itthon még mindig szopizik és most már a bölcsiben mesére alszanak el, otthon nem megy..2,4 éves
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon tanakodtunk a védőnővel, hogy lehet, hogy már Ő is szeretne egyedül aludni, csak még idő kell - cicit fogja, és úgy alszik el, enélkül nem megy, de én már nem simizhetem, vagy ölelhetem át. Van meseolvasás is fürcsi után, szóval igen, vannak bevett rituálék, de most lett csak igazán 'cicifüggő', 14 hónapos kora óta nem szopik, csak fogja. De most mindenre ez a vigasza egy ideje.
2014. okt. 29. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!