Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Időhúzás alvás helyett- már...

Időhúzás alvás helyett- már teljesen kivagyok! Adjatok tanácsot légyszi?

Figyelt kérdés

6 éves a lányom, 4,5 a fiam. Általában 8-fél 9 körül kerülnek ágyba, megvan a rituálé, 1 mese, 4 ének, puszi-simi. Ez kb max 15 perc, utána kijövök. Minden este megy a nyávogás, meg könyörgés a lányom részéről, hogy maradjak bent - nem lehet, mert ilyenkor kéne kicsit összakapnom a lakást+magamat és leülni tanulni (fősulit kezdtem). Én is sajnálom, de nem maradhatok, ráadásul akkor azon görcsöl, hogy mikor indulok el kifelé, figyel, direkt próbál nem elaludni, szorongatja a kezemet, képes lenne órákig fent maradni. Inkább próbálnám rövidre zárni és eleve nem is maradok bent puszi után. Kis fénye van, a lakásban is ilyen kis közlekedőfényt hagyok, nincs teljesen sötét sehol, tudom, hogy attól félne. Az estéket is nyugisan alakítom, nics pörgés már fürdés után, nem kapnak mittomén csokit vagy édességet hogy aztán ne tudnának aludni stb. Biztos, hogy pszichés a dolog.

A fiam alapesetben ügyesen el is szokott aludni az esek 80%-ában, kb a ének felénél, vagy mire kijövök. CSakhogy:

a lányom nyavalygására rendszerint megébred, mérges lesz (joggal) és utána már nehezen alszik vissza. felváltva járnak ki pisilni, jön a duma ,hogy fáj a lábam/szomjas vagyok stb. Amiknek én nem nagyon adok teret, van egy korty víz a pohárban igya meg menjen vissza, kap egy puszit-jóéjt-et és nincs beszélgetés stb semmi. Pisinél ugyanígy ,kijön akinek kell, elintézi, kezet most, megy vissza.

De már hülyét kapok, hogy ma is negyed kilenckor kijöttem tőlük (hulla álmosak voltak, mert nehéz napjuk volt!) és fejenként háromszor voltak kint azóta! könyörgöm, 10 óra van! visszamennek, lefekszenek egy szó nélkül, de nem alszanak ugyebár, reggel meg mint a mosott f*s mindkettő!!!!

Már nemtom mit csináljak!!!


2014. nov. 19. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Feküdj melléjük amíg elaludnak. Aztán felkelsz és tanulhatsz..
2014. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem is az jutott eszembe, hogy vagy vigyél ki egy matracot, amin csendben melletted aludhat a lányod, ha az az igénye és cserébe hagy tanulni, vagy költözz be hozzájuk tanulni és majd utána ami marad, az a lakásé.

Emlékeim szerint a mi anyukánk is volt ilyen helyzetben, egy-két évig volt egy - ilyenkor a fal mellől elvett - matracunk használatban.

2014. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem javaslom az első választ! Ha ezt megszokja, már nem tudsz mit tenni. Nálunk is így volt. Nálam ez segített:


Kicsit hamarabb fektetem, hogy legyen idő együtt lenni egy kicsit, nyugodtan, tényleg rá koncentrálva, mert megérzik ám, ha már nagyon mennél:) Az a kis együttlét kell neki, összebújás, olvasás, beszélgetés stb. de tényleg nyugodtan, átadva magadat. KB.negyed, max. fél óra. Aztán kedvesen, de határozottan véget vetni a bulinak. És következetesen. Én ekkor kijövök, egyszer-kétszer visszahív, hogy bújjak oda, be is ugrom hozzá egy simogatásra, puszira, és jövök is ki, anyának is pihenni kell, stb. stb. először még nyafogott, aztán beállt és most minden oké!:)

2014. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Sztem ne vegyél róluk tudomást és egy idő után abba fogják hagyni.A figyelmedet szeretnék megkapni és így meg is kapják.Nem tudom a nap többi részében mennyit vagy velük lehet azt kellene növelni estire meg nem reagálni.
2014. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekünk anya soha nem csinált olyat, hogy bennmaradt

mindig beszélgettünk kicsit tesóval és elaludtunk önállóan

2014. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez nálunk, 4 és 2 évesek,8kor ágyba,10ó mire vmelyik kidől és a másik álomba unja magát:-(
2014. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megoldását én sem javaslom. Csináltam, a vége az lett, hogy bealudtam mellettük, majd felriadtam 1-2 órával később akkor meg én voltam kikészülve, amikor meg már feküdtem volna le, akkor nem tudtam visszaaludni. A lehető legrosszabb volt.

Meg nem is pici babák, szokják már meg, hogy egyedül elaludjanak. Az enyémeknél is ez volt, én az indokolatlan kijöveteleket elkezdtem büntetni és nem épp a kedves anyuval találkoztak ha kimerészkedtek.

2014. nov. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenki válaszát.

Kínomban tegnapelőtt napközben megnézegettük a naptárat, hogy ennyitmegennyit kell aludni Mikulásig, és kiakasztottam az szobájuk ajtajára egy boldog karácsonyos ajtódíszt, szép nagy mikulás lógázza róla a lábait. Este alváskor a szokásos altatódalok után még énekeltem nekik néhány mikulásos dalt is, és megmutattam, hogy nézzétek, hogy figyeli a miku, milyen szépen alszotok el. puszi, kijöttem. és nem volt nyávogás.

Egyenlőre működik azóta minden este, nemtom meddig tart ki, de én már ennek is örülök...

2014. nov. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!