Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet elérni, hogy egy...

Hogyan lehet elérni, hogy egy 9 hónapos baba végigaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Van ötleletek, mit kellene ahhoz tennem, hogy a kislányom tudjon aludni éjszaka? Már jó pár hónapja nem eszik, csak reggel 6 körül. Biztos nem éhes. Csak sokszor felébred, kicsit mászik az ágyban, vagy nyüszög kicsit. Szerencsére vissza tudom altatni, legtöbbször nem is veszem ki, csak visszafektetem a helyére.

A felnőtt alvászavar kategóriába is sorolhattam volna a kérdést, de végül is ez a problémám alapja.

Ha vannak olyan anyukák, akik hasonló helyzetben vannak, kérlek írjátok le, hogy bírjátok ezt. Egy éve nem aludtam. Szülés előtt ugye azért, mert negyed óránként jártam wc-re, aztán 5 hós koráig evett éjjel, most meg csak felébred. Pedig rengeteget játszok vele, foglalkoztatva van, sétálunk sokat és este fáradtan teszem le.

Az én hibám, de napközben nem bírok aludni. Sosom tudtam, 3 éves korom óta. Párszor tettem be filmet, hátha...de akkor meg bűntudatom van, hogy nem takarítok inkább. Úgyhogy inkább főzök, vasalok ha alszik.

A férjem azt mondja, hogy nem ő tehet arról, hogy én nem alszok. Soha nem kelt fel még a gyerekhez. Hétköznap nem is kérném, de hétvégén sem akar. Meg akkor sem, ha 1-2 hétig szabadságon van. Külön szobában alszik már régóta. Kicsit rosszul esik, hogy ő munka után olyanokat mesél, hogy mennyit hülyéskedett a munkatársakkal, mennyi új film leírását találta meg stb. Én meg nagyon fáradt vagyok, hasfájós volt a baba és még most is sokszor előjön.

Szeretnék végre legalább 6 órát egyben aludni...Mert egy éve 4-5 órát alszok, fél óránként megszakítva. Már képzelődök, szédülök napközben.Citromfű teát próbáltam, nekem nem használt. Bogyókat meg nem szeretnék szedni!


Van ötlet arra, hogy hogyan alszik hosszabb ideig egy baba? Vagy sokan vagytok így? Ez normális és fogadjam el, hogy ez van?



2014. szept. 17. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 6 hós koráig aludt, azóta nem. Most egy éves, sikítva ébred este 10-kor, és olyan 4 óra körül lehet visszaaltatni.

Viburcol kúp esetleg, hátha a foga miatt nyugtalan.

2014. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok helyen, sőt azt mondhatnám, hogy szinte mindenhol vannak ilyen hónapok. Több oka is lehet: fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás. Semmi mást nem tudsz tenni, csak azt, hogy türelmes vagy. Hidd el, el fog múlni! A nagyobbik fiamnál is elmúlt, most a kicsivel "szenvedünk". Én is nagyon fáradt vagyok, hasonlóan, mint te, nem nagyon tudok nappal aludni. Mondjuk nekem a férjem sokat segít, már amikor itthon van, mert rengeteget dolgozik. Éjjel én kelek mindig. Jót tenne neked egy kis kikapcsolódás. Kozmetikus, fodrász, plázázás egyedül, vagy barátnővel. Biztos van, aki vigyáz addig a Picire. Kitartás!
2014. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam másfél éves korában kezdett jobban aludni. Ez nem azt jelentette, hogy végigaludta az éjszakát, csak néhányszor ébredt fel. Rosszul aludt, ha jött a foga, amikor mozgásfejlődésben volt, utálta a rácsos ágyat, stb. Én sem tudtam nappal soha aludni, de én ha fáradt voltam, pihentem. Ha nem is aludtam el, pihentettem a szemem, a testem. Sokszor egy félóra is aranyat ért. Ha nem akarod teljesen kicsinálni magad, akkor feküdj le vagy csak ülj le, és pihenj egy kicsit. Hidd el, a vasalás és egyéb házimunka így is bele fog férni az idődbe, nem azon a félórán fog múlni. Ha a férjed ennyire nem segít, akkor plána nem csinálhatod ki magad. Gondolj bele, jön a tél, kimerült vagy, hamarabb elkaphatsz bármit, hogy fogod bírni? Igaz, már másfél éves volt az enyém, amikor adtam neki homeós bogyót (gyógyszerész ajánlotta, amikor látta a karikás szemeim) egy héten keresztül, talán az is segített, hogy jobban aludjon (ki tudja).
2014. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz mit tenni. Ha nem éhes, akkor valami más gondja van, vagy egyszerűen felébred. Az én fiam is felsír még időnként, aztán visszaalszik.

Szerintem inkább a férjeddel beszélgess el, hogy ketten akartátok ezt a gyereket (ha így van), és neked nagyon rosszul esik, hogy még hétvégén sem képes segíteni, amikor láthatóan nem túl leterhelő munkája van, ha a kollégákkal viccelődik meg filmeket keresgél. Kérdezd meg, hogy ennyit jelentesz-e neki te, illetve a közös gyereketek, hogy az sem zavarja, ha már szédülsz a fáradtságtól.

2014. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakozom.Az enyém 14 hónapos, már hetek óta az örlőfogakkal kinlódunk.Este elalszik, de éjfélkor felriad és akkor mehetek.Én éjfél előtt ritkán tudok elaludni, viszont sokszor akkorra már fel is kel.
2014. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem alvászavar, lehet hogy a foga jön, vagy csak feszíti az ínyét. Vagy annyi minden érdekli, hogy éjjel nem tud kikapcsolni. Adj neki vizet hátha szomjas.

Én sem aludtam még át 6 órát 2 éve. Szopival alszik vissza. De még mindig jobb mintha fel kellene kelnem ringatni, vagy tápszerezni kéne. Ha jól fejlődik a baba, vidám, nincs semmi baja.

2014. szept. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem annak örülök, hogy ti is hasonló helyzetben vagytok, inkább kicsit megnyugtatott, hogy nem csak én vagyok így ezzel.

Talán félreérthető volt (az egyik válaszolónak írom), a babáról nem gondolom, hogy alvászavaros, inkább én vagyok béna, mert nem igazán tudok nyugodtan pihenni :)

Nálunk ezek szerint "csak" az van, hogy éjjel-nappal fejlődik és annyi minden érdekli, hogy előjön ez éjszaka is.

Biztos lesznek ennél nehezebb időszakok is, ahogy olvasgatom a kommenteket...de most kicsit megnyugondtam :)

2014. szept. 18. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!