Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! Miért lehet ilyen...

Segítség! Miért lehet ilyen hosszú az esti altatás?

Figyelt kérdés

Napról-napra hosszabb és nehezebb elaltatni 12,5 hós babámat. Pedig 3-4 órát van fentmielőttelvinnénk aludni.Napközben van,hogy 2,5 óra után 2 perc alatt bealszik, deaz este horror. Próbáltuk hamar ágyba tenni, vagy később, de sehogy sem sikerült fél óránálhamarabb elaltatni. Pedig eléggé le van fárasztva.

Mit csináljunk?


2014. nov. 29. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:

*Pedig 3-4 órát van fentmielőttelvinnénk aludni.


Kevés az idő, 5-6 órának kell eltelnie, és akkor pár perc és alszik. Főleg ha magad mellé veszed és utána viszed a kiságyába:)

2014. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is 1 éves már többet is lehetne fenn. Mennyit alszik napközben?
2014. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3-4 óra valóban kevés a hosszú alvás előtt, meg kell próbálnod átalakítani a napját, kicsit csúsztatni rajta. Reggelente mikor kel? Nem lehetne már ott elcsúsztatni a dolgokat? Esetleg ha ébresztenéd korábban, akkor korábban is aludna délután és így meglenne a legalább 5 óra. Ha nem csúsztatsz, hiába fárasztod, nem elég.
2014. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
napközben még igényli a kétszeri alvást. általában 8-9 körül kelés 2,5-3 óra után már álmos, alszik 1-1,5 órát és 4 után megint alszik egy rövidet, mert nyűgös és olyankor már nem tetszik neki semmi, mindent vág földhöz,mert nem bír magával. Volt már fent 5-6 óra hosszát,de azt csak akkor bírja ki ha nem vagyunk itthon,ha közösségben vagyunk,mamánál vagy rokonoknál. Akkor perc alatt bealszik, de volt,hogy napközben ismax 5 percig kellett altatni.DE AZ esti rémálom.
2014. nov. 29. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott hibázol, hogy kihagyod vele az ebéd utáni alvást. Mire délután elalszik túlpörög, nyügös, keveset alszik, és hamar le akarod tenni. Csak ebéd után szabad altatni, és 1,5-2 órát max. akkor nem lesz nyügős estig. 7 körül fürdetés, és 8kor már alszik mint a bunda.
2014. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 hónaposom most kb így alszik a napok nagy részében, de már neki is sok ennyi nap közben, mikor sikerül úgy a nap, hogy csak egyszer alszik dél körül, akkor este is totál jól elalszik, neki olyan 5 óra fenntlét után sikerül elaludni. Délelőtt hamarabb álmosodnak el, mint délután.
2014. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,


általában 1 éves kor körül van az átállás a napi egy alvásra. Ha 8-9 körül ébred, akkor csak ebéd után kellene letenned aludni, és este 8 körül. Az álmos szakaszokat anno úgy hidaltam át, hogy mentünk ki sétálni, boltba, játszóházba, udvarra, amire volt kapacitás. Most kettő lesz, de nappal most is hamarabb elalszik, mint este.

2014. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma kipróbáltam.

8kor kelt a fiam, 11kor már alig tudtam vele mit csinálni, így hamarabb meg is etettem, fel 12-re elaludt. Aludt max 45 percet, de mivel sírva kelt,még álmos volt és visszaaltattam. 15 perc után felébredt. Így aludt Egy óráig. 4kor már megint kezdett nyűgös lenni, fél kor megint el kellett altatnom,mert nem bírt fent lenni. Azóta is aslzik.

Tudom,hogy este nem dughatom már ágyba 8kor, de remélem az a fél 10 ideális idő lesz a számára.


SZERINTETEK hogy bírjon fent lenni egy baba 5-6 órát,amelkynek még kella napi 2-szeri alvás? Sehogy sem tudtam vele nyújtani az időt,hogy tovább legyen fent. Ha nem teszem le aludni fel 5kor már ordítana a fáradságtól mint a sakál.

2014. nov. 30. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:
A ket alvas mar sok neki egy keves. Nalunk is igy volt honapokig. El kell fogadni h.emiatt kesobb fekszik le este. Mi ezzel a gond? Majd ha atall 1 alvasra megint idoben fog. Ennyi!!!! Ne eroltesd ha meg nem almos este ne akard elaltatni!!!
2014. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!