Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3-6 hós, nappal nehezen...

3-6 hós, nappal nehezen elalvós baba anyukái, milyen trükkel próbálkoztok?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám. éjjel 10-11 órát alszik egyben, cicin alszik el. aztán eljön a nappal ami masrol sem szol mint hogy probalom elaltatni. delelott nem alszik. kora delutan 10 percet cicin. utana 18.00 korul mar hulla faradt es olyankor még 40 percet cicin. ez így megy, se ringatas se semmi nem hasznal. autoba el tud aludni de hat nem autokazhatok vele napi 3-szor. ti mit csinaltok mivel probalkoztok? csak olyan irjon akinek valoban nehezen alszik el a babaja. aki berakja az agyba cumit tesz a szajaba netalan ringatja es elalszik annak koszonom hogy valaszolna, de az nem ez a kategoria!!!
2014. dec. 1. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére rövid volt ez az időszak, akkor beraktam a babakocsiba és tologattam. Általában elaludt így, de nem mindig. Igaz, ő cumizik.
2014. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nekem is előfordul hogy 6 napból egyszer elalszik a babakocsiban, de én most olyan anycik válaszát várom elsősorban, aki a nap 12 órájában azon fáradoznak, hogy a babájuk elaludjon, ha csak 20-30 percre is..és esetleg találtak valami módszert ami bevált, a ringatáson, cumiztatáson, ciciztetésen túl...nálunk sajnos ezek nem működnek. ha ringatom, leszakad a karom akkor se alszik el annyira hogy le tudjam tenni...a babakocsiba még se vihetem ki napi 3-szor főleg ilyen időben...a ciciztetés már az idegeimre megy, amikor három órát görnyedek felettee a napi 8 szopi mellett és mégsem alszik...próbáltam hagyni hogy kicsit sírjon hátha úgy elalszik...két-három héten keresztül működött akkor azt hittem végre megtanult egyedül elaludni, de azóta se sikerült neki...egy ideig bevált a hajszárítóra altatás, de ma már ha csak meghallja a hangját sírva fakad. szobájába sötét, ujját is szopja ha akartam ha nem de azzal sem tud elaludni. nem tudom még mit tehetnék.
2014. dec. 1. 14:41
 3/14 A kérdező kommentje:
ja és egyáltalán nem én erőltetem, tényleg nem túlzok, ma még nem aludt reggel 7 óta (és ez ebben az elmúlt hétben a 6. ilyen nap kb...) sokszor egésznap nem alszik (10 percet se!!!) ez biztos hogy nem normális egy 5 hónapos gyerektől, jelzi is hogy álmos, dörzsöli a szemét és nyűgös. hiába alszik éjjel egyben 10-11 órát, nyilván az is azért van mert már hulla addigra.
2014. dec. 1. 14:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Rugalmas kendőben magamra kötöttem az "alvásidőkben", kb, napi 2-3x1 órára, közben tettem-vettem, teregettem, porszívóztam, ő meg a melegben, szívdobogás mellett nézelődött majd be-bealudt. Nem lóg rajtam, én kergetem egy-egy puszira, most egy éves :) Magától alszik el, napközben és este is. De volt ez a pár hós időszak, amikor szüksége volt rám, hogy megnyugodjon és aludjon napközben. Így lett a nehezen elalvó babámból jól alvó egy éves :)
2014. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jah, és ami fontos, ha magamra kötöttem, nem altatgattam. Nem stresszeltem azon, hogy alszik-e vagy sem, ha igen, akkor mennyit. Megérzi ám a feszültséget, tudja, hogy most gond van, és ezért is nem alszik el. Ne legyen gond. Lazíts, kapcsolj zenét, kösd fel magadra és táncolj, énekelj, nézz egy filmet, közben pakolj, mozogj vele, mesélj neki, nem fog kiabálni, ha te megnyugszol, akkor ő is, és jön az álom, ha a nyugalom eléri! TÜrelem és nyugalom! :)
2014. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem alszik el kendoben, kenguruban.
2014. dec. 1. 15:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónapos de ugyanez a helyzet van itt is. Néha cicin alszik amíg meg nem mozdulok. Próbálgatom így is úgy is altatni de mindig ott kötök ki, hogy ma se aludt. Már nem igazán stresszelek rá mert van egy nagyobb is és őrá is kell azért figyelni. Ha esetleg a kicsi elalszik akkor örülök ha nem akkor játszunk és foglalkozunk vele. Néha hihetetlen, hogy estig bírja de ez van.
2014. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A babakocsit a lakásban tologattam, nem kint. Homeopátiás szerek esetleg? Vibrucol kúp pl.? Hátha segít. Gyerekorvos mit mond?
2014. dec. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3-4 hónaposan életkori sajátosság.Nekünk a zene segített.Jó kis babazene besötétítettem simiztem a hátát mellkasomra raktam.Az a baj h nagyon rágörcsölsz már és megérzi.Próbálj neki olyat énekelni ami téged s őt is megnyugtatja
2014. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sajnos se zenere se simogatasra se aludt el sose. 4 hetes kora ota ez megy. a gyerekorvos szerint ha ejjel alszik oruljek neki. szerinte ez nem kóros. tegnap egy órat aludt egesz nap. ma már 35 percet ugyh egy szavam nem lehet. csak mellette hisztis faradt, az erdeklodeset nem lehet fennt tartani egesz nap, aludnia kellene. kimenni se tudunk, a hordozokban nincs el, a babakocsi arra jo hogy addig se kell szorakoztatni de ilyen idobe azt sem lehet. el vagyok keseredve legfokent azert mert minden nap ugyanaz a malom forog eredmenytelenul. van két jó óra reggel meg egy kis orom mikor apa hazaer este kozte meg a veget nem ero kuzdelem 20 perc alvasert.
2014. dec. 2. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!