Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali alvás miért csak...

Nappali alvás miért csak 25-30 percig tart?

Figyelt kérdés
percre pontosan ennyi idő után felébred, pedig magától alszik el a kiságyban, nem kap ringatást v egyeb segitséget amit hiányolna a felületes alvasi szakaszban. a szobája sötet és csendben is vagyunk. delelott es du. is ennyi idő utan kel, sokszor sirva (es ez két honapja igy van tuti nem fog) még utána fáradt is pedig, mert dörzsöli a szemét. idejét se tudom mikor aludt egyben egy orat nappal..mitől lehet és mit tehetnék érte? 5 hónapos anyatejes még
2014. dec. 21. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hogy fekteted le? azaz hasra teszed?

a fiamat szoktam úgy altatni hogy hanyatt teszem le fél óra múlva megébred azt hasra fordítom és alszik is, max nyöszörög pár percet, vagy dumál egy kicsit de alszik vissza akár 2órát is.

2014. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
utal hason lenni, muszajbol teszem hasra de akkor is uvolt 5 perc utan...gondolod hogy mukodne? a tied gondolom szeret hason amikor jatszik, nem?
2014. dec. 21. 16:57
 3/13 anonim ***** válasza:

igen, az én fiam elejétől fogva hason alszik. hanyatt csak azért teszem le aludni, mert ha esetleg ellenkezne, meg erőlködne akkor bukik, így hanyatt elalszik azt ugye egy órán belül felkel megfordítom és minden jó.

megpróbálhatod hogy megfordítod, mivel nem tudod visszaaltatni sokat nem veszítesz azzal :) de nálunk is szokott lenni hogy 30percet sem alszik, hiába altatnám vissza csak jobban felkeltem :)

2014. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

mennyit van fent alvások között?

nálunk kb 7kor kel 9kor alszik. kb 1-2 órát, azt 1-2között is alszik ilyenkor van hogy 3órát. azt kb fél 8kor van fürdés előtte szokott még aludni egy fél órát 1órát. tehát kb 2órát bír ki ébren.

2014. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
7-kor kel, 9-kor leteszem, utana 10-tol delig ebren van, delben ujra leteszem es megint felkel 30 perc mulva...probaltam kesobb letenni de akkor mar olyan faradt volt hogy 1,5 ora siras utan tudott csak aludni, es még akkor is fel kelt zgyanugy 30 perc utan...
2014. dec. 21. 18:07
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es es neked ilyen sokat alszik nappal es az ejszakat is atalussza? nekem ha 3 oranal tobbet aludna tuti ejjel innam meg a levet....azzal boven beernem ha delelott aludna felet delutan meg 1-1.5 orat...de ehelyett 2*fel orat alszik......ez se lenne baj ha nem latnam rajta hogy faradt....de miert kel akkor fel ha faradt, mi ebresztheti fel?
2014. dec. 21. 18:10
 7/13 anonim ***** válasza:

szia. 4es vagyok.

kb 2 hete alszik ennyit nappal. van hogy 6 órát is. eddig 2x kelt éjjel enni, de aludt is. azt mióta ezzel a sok alvással eltoltam a fürdést fél8ra és 8kor kajál fél9kor alszik azóta megébred 1-2körül de csak iszik azt alszik, majd 4-5körül eszik és alszik még fél7-7ig. tehát ahhoz képest elég jól alszik éjjel :)


enni hányszor mennyit eszik hány óránként? mert kb azóta alszik így nappal is amióta ráálltunk a 4óránkénti (van hogy 5óra) evésre és így többet is eszik 180-200ml-t így jobban van. napközben 4x és éjjel 1x ritkán 2x eszik.

2014. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3 orankent, mivel anyatejes nem tudom mennyit. napi 6szor. ejjel nem kel fel este 9-tol reggel 7-ig alszik...mondjuk ez meg minfdig jobb mintha nappal aludna ejjel nem...en a kozeputat hianyolom :)
2014. dec. 21. 21:22
 9/13 anonim ***** válasza:
igen elhiszem hogy nem örülsz neki, hogy keveset alszik nappal, de az jó hogy átalussza az éjszakát. hogy próbálod visszaaltatni?
2014. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
sehogy mert vagy sirva kel vagy csak nyavalyog dorgoli a szemét....ringatni nem akarom, a cicizesrol nagy nehezsegek aran szoktattam le....par napja magatol elalszik es ez igy szupi, de ha egyszer felkel tuti nem alszik el ujra :(
2014. dec. 21. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!