Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 és fél hónapos babám altatás...

4 és fél hónapos babám altatásával küzdök, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-2és fél órát tud ébren lenni, akkor kezd nyűgössé, ásítozóssá válni. Ilyenkor először beteszem a kiságyba a hasára, hogy tudja ez fog következni. Amikor már nem csak nyöszörög, hanem elkezd sírni kiveszem, az alkalomra fektetem, másik kezemmel tartom a cumit a szájában és az alvós rongyi macit az arcánál, illetve így tartom a fejét, hogy ne neki kelljen. Sétálgatunk egy pár percet, ha úgy érzem, hogy szépen megnyugodott leteszem, vagy elalszik, vagy ismét nyöszörgés, sírás, alkarra fektetés és a kör újraindul.

10-12 perc alatt elalszik.

A gond az, hogy hihetetlen éber marad. Amikor kisurranok a szobájából és roppan a térdem, vagy lenyomom a kilincset is felébred. Ha ki tudok jönni, pár perc és valami felébreszti. 20 perc - fél óra és ébred, de nem alussza ki magát, ezért újra elaltatom. Így akár 2 órát is alszik, de közben 3-4 szer altatom vissza. Éjjel 1-3 órákat alszik. A legtöbb egyhuzamban 5 volt. Ha megetetem éjszaka, akkor nem kell altatnom, evés után rögtön hasra teszem és kijövök és elalszik. Viszont enni meg 3-4 óránál gyakrabban nem akarok adni neki, mert a túletetés miatt szokott fájni a hasa.



#alvás #altatás #éberalvás #rosszul alvó baba
2015. jan. 4. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
szerintem ne ringasd, amikor bemesz, csak egy percre vedd ki oleld meg, rakd vissza, de a legjobb ha ki se veszed csak az arcat megsimized...hasra rakod vissza? nem probaltad meg ugy h hatara rakod le?
2015. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A hátán nehezebben alszik el és még gyakrabban ébred. Néha oda teszem vissza, de az sokkal küzdelmesebb.

Sokszor próbáltam nem kivenni, de úgy nem nyugszik meg. Torka szakadtából sír pár perc után, hogy ha úgyis ott vagyok, akkor miért nem veszem ki. Aztán percekig hüppög:)

Arra nincs ötleted, hogy miért ébred ennyiszer?

2015. jan. 4. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Na Az én fiam is hasonló alvás terén. Mostanában csak kézben tud elaludni de ha megpróbálom lerakni már fent is van ( néha elég rágondolnom és már nyilik is a szeme ) így alszik napközben 3x1 órár. Egyszer alszik nagyobbat de amkor is ott kell hogy feküdjek mellette képed óránként felnézni hogy ottvagyok-e még. Szerintem most valami szorongás lehet nála. Én próbálom élvezni hogy én kellek most neki és végre én is muszály vagyonk aludni :) 7 napból 6 napot kettecskén vagyunk.kitartás lehet csak téged akar.
2015. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, mert kendőben jól alszik. Ott is felébred, de megnyugszik és visszaalszik magától. A mellkasomon, hasamon is nagyokat tud szundizni, de simán velünk a nagy ágyban nem. Az nem jó, ha csak mellettem fekszik. Szívesen aludnék én is mindig mikor ő, de az nem kivitelezhető. Meg éjszaka nyugodtabb vagyok, ha a kiságyban van légzésfigyelővel. Ha elalszom mindig félek, hogy lepottyan a mellkasomról.
2015. jan. 4. 12:49
 5/10 anonim válasza:

Szia! Nemrég még én is ilyen helyzetben voltam, sőt az én kislányom (5 hós)nappal csak babakocsiban volt hajlandó aludni. Ha letettem a kiságyba, akkor úgy ordított, hogy belevörösödött és teljesen leizzadt. Nem volt szívem kínozni, ezért továbbra is babkocsiban altattam. Csakhogy amint nagyobb lett és mocorogni kezdett alvás közben, zavarta a babakocsi nyikorgása és szerintem már szűk is volt neki a hely. Előtte 2-3 órákat aludt benne egyhuzamban utána viszont 20 perc után felriadt és nem is tudtam visszaaltatni. Így nem volt más választásom be kellett szoktatnom a kiságyba. Elkezdtem én is a felvesz letesz módszert de úgy láttam rajta hogy nem tudja hogy most mit is akarok. Egy barátnőm tanácsolta akinek már két gyerkőce van, hogy hagyjam hogy sírjon míg el nem alszik és egy-két alkalom után megszokja majd, később viszont nehezebb dolgom lesz mert most még hamar elalszik mivel pici de később órákat járkálhatok vele vagy ringathatom h elaludjon. Azt tanácsolta hogy tegyek a feje mellé valamit amit majd gyürködhet, attól megnyugszik. Nem nagyon akartam sírni hagyni de tettem egy próbát. 40 perc intenzív sírás után elaludt. (én a folyosón sírtam közben)1,5 óra múlva kelt fel mosolygósan. gondoltam egy nap csak egyszer próbálkozok a kisággyal nem akartam túráztatni, ezért délután jött megint a babakocsi. Szépen el is aludt benne de 15 perc múlva felriadt és megint nem tudtam visszaaltatni, hiába tologattam. Gondoltam teszek egy próbát és beteszem a kiságyba. Nem akartam elhinni de amint betettem oldalra fordította a fejét elkapta a rongyikáját és már aludt is. És ez így megy már 3 hónapja. Sose kellett azóta altatnom. Mivel a babák nem tudnak önállóan elaludni még amíg picik, ezért ki kell dolgozniuk egy altatási technikát maguknak. Ez általában a gyürködés vagy a halk sikongatás "beszélgetés". De ha folyton segítséggel alszik el akkor ezt nem fogja tudni kialakítani magának.

Ez csak egy tanács ami nekem bevált. Bárhogy is csinálod, remélem sikerrel jársz majd. Bocsi ha hosszú voltam. :-)

2015. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad. Sokat gondolkoztam már ezen is, de úgy döntöttem, hogy nem lépem ezt meg. Jön a foga, hasfájós is, van oka rosszul aludni és sírni, nem akarom még rosszabbá tenni számára a helyzetet. Azon kívül látom, hogy éjjel hiányzom neki.
2015. jan. 7. 06:38
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös, én is a felvesz-letesz módszerre esküszöm, valóban megtanult egyedül elaludni, 3 hétig minden jól is ment. Az utóbbi 10 napban azonban éjjelbminimum 2-szer felébred sírva, ilyenkor cicin megnyugszik, de csak akkor tudom letenni ha félálomba kerül ez viszont ébredésenként 2 óra, talán fogzás lehet, mert a nappali alvókája is oda, kb egy órát alszik nap közben. nálatok nem zavart be a fogzás?
2015. jan. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát minden baba más. Én azt vettem észre hogy a felvesz-letesz módszerrel totál összezavartam szegényt, hogy most aludni kell, vagy mégsem? Ha lettem sírt, a kezemben már vigyorgott. De biztos álmos volt mert dörzsölgette a kis szemeit és folyton ásított. Nyilván én sem hagytam volna napokig sírni a kiságyba, de másnap már tényleg magától aludt benne. Azóta viszont mindig kell neki a rongymaci. Amint meglátja már teszi is le a fejét. Az éjszakákat 2 hetes kora óta átalussza szerencsére, csak nappal voltak gondjaink. Viszont az én kislányom tápszeres. csak 3 hónapig tudtam szoptatni mert elapadt a tejem. Úgyhogy nálunk a cicin elalvás esélytelen, félek is mi lesz ha a fogzás alatt éjjel felébred. Egyébként már 3 hónapos kora óta rettenetesen folyik a nyála és mindent rág ezerrel és a védőnő is azt mondta 3 hete hogy megvan duzzadva a fogínye de még semmi. Szóval lehet hogy már benne vagyunk és észre se vesszük majd az egészet. Nappal mondjuk elég nyűgös és ha rágcsál valamit akkor fel-fel sír de ezen kívül semmi. Ami nálunk probléma az az, hogy karácsony óta már oda vissza tud forogni és ezt éjszaka is gyakorolja. Persze felébred rá és ilyenkor teával próbálom megnyugtatni ha nem sikerül akkor meg kell etetnem és úgy már visszaalszik. De folyton forog alvásnál még nappal is. Nálatok nincs ilyen probléma?
2015. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es 1-es vagyok. de nekem is mocorog forog.piszkalja a racsvedot, mivel sirva kel sztem fogzik is...en is csak ugy tudom visszaaltatni még felveszletesszel is ha elotte eszik...mivel anyatejes ez ciciztetest jelent.
2015. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi történt, de a kisfiam harmadik napja nyugodtan alszik nappal és 1-2 szer ébred összesen éjszaka. Tegnap 9 órát bírt evés nélkül, 7-et aludt.

Újabban csak beteszem a kiságyba és egyedül elalszik napközben is, este is, max 2-3 szor pityereg, pár percre kiveszem megnyugtatni és egyedül alszik.

Nem tudom mi változott, de nagyon örülök neki.

2015. jan. 8. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!