Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnál is ilyen kriminális...

Másnál is ilyen kriminális két év körüli gyerek altatása?

Figyelt kérdés
Két éves kisfiam lefektetem az ágyba és utána kezdődik a show. Kerreg, berreg, ugat, nyávog, trallalázik, még nem beszél de leltárba veszi az összes szót amit már mond.Ezek után mint egy idegen helyen lévő hiperaktív kiskutya elkezd pörögni-forogni, felül majd megint lefekszik, két másodpercenként pózt vált. Ezt átlagosan 25-30 percig csinálja mire ha szerencsém van nagy nehezen elalszik. De van olyan is, hogy műsor után kiderül ő bizony ma nem fog aludni ebéd után. De ez megy este is csak akkor ugye előbb vagy utóbb tuti alvás a vége. Otthagyni nem tudom mert ha kimegyek a szobájából amíg ébren van akkor lemászik az ágyról és kijön. Szóval ott gubbasztok az ágya mellett alvást színlelve mert tudom ha reagálok rá akkor még tovább tart ez az egész cirkusz. Amúgy sem tartunk itthon csokit meg egyéb édességeket de arra kifejezetten odafigyelek, hogy alvás előtt másfél-két órával már semmi cukor tartalmút ne egyen, hogy ez se zavarjon be de hiába. Én már nagyon unom ezt, mégis mit tehetnék vele, hogy gyorsabban elaludjon? Vagy ez normális, minden ilyen korú gyerek ezt műveli?
2015. jan. 5. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

az én fiam ugyan ez:D csak ő elmondja az összes mondokát is amit tud.nekünk is 30 40 perc az altatás. én nem idegeskedem rajta tudom hogy majd kinövi.

kitartást neked:)

2015. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én "megfenyegetem" hogy ha nem hagyja abba elveszem és kidobom a cumiját a kukába!Azért tettem a megfenyegetem szót idézőjelbe mert ne úgy értsd hogy leordítom a haját hanem eljátszom a nagyon kemény és szigorú anyukát!Egyszer kellett csak közelítenem a kuka felé visítva jött utánnam,utánna mint a kisangyal feküdt csönbe az ágyra és aludt!Azóta is elég csak felemlegetnem a cumit és már alszik is meg se moccan!

nemtudom neki van-e valami rongyija vagy cumija de ezt esetleg megpróbálhatod!

Amúgy jól le van fárasztva??vagytok délelött levegőn?Mozog eleget??Mert ha csak bent vagytok abban azért nemigen fárad le és lehet tényleg az a baj hogy nem tud elaludni!

Az enyém 23.-án tölti a 2 évet!

2015. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Folyamatosan mozog keze lába pont addig míg el nem alszik. Néha olyan, minta álomba ájulna.

Ha nagyon pörög én is "fenyegetek". Az alvós maciját szoktam kivinni, hogy tudjon tőle aludni, mert az már fáradt. Ha szerencsém van akkor visszkéri, hozzábújik és csendben marad. Hosszú játszma így is. Ha félóra alatt elalszik, nem panaszkodok.

2015. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Detto! Nem hagyhatom az ágyban,mert kijön utánam.. ott ülök az ágyunkon míg el nem alszik, az ágy a mienk mellett van,mert egy szobában alszunk még.. Ő is beszél, dumál, mindent,csak aludni ne kelljen:-)))))))
2015. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 26 hónapos és ugyanezt csinálta, és betelt a pohár (plussz éjszaka nem alszik).

Most tesztelés alatt áll, néhány napja csinálom a nemtudommilyen módszert, mert már ezt sokan leírták.

Lefektetem és minden nap egy lépéssel távolabb leülök a földre, székre. Most ott tartunk,hogy az ajtó nyitva van, én már az előszobában széken ülök a sötétben és csak egyszer kellett visszakísérnem - az altatás már csak 15 percig tart. Volt,hogy 35x kísértem vissza az ágyba, ilyenkor meg kell ölelgetnem és visszafekszik. Sok szerencsét.

2015. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy látszik ez azért elég általános probléma ebben a korban, ez megnyugtató. Megpróbálkozok a "fenyegetős" módszerrel hátha bár nap közben nagyon jó szívű a lelkem , a legkedvesebb maciját amivel alszik is ha elveszem tőle valamiért teljesen ártatlan arccal szívesen odaadja :-) A kihátrálós módszer is eredményes lehet de azt hiszem ahhoz még kell egy kis türelem erőt szereznem :-) Mindenkinek szép estét, könnyű altatást kívánok!
2015. jan. 6. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!