Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Váltott valaki a szoptatás...

Váltott valaki a szoptatás fájdalmassága miatt inkább tápszerre?

Figyelt kérdés
Így is kell pótolnom, mert kevés a tejem, de inkább az a baj, hogy fáj, pedig nincs kisebesedve vagy ilyesmi.

2015. jan. 13. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg akkor fejni és úgy adni a babának.
2015. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideje szoptatsz?

Szerintem először mindenkinek fáj, aztán már észre sem veszed.

2015. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kloetta ***** válasza:
100%

milyen idős a babád?

az első 1-2 hétben normális ha fáj, meg kell szoknia a mellnek is a "kínzást", a baba se szopizik rögtön tökéletesen.

Ha nem sebes, rövid idő után enyhülni fog. nekem írtó sebes volt az egyik, kb abból csak 3 hónap után tudtam fájdalommentesen szoptatni. a másikból 3-4 hét után már élvezetes volt a dolog.

2015. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. Nagyon korán, három hónaposan voltak fogai, és véresre harapta a mellem. A védőnő és a gyerekorvos is azt mondták, hagyjam a fenébe, az anyatej és a szenvedő anya nem olyan jó, mint a táp és a boldog anya. Június volt, azt mondták, bátran kezdjem el a zöldséget és gyümölcsöt inkább, plusz ugye a tápszer.
2015. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem váltottam, első babámat 5 hónapig kizárólagosan szoptattam, és 10 hónapos korában hagyta abba magától a szopást. Addig minden egyes szoptatás fájt, nem volt sebes a mellbimbóm, nem is az fájt, hanem az egész mellem, ahogy szívta. Mondhatom, hogy emiatt nem szerettem a szoptatást, és örültem is, mikor abbahagyta. De legalább volt elég tejem. Érdekes, hogy másik két gyerekemnél egyáltalán nem volt ilyen problémám.
2015. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Igen én
2015. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még pici a baba, pótolnom is kell. Élvezni sajnos még nem tudom, össze szorul a gyomrom, ha látom, hogy éhes. De ha ez változhat, akkor még kínzom magam, és remélem, jobb lesz.
2015. jan. 13. 14:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Aki váltott, mennyi idő után tette?
2015. jan. 13. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:

A szoptatás egy hónap után senkinek sem fáj, addig erőltesd, utána jó lesz hidd el. Minden érkezéskor mindkét melledre tedd rá, és csak utána pótolj.

Tudom miről beszélsz, nekem is fájt, 3 hétig csillagokat láttam. De utána 9 hónapig szoptattam.

2015. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is csillagokat láttam, két hónapig bírtam kb, majd váltottam tápra. Fejéskor is fájt, bár az talán kevésbé. Görcsben voltam, amikor szoptatni kellett, potyogtak a könnyeim közben. Pedig nem vagyok egy nyafka, szülést simán bírtam, úgyhogy nem attól, hogy hisztis lennék. Amúgy is érzékenyek a melleim, úgyhogy talán emiatt.
2015. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!