Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltok ha éjjel felpörö...

Mit csináltok ha éjjel felpörög a babátok?

Figyelt kérdés
Általában szopinál befárad annyira, hogy utána minimális böfiztetés-ringatástól ellpilled és elalszik ha beteszem az ágyába. De van hogy úgy felélénkül, hogy újra cicire kell tennem, ilyenkor van hogy egy órát cuppog-nézelődik még, de muszáj mert ez a legcsendesebb módja hogy visszaaludjon és a férjem ne zavarjuk fel. Na de mi lesz ha már nem szoptatok?
2015. jan. 14. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Középső (3 éves) gyerekem éjjel 1-től kb. fél 4-ig fent volt. Bejárkáltam hozzá, kétszer bevettem magunk közé. Végül 3-kor ott hagytam apára az ágyunkban, mert 2-kor a kistestvérét is felébresztette, és őt mentem vissza altatni. Ő is elég nehezen aludt vissza. Azért szerencsére elég gyakran fordul elő az ilyen. Ilyenkor meg éjjel küzdünk, másnap meg szenvedünk.
2015. jan. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
magamra kötöm és táncolok vele, énekelek neki.
2015. jan. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Külön szobája van, így az ilyen esetekben nem ébreszti fel apát, mert én megyek át hozzá. Ha nem akar aludni, akkor lerakom a játszószőnyegére játszani egy kicsit. Ez akkor fordul elő, ha beteg, egyébként cicin mindig visszaalszik, vagy egyáltalán fel sem kel éjszaka.
2015. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ettől én is tartottam aztán végül elment a tejem így csak 2 órányi ringatással, sétálással tudom visszaaltatni. Baromi kimerítő....
2015. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kb havonta van és volt, hogy nem akart egyszerűen visszaaludni az éjjeli evés után. Ilyenkor elővettünk egy üveg nutellát és ettük/esszük a férjemmel, amíg le nem fárad a fiunk. Máshogy nem bírnánk, mert utálunk éjjel fent lenni. Ilyenkor nem lehet semmivel visszaaltatni, látszik rajta, hogy úgy gondolja játék idő van. Szerencsére két hete leszokott az éjjeli evésről, így talán ez a furcsa havi szokása is elmarad.
2015. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pontosan ez a bajom az énekkel, játékkal, hogy azt hiszi játékidő van, nem lenne jó ha hozzászokna hogy éjjel játszuno. különszobája van egyébként, de ha csak úgy leteszem, elkezd nyüglődni, és akkor mindenki felebred. de ezek szerint nincs más mód mint a ringatás? szerencsère ma csak egyszer kelt, de az 2,5 órás menet volt....
2015. jan. 14. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ringatom, mondókázok, énekelek neki lehetőleg monoton hangon. Van, hogy magamra kötöm és úgy ringatom. Sajnos az enyém torkaszakadtából ordít, és nehezen nyugszik meg, így még csitítgatni is szoktam. De volt már rá példa, hogy teljesen éber lett, ilyenkor leraktam a földre egy kicsit játszani (tudom, hogy nem kellene, de ahogy írtátok is, kimerítő órákon keresztül ringatva sétálni vele). Ráadásul nagyon kihallatszik minden zaj a lakásból és nem biztos, hogy nyerő ötlet ordítani hagyni órákon át.
2015. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!