Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, hogy 16 hónapos kisfiam...

Baj, hogy 16 hónapos kisfiam még egyszer sem aludt el egyedül?

Figyelt kérdés
Kisebb korában a szopizás miatt mellettünk aludt a nagy ágyban, cicin aludt el. Mióta nagyobb, már külön szobában van, de a kiságyában egyszer nem aludt el egyedül, csak elalvás után tudtuk betenni. Most már le van szerelve a kiságy rácsa, mellé leterítve egy takaró, és így azon együtt alszunk el, majd emelem át a saját ágyába. Az éjszakákat végigalussza, elalvás után már nincs gond. Egyedül kellene már elaludni? Igaz, nem igazán erőltettük, mert mindig hatalmas sírás, hiszti volt, így egyszerűbb volt nekünk is és neki is, ha mellé feküdtünk, így hamar elaludt.

2015. febr. 10. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem baj.

De én együttalvás párti vagyok :)


Esetleg azt próbálnám meg, hogy az ágyában aludjon el, te meg ülj-feküdj ott mellette. Csak hogy már ne kelljen mozgatni elalvás után.

De nincs jelentősége.

2015. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az én gyerkőcöm 2 és fél éves,és még sosem aludt el egyedül.Miért lenne ez baj?
2015. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 16 hónapos a lányom. Ő sem aludt még el egyedül, de bennem még fel sem merült a kérdés, hogy esetleg kellene. Miért lenne baj? Kicsike még. Amúgy mi is együtt alszunk vele.
2015. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg neked nem baj, másnak miért lenne?

Nekem még a 3 évesem sem alszik el egyedül, de nekünk így teljesen megfelel.

Úgy a jó, ahogy nektek jó :).

2015. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sztem nem baj.Az én gyerekem mindenhol elalszik egyedül(földön, kanapén, etetőszékben) de a kiságyban nem.
2015. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hós! Amíg pici volt addig aludt el magától a kiságyban...aztán jött a hasfájás/fogzás és sokáig (vagy egy éves koráig) csak kézben aludt el! :( Mostmár elég ha mellé fekszem, és nagy könnyebbséget jelent ez is. Ha eljön a meseolvasás ideje, akkor is ott kell lenni vele. :)
2015. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 17 hónapos, 7 hónapja egyedül alszik el, nem viseli el, ha ott vagyunk. Én nagyon szeretnék vele aludni, de nem engedi. Mindenki úgy alakítja, ahogy a kicsinek jó, így van rendjén, elvégre mi vagyunk értük.
2015. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves kommenteket mindenkinek!! Igazából én is szeretek összebújva elaludni vele, csak olyan sok mindenkitől hallom, hogy már ilyen korban bőven fürdés, fogmosás, és utána ágyba tevés után kijön a szobából és egyedül alszik el a gyermek. Őszintén szólva én ezt el sem tudom képzelni, már nálunk sosem volt így. De akkor megnyugodtam, hogy nincs mindenkinél így, és nem én rontottam el útközben valahol valamit. :)
2015. febr. 10. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom még csak 1 éves, de az ölemben alszik el. Imádom amikor ráhajtja a fejét a vállamra és simogat. Egyébként egy kis sajtkukac és nem szeret bújni. 1 perc alatt elalszik és végig alussza az éjszakát. Ha nektek ez igy jó akkor nem kell senki véleményével foglalkozni. Később én is ugy szeretném majd altatni hogy melléfekszem, főleg hogy fél év múlva szeretnénk kistesot és gondolom ha már nagy lesz a hasam ugyse fogom tudni rendesen ölbe venni. Miért kéne neki egyedül elaludnia? Egyébként engem azzal riogattak hogy emmiatt ha éjszaka felkel nem tud majd visszaaludni, sohasem volt ezzel probléma, volt hogy hallottam "beszélgetni" hajnalban majd visszaaludt.
2015. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
hallgass csak az ösztöneidre,szerintem nagyon jól csinálod!
2015. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!