Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, hogy 16 hónapos kisfiam...

Baj, hogy 16 hónapos kisfiam még egyszer sem aludt el egyedül?

Figyelt kérdés
Kisebb korában a szopizás miatt mellettünk aludt a nagy ágyban, cicin aludt el. Mióta nagyobb, már külön szobában van, de a kiságyában egyszer nem aludt el egyedül, csak elalvás után tudtuk betenni. Most már le van szerelve a kiságy rácsa, mellé leterítve egy takaró, és így azon együtt alszunk el, majd emelem át a saját ágyába. Az éjszakákat végigalussza, elalvás után már nincs gond. Egyedül kellene már elaludni? Igaz, nem igazán erőltettük, mert mindig hatalmas sírás, hiszti volt, így egyszerűbb volt nekünk is és neki is, ha mellé feküdtünk, így hamar elaludt.

2015. febr. 10. 21:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom mellet kb 6 éves koráig ott kellett lenni, míg el nem alszik. Neki kezdettől külön szobája volt, és 1,5 éves korában kezdte, hogy nem aludt el egyedül. Addig simán beletettük az ágyba, és ott hagytuk, pár perc múlva elaludt. Két éves koráig csináltuk azt, hogy elaltattuk ölben és betettük az ágyba. Vagy volt egy szivacs, amit letettünk az ágya mellé és azon feküdtem, míg ő el nem aludt. Két évesen kapott felnőtt méretű ágyat, akkortól mellé feküdtem, de volt, hogy én hamarabb elaludtam, mint ő. Ez nagyon fárasztó időszak volt, azt hittem, sosem lesz vége. Aztán 6 éves kora körül egyezett bele, hogy nem várjuk meg, míg elalszik, kijövök, de nyitva kellett hagyni az ajtót és égve a villanyt az előszobában. Ez kb 10 éves koráig tartott, onnantól maga zárta be az ajtót. Most 16 éves, és semmi baja az elalvással.

Szóval ezzel a hosszú leírással csak azt akartam mutatni, hogy minden gyerek más, és minden ilyesmit kinőnek egyszer. Lehet, hogy annyira leköti a környezete, és kíváncsi, mint az enyém volt 1,5-2 éves kora körül, azért nem aludt el, mert folyton kérdezgetett a délutáni alvás idején. Lehet hogy fél a sötétben. Nálunk ez volt a baj az esti elalvásnál.

Mi is inkább azt választottuk, hogy mellé fekszünk, mint hogy hagyjuk sírni és gyötrődni.

2015. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!