Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » "Ringatva elaltatásról" mi a...

"Ringatva elaltatásról" mi a véleményetek? Mekkora gyerek esetében váltanátok erről a módszerről másra?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
En delben elringatom a 15 hosomat aki 13 kilo :-) Jo, mondjuk nem kell 5 percnel tovabb. Este nem kell ringatni. En akkor valtok majd ha o mast igenyel majd, vagy jon a tesoja :-)
2015. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi is addig ringattuk, ameddig akarta, pedig már nagyon fájt mindenünk.. :-) Aztán egyszer csak nem akarta többé, hanem öltözés után rögtön a kiságy. Szerintem jót tesz az idegrendszerüknek.
2015. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Azt gondolom, úgy volt ideális, ahogy nálunk történt:-) A kisfiam 8 hónaposan egyszer csak elaludt az esti szopi után, szopizott, befordult a fal felé, és aludt. Aznap este már nem kellett ringatni. Onnantól elég, ha melléfekszünk. Most két éves. Az esti mese elengedhetetlen része az esti rituálénak, aztán lámpaoltás és picit mellette kell még maradni. Alszik reggelig.
2015. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
A kislányom 11 hónapos lesz. Én nagyon szeretnék váltani, de a babám nem. Nem tudom meddig kell még rázni a fenekét, mert már 10 kg. Ringatom hősiesen, de a derekam már leszakad. Mondtam a védőnőnek, hogy szerintem még az egyetemen is ringatni fogom. Azt mondta, hogy ne izguljak, mert előbb-utóbb kényelmetlen lesz neki és akkor le fog róla szokni. Remélem minél hamarabb kényelmetlen lesz. Próbáltam, hogy a kiságyban berakom ülök mellette és simogatom, énekelek, susogok, de olyan ordítás lesz mindig, hogy csak na. Ha magam mellé fektetem, akkor meg mindig elkalamol, játszik.
2015. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A nagyot 10 hos koraig ringattuk, kesz pokol volt az egesz, mert addig rengetegszer kelt ejszaka.Arrol nem is beszelve, hogy mar mindenem fajt.Majd nagy nehezen sikerult annyit elerni, hogy kettonk kozott hosszu nyugoskodes utan elaludt.2,5 evesen szokott csak at a sajat agyaba.

A kicsit ebbol a peldabol okulva sosem ringattuk, igy nem kell a leszoktatassal kinlodni.Megkapja a cumijat, kijovunk a szobabol es mar alszik is. 1 honapos koratol atalussza az ejszakat.Most 3 honapos, akar 12 orat is kepes eves nelkul ataludni.Ettol fuggetlenul nappal o is sokat van olben, de csak akkor alszik el, ha "beken hagyjuk".

2015. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
En addig ringatnam mig igenyli. Babafuggo meddig. sztem nekik kell segitseg h.elaludjanak. kinek igy kinek ugy. Csak a szulok is birjak..:)
2015. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YinSu válasza:
36%

Elalváshoz én sosem ringatja

Mindig jó alvó volt. Persze sokszor elaludt az ölében, karjaimban, mikor pici volt. Délután viszont csak letettem, és kijöttem a szobából. Kb. 4-5 napig volt komolyabb sírás, hiszti ilyenkor, de nem mentem vissza. Éjjel, ha még az elején fel is ébredt enni, nem szóltam hozzá, csak megetettem. Így most este 6-kor magától elalszik, és csak reggel 7-8 körül kel fel. Akkor sem ordít, hanem dumálgat, ha látja,hogy még alszunk, akkor akár egy órát is eljátszik halkan a kiságyban. Most 11 hónapos. Lelkileg semmi baja, mert napközben állandóan vele játszom, dögönyözöm... De nem csinálok magamnak plusz programot. Így is fárasztó...

2015. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
21%

Szerintem ez a ringatásos dolog csak a szülő ötlete/szokása, amit aztán megszokik a baba..

Ez a véleményem, hogy minnél előbb le kéne szoktatni..

Üdv!

2015. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem ringattam, és semelyiket - ha még szeretnénk - sem fogom. Persze, aztán félezer év, mire leszokik, meg ordít...


Egyszerűen betettem az ágyba, énekeltem neki, és kimentem. Ha nyüszögött, visszamentem, simogattam.

2015. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam,mikor hasfájós volt,akkor ringatva elaludt,aztán leszokott róla!De mostanában megint igényli a ringatást!Volt olyan,hogy hagytam sírni,hátha elalszik,de 15 perc után megsajnáltam,felvettem és fél perc alatt el is aludt!!Majd talán leszokik róla,amúgy 6.5 hónapos és 9 kiló!!!!
2015. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!