Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik egész éjszaka...

Miért nem alszik egész éjszaka a 2 hetes babám?

Figyelt kérdés

Soha nem alszik éjszaka csak max 2 órát. Tegnap is éjfélkor amikor megéhezett megetettem, az elején még félalomban volt, de amikor kakilás után kicseréltem a pelust nem akart visszaaludni, 2 körül sikerült visszaaludnia. Aztán fél 4kor felébredt megint, de csak reggel 8kor aludt el. Folyamatosan enni akart vagy csak cicin lenni, de szerintem hasa is fájhatott mert a lábával kalimpált és amikor sikerült kakilnia akkor megnyugodott, de akkor megint cserélhettem a pelust. Igy ment egész éjszaka, a 2 ébredés alatt 9 pelust cseréltem le. Minden éjszaka ez szokott menni, állandó cicin levés és nem alvás, ráadásul még a szeme is teljesen nyitva kicsit sem néz ki álmosnak.

Nappal nyugodt baba, nincs semmi baj vele, nem sir csak nyöszörög, de valamiért az egész éjszakát végigorditaná és minden éjszaka hasonló a forgatókönyv..


Még kezdő vagyok és fogalmam sincs, hogy mitől lehet ez, miért ennyire éhes éjszaka és mit tudnék vele csinálni, hogy nyugodtabb legyen az éjszakáink


Etetni úgy próbílom etetni ahogy a védőnő javasolta, kb 3 óránként, de ha éhes akkor hamarabb. Mindkét cicin 20-

20 perc, szoval osszesen 40 perc.


Van valami otletetek, hogy min kéne változtassak?



2015. márc. 23. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
még nem tudnak pukizni, az "csavarja" a pocakjukat, adj nki Espumisant és láss csodát :)
2015. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wiky93 ***** válasza:
100%

Ne akard már, hogy ilyen pici baba egész éjjel aludjon.

Kislányom 3hónapos, kb 1hete alussza át az éjszakát.

Míg ő is ilyen pici volt 3óránként kelt (nappal is, éjjel is) volt amikor órákat fent volt, éjfélkor tudtam sokszor letenni..utána 3óra múlva kelés.. Volt amikor 5től fent volt kb délig.. :( aztán 2hós kora körül már le tudtam tenni 7-8-9 fele és aludt 5-6-7 órákat, most meg már 1hete kb alszik 10-11 órákat :)

Nem kell semmin se változtatni, majd idővel jobb lesz hidd el :)

2015. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az segíthet (ártani nem fog), ha egyértelműen elkülönítitek a nappalt az éjszakától. Este legyen csend, gyenge fények, lassuljon le minden.


Nappal pedig jól megvilágított helyiségben legyen, normál nappali zaj mellett.

2015. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kellett 9x pelust cserélni? Az nagyon sok még egy ekkora babának is.
2015. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

hasfajos a babad. tornaztasd, segits neki a pukiba, ne egyel puffaszto dolgokat, minden eves utan bofizzen, ha ehhez 20 percet kell vele setalni, akkor annyit kell. ha hagyod cicin elaludni bofiztetes nelkul az egyenes ut a hasfajashoz. ezen felul nappal ne hagyd aludni mar este 18.00 utan, es figyelj hogy nappal se aludjon tobbet 5-6 oranal, mert az is gond hogy ha felcsereli a napszakot. hasfajasra probalhatsz espumisant colief cseppet vagy amit a gyerekorvosod ajanl.

a 9 pelus cseret nem ertem. egesz nap nem hasznal el annyit egy atlag baba. ha 2 ora alatt 9-szer kakilt vidd el orvoshoz mert az nem normalis, ki is szaradhat.

2015. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2x20 percet cicin van, de mennyit eszik?

9 pelus? Hasmenése van, mert akkor rögtön doki, egy ilyen pindúrral.

2015. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simizni kell a pociját és körkörösen tornáztatni a lábát, hogy kijöjjön a puki. Nekem is 3 óránként javasolták az etetést, de volt bizony, hogy másfél óra után is adtam neki mert éhes volt. Első baba nálunk is.Egyébként evés után mi mindig jól megbüfiztettük. Őszintén szólva mivel anno mi sem tudtuk mért sír és próbáltunk minden pozíciót például kézben, fektetve, lábtorna, pocaksimi, néha beletettük a babahintába (vízszintesig alá volt párnázva) na ebben tök jól kikakilta magát. Szóval a ha ezek után is sírt akkor éhes volt. Néha nem akartam elhinni mert volt hogy szopi után egy órával is éhesnek tűnt. És tényleg az volt. én úgy voltam vele ha éhes egyen, ugyanis a tej minden napszakban más sűrűségű néha hígabb néha pedig sűrűbb.

De ne aggódj nálunk is felkelt sokszor éjszaka, de aztán egyre kevesebbszer és végül átaludta 5 hetesen. Most már 7 hónapos a kiscsaj. :)

2015. márc. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!