Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Cumisüveggel elalvásról...

Cumisüveggel elalvásról leszoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 17 hónapos. Csak úgy tud elaludni, ha a cumisüveg a szájában van. Pár korty víz kell bele, üresen nem jó neki.

Ha nem adom oda, vagy üres, akkor addig sír, míg meg nem kapja, utána pár perc alatt elalszik.

Viszont szeptembertől bölcsibe megy, és ott megmondták, hogy nem adják neki oda, így addigra le kéne szokni róla.

De annyira ragaszkodik hozzá, hogy nem tudom, hogyan kezdjek neki. Napközben már nem abból iszik, csak alváshoz kapja meg.

Sírni hagyni nem akarom. Hiába adtam helyette bármilyen babát, játékot, hogy azzal aludjon, nem kell neki. Próbáltam simogatni, dúdolni, mesélni, de csak sír.

Segítsetek légyszi!



2015. máj. 27. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár nap lesz,de ha elveszed tőle már ne add vissza neki. Az én fiam is 5 napig nagyon sírt, nagyon nehezen tudtam megnyugtatni,volt,hogy sokáig sírt. nekem mindenki azt mondta,hogy 3 nap és elfelejti,hát nem minden gyereknél, nekünk ez kemény 5 nap volt,de csak egyszer kell végigcsinálni.
2015. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a következetes hozzáállás lesz a befutó :( Ez ugyanaz, mint mikor elválasztottam. Beleszakadt a szívem, de pl már nagyon fájt a szoptatás ( 2 éves volt) Az első pár napot kell higgadtan túlélni és utána megszokja, h nincs. Nagyon nehéz, de szerintem ez beválhat.
2015. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is tudom, hogy következetesnek és nagyon erősnek kell lenni... csak a szívem szakad meg, ahogy sír :(


Ráadásul Apa nem ennyire elszánt, ő azt mondja, hogy hagyjuk, és majd a bölcsiben megszokja, hogy nem kapja meg, de én attól félek, hogy idegen helyen, idegen emberek közt még kevésbé fogja megszokni. Vagy hagyják sírni, és majd a kimerültségtől elalszik (ebben az esetben nyilván utálni fogja a bölcsit), vagy pedig kiviszik, hogy a többi gyereket ne zavarja, akkor meg nem fog aludni.

2015. máj. 27. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a Férjeddel....nekem tavaly ősszel ment a kislányom bölcsibe-2 évesen-és akkor még cicin aludt el itthon(délután és este is szopizott)....erre a bölcsiben?Már 3. napon ott aludt,és minden gond nélkül aludt el!Reggelenként visszük a babáját,és kész.1x se volt probléma az elalvásával.Esténként még most is úgy alszik el velem,hogy fogja a cicimet....szerintem ne görcsölj ezen.3 gyerekes
2015. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy a lányom az oviban simán elalszik cumi nélkül,nem sír érte, de itthon nem. Ha a bölcsiben el is aludna nélküle otthon ugyanugy kérné.
2015. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!