Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babatok mikor aludta at az...

Babatok mikor aludta at az ejszakat? Hogyan szoktattatok le az ejjeli kelesrol?

Figyelt kérdés

En mar nagyon elfaradtam, lassan kipurcanok. Szeretnem a lanyomat leszoktatni az ejjeli kelesrol. 5 honapos.

Nektek hogy sikerult leszoktatni?



2014. dec. 19. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

2 éves korában! :)

Néha voltak jó hetek, amikor nem ébredt, vagy csak egyszer, de konstansan két éves korától aludt. Mindent kipróbáltunk. Volt ami egy ideig használt, aztán nem.

Nálunk akkor kezdett jól aludni, amikor beszokott a bölcsibe.

2014. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát nekem mákom van velük. A nagyobbik 5 hósan, a kicsi 1 1/2 hósan aludta át. Én nem csináltam semmit, maguktól szoktak le.

Én mondjuk utolsó etetésnél: 9-10 órakor többet adtam nekik, h tele legyen a pocak.

2014. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

8 hónaposan éreztem úgy, hogy elég. Azt tettem, amit a fiamnál, hagytam ordítani. Első éjjel húzós volt, aztán pár nap és alszik mint kisangyal. Ha jön fog, vagy beteg, akkor persze bemegyek, dajkálom, felveszem. Nálunk mindkét gyerek alszik éjjel, mint ahogy mi is. Én nem bírom a kialvatlanságot, nem vagyok normális hosszútávon tőle. Úgyhogy babának is az a jó, ha alszik éjjel meg anyukának is.

Olvasok itt gyakran, hogy kelnek a gyerekek éjjel inni, pisilni ezért-azért... Szerintem ez szoktatás kérdése is. Nálunk egyik sem kel éjjel inni, sem cumiért, alszanak. Fiam 2,5 éves múlt, kislányom 14 hónapos.

Akik írják, hogy milyen kegyetlenség hagyni ordítani... Lehet pár napig rossz, de a baba érdeke is, hogy aludjon éjjel és az is, hogy ne idegroncs, karikás szemű anyukája legyen.

Van egy barátnőm, akinek három gyereke van és hét éve nem aludt át egy éjszakát sem, mert szoptat, kakilnak éjjel, ordítanak, együtt alszanak. Képes éjjel lemenni a gyerekkel játszani, ha az visít... Na, neeeem. Nálunk éjjel az alvás ideje.

2014. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én babám 2 hónapos korától magától átalussza az éjszakát. Egyszer egyszer persze előfordul, hogy megébred, de hamar visszaalszik.

A leszoktatás attól is függ, miért ébred és hogy alszik vissza? Tehát eszik, iszik ilyenkor vagy csak cumi kell vag ymiért?

2014. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Gondoltam, hogy le leszek pontozva... Már egyszer elhatároztam, hogyha ezzel kapcsolatban kérdeznek nem írom le a véleményemet, mert csak ez a vége.

Tudom nem kellene ezzel foglalkozni, csak bosszantó, hogy segítő szándékkal véleményt, saját módszert írok le, és megy a piros kéz. Ha valakinek ez nem teszik, nem kell alkalmaznia. Nekem az egészségem többet ér, minthogy óránként ugráljak be a gyerekhez... és az Ő idegrendszere is jobban fejlődik...

Szóval emiatt kell lepontozni...

2014. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6 hetesen aludta át az éjszakát, addig is csak egyszer kelt fel olyan 2-3 körül és kaja után rögtön elaludt....este 8 körül elment aludni én még 11-kor felkeltettem, evett és aludt reggel hatig. 5 hónapos korában elhagytam neki a 11 órás evést és nem volt semmi gond (az első nap felkelt és kapott egy kis vizet, de utána többet nem). Most lesz 6 hónapos és este 8-tól reggel 8-ig húzza a lóbőrt.
2014. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2-4 honapos kora közt ataludta. aztan elkezdett ujra ebredni ezert emeltem a vacsora adagjat (lefejt tejjel mert anyatejes + nem hagyom 16.00 utan aluddni, valamint a Ferber modszert is elkezdtuk. lekopogom de 1-2 hete megint atalussza. szinten 5 honapos.
2014. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ikreim vannak, és az egyik 2 hónaposan -azóta is - már átaludta az éjaszakát, a másik 3 éves koráig min. 2X kelt minden éjjel, de még most is általában egyszer - 3,5 évesek most. Ennyit a nevelésről ;)
2014. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Én felpontoztalak 3-as mert én is így csináltam csak én 1 éves korában untam meg a nemalvást. Pár napig tartott az egész azóta 8-kor alszik mint a kisangyal reggel fél hétig.
2014. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8 hetesen. Nem szoktattuk le, magától végigaludta az éjszakát.
2014. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!