Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy újraélesztési ismeretek hiányában felesleges a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Egy kérdés kapcsán felötlött bennem, hogy a légzésfigyelő ellenzői szerint, ha nem tudja valaki újraéleszteni a babát minek légzésfigyelő. Kérdés: és a mentőket kihívásához is kell tanfolyam, mert szerintem nem mindegy hogy esetleg reggel veszi észre, hogy gond van de akkor már a mentők sem tudnak segíteni, míg ha anyuka nem is tud cselekedni perceken belül, de a kiérkező segítség igen.

#légzésfigylő
2015. jún. 16. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Tulajdonképpen mire a mentö odaér, addigra már túl késö.
2015. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem késő, az újraélesztés simán lehetséges percekkel később is.
2015. jún. 16. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A légzésfigyelők nem véletlenül jeleznek hanggal nem csak a "mama" részen, hanem a babánál levőnél is. Nem csak olyan légzéskimaradás van, ami rögtön fulladással végződik. A csipogás felriasztja a babát, aki éppen "elfelejtett" levegőt venni huzamosabb ideig, így elkerülve a fulladást. Azon kivűl, ha le is áll a baba légzése, több esély van a légzés újraindítására, ha ezt rögtön észrevéve mentőt hívunk, és telefonos segítséggel elkezdjük az újraélesztést. Valószínűleg akkor is menne az utasítások követése, ha nem tanultuk előtte.

Ha reggel vesszük észre, órákkal később, akkor már tényleg késő.

Két gyermekem van, mindkettőnél használjuk ugyanazt a légzésfigyelőt, ugyanúgy. A nagyobbik lányomnál volt, hogy beriasztott, ő közepesen hypotón baba, nála alapfelszerelés volt a légzésfigyelő ( a hypotóhia a légzésben részt vevő izmokra is hatással lehet). Volt olyan, hogy a szobájában aludtam, amikor csipogott, ránéztem, és felriadva éppen nagy levegőt vett.

A kisebbik lányomnál még egyszer sem riasztott, ő teljesen egészséges.

Engem megnyugtatott/megnyugtat, már ezért sem felesleges :)

2015. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Percekkel kesobb... en pl falun lakom, ide minimum 20 perc mire kier a mento
2015. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég voltam újraélesztő tanfolyamon ahol azt mondták, hogy tanulmányok bizonyítják, hogy a légzésfigyelő elterjedésével nem csökkent a bölcsőhalálok száma. Érdekes volt ahogy meséltek róla.


Ettől függetelenül én nagyon légzésfigyelőpárti vagyok,a 20 hónapos kisfiam alatt is ott van még. Kárára nem válhat engem pedig megnyugtat :)

2015. jún. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. SIDS esetén a légzőközpont reflexesen leáll, sajnos az azonnal megkezdett, szakszerűen végzett újraélesztés is csak 3-max. 5 percen belül ment életet, utána 1-2 percig még van esély - központi idegrendszeri károsodás óriási valószínűsége mellett - és ennyi. Onnantól nincs.
2015. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlati tapasztalat pedig az, hogy anya-apa valós vészhelyzetben nem hívnak mentőt 3 percen belül. Ez van.
2015. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos...az esetek túlnyomó többségében sajnos a baba nem "csak" mélyen alszik vagy kimatadt egy lélegzetvétel. Tehát elmondható, hogy 90%ban ha a készülék nem fals jelzést adott akkor ott már nem elég felvenni, ébresutgetni a babát hanem újra kell éleszteni. Ezt a szülők többsége sajnos nem tanulja meg. Mire a mentők kiérnek ami alsó hangon 10-15 perc addigra a csecsemő szinte biztos, hogy maradandó károsodást szenvedett az oxigén hiányos állapot következtében.

Nem felesleges a légzésfigyelő...de ha már valaki 10ezreket költ egy ilyen készülékre, az legyen kedves venni időt és energiát, besétálni valamelyik mentőállomásra és megkérni az ott lévő kollégákat, hogy valaki 20 percbe mutassa meg, tanítsa meg a csecsemő életjeleinek vizsgálatát, szívmasszázsát és lélegeztetését.

Jobb szeretnék több törött bordájú de élő csecsemőt kihozni 1-1 ilyen riasztás után mint elhunytat!!!

2015. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azért lettem lepontozva, mert hozzán 20 perc alatt ér ki a mentő? Nemsemmi...
2015. jún. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!