Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mikor fekszik, alszik...

Kinek mikor fekszik, alszik el esténként a gyermeke?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 7 éves lány, 3 éves fiú, a nagyobb hamarabb elalszik este, a kicsivel még agonizálunk sokat elalvás előtt, de kb. fél 10, mire elalszik, vagy még később. Az azért gáz, nem? Bár nyáron lazábbra vesszük a gyeplőt, de majd szeptembertől valahogy rá kell szokni a 8 órára, mert a lányom iskolás is lesz, nekem is tanulni kell, stb...
2015. júl. 27. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 es fel eves es kb. 2 eves kora ota ez a felallas. Este 7-kor furdes utanna kozosen legozas vagy egy tarsasjatek, mese olvasas es 20:15-re alszik.

Vakacio alatt magatol ebred reggel olyan 8 ora korul. Iskola idoben en ebresztettem 7:20-kor, igy kenyelmesen elkeszultunk 8:40-re es odaertunk az iskolaba pont idoben.

(ahol elunk 4 evesen kezdik az iskolat - tehat nem irtam el :) )

2015. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6,5 éves. Ovis időszakban fél 8-kor fürédés, utána alvás. Max. fél 9 fele alszik. Néha csak 9-kor alszik el, de ágyban van. nem jön ki, csendben van, játszik a plüssével. Most nyáron annyi változás van, hogy fél 9 fele viszem fürdeni, attól függ mennyire álmos. 9-kor szinte mindég alszik. tehát sok minden nem változott.
2015. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9 fèl 10 között kezdjük az altatást, ès van, hogy csak fèl 11re alszik el. Tèlen 8kor átmentünk, fèl 9re aludt. A mùlt heti kánikulában volt h este 8kor indultunk el sètálni. 7kor kel reggel, 3 èves.
2015. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14hónapos a fiam szóval mèg sok minden vàltozni fog, jelenleg olyan mint az apja 8-9 körül kidől.

De èn mindigis ellenkező ritmuson èltem, màr kicsinek is hiàba tettek le 8kor vagy 10kor èn bizony 12 szinte sohaem aludtam el, egyetemen is inkàbb èjszaka tanultam nappalaludtam, most is sokàig felvagyok, ilyen a ritmusom. Haa fiad ishasonló úgysem tudsz vele mit csinàlni..

2015. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos, 8-9 között alszik el. Nagyon ritkán van eltérés: erős, "agyonütős" frontnál néha hétkor felborul,ha pedig nagyon pörgős napja van, akkor 10 is előfordul, de ritkán.


8-f9 közötti fekvéssel reggel 7.30-ig alszik.

2015. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3,5 éves a lányom, szintén későn fekvő. Így nyáron fél10 felé jutunk el oda, hogy kimegyünk a szobájából, de akkor ő még mesél, énekel a plüsseinek. Reggel alszik 8-9ig.

A héten kezdődött az ovi, szerintem most visszaállunk arra hogy 8-f9 között jövünk ki tőle, így 9re talán aludni is fog.


Napközben nem álmos, aktív, pörgős, szerintem elég neki ennyi alvás.

2015. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a fiad olyan típus,mint az enyém,akkor nem fogod tudni korán lefektetni. Ő ha nincs ovi, akkor olyan 10-11 fele kidől, de ovis napokon fenn van éjfélig, mert az oviban alszanak. Másnap legkésőbb 6kor kel magától.

Ha fejreállok se alszik többet. Volt,hogy valamiért nagyon elfáradt, elaludt 8-9 fele. másnap fél 5kor felkelt.

2015. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

22 hónapos kislányomat este 1/2-8-kor lerakjuk, általában azonnal csönd van, néha még fél órát-órát fent van és dumál a játékeinak. (altatni nem kell őt)

Reggel 7 és 8 között ébred, de inkább 8.

2015. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A lányom 6 éves. A nyári szünet kivételével 8 óra körül meseolvasás, utána lámpaoltás. Legkésőbb fél 9-re elalszik. Nyári szünetben 9 és 10 óra között szokott elaludni, majd augusztus végén fokozatosan visszaszoktatjuk a hamarabbi lefekvéshez.
2015. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!