Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van köztetek olyan anyuka,...

Van köztetek olyan anyuka, akinek a 12-13 hónapos babája még napi 2x alszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam július 20-án múlt egy éves. Még alszik délelőtt is, és délután is másfél-másfél órát.

Reggel 7 körül kel, 10 és 12 között alszik egyet, aztán 3 és 5 között 8-kor fürdés és 9-kor, legkésőbb fél 10-kor már alszik.

Összességében 10 órát tölt ébren, többit alvással.

A nagykönyv szerint már csak 1x kellene napközben aludnia és 4-5 órát kibírnia egyhuzamban ébren.

De az én gyerekem csak 3, max 4 órát bír egyhuzamban ébren lenni és még 2x alszik. Normális ez? Mondjuk napközben mindig jókat tudott aludni, kicsinek is. Éjjel 1x, max 2x ébred, olyankor magunk közé vesszük, meg iszik egy kis vizet.

Köszönöm a válaszokat. Csilla



2015. aug. 12. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:

az én lányom július 18-án született, egy éves múlt. Ő egész a múlt hétig kétszer aludt, délelőtt 1,5 órát, délután 30-60 percet...már több hete próbáltuk elhagyni, kitolni a délelőtti alvást, de sikertelenül...

erre most ez a 3. nap, hogy egyszerűen nem hajlandó már délelőtt aludni, jó kedvű, nem fáradt, délben alszik 2 órát és ez az össz nappali alvás...

amúgy minden normális, majd a szervezete alakítja ahogy neki jó. Az én példámból okulva, ha álmos, úgyis álmos, hagyd aludni :)

2015. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én gyermekem attól füg mennyit evett


pl volt hogy vacsi és tápszer után még bőven evett az én vacsorámból is(gondolom mert én etrtem, kívánta)

mánap egész nap termelt(nem hasmenés volt, hanem étkezések után él óráva lehetett cserélni)

2015. aug. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos, napi kétszer közel két óra, plusz éjjel 11 óra alvás. Ha jó napja van, akkor háromszor alszik nappal.

Az alvásigény genetikailag is eltérő. Felnőttek között is van, aki 12 óra után is kóma, meg olyan is, aki 4 óra alvással is beéri.

2015. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Köszi a választ, teljes mértékben megnyugtattál. Mondjuk Apa is szeret aludni, szóval tényleg lehet némi köze a genetikához a dolognak. :-)
2015. aug. 12. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos koráig 2x aludt napközben. 1,5-3 órát alkalmanként. Most 23 hónapos, csak egyszer alszik, de az minimum 3 óra, nem ritka a 4,5-5 órás alvás sem.
2015. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Zsííííííír! Akkor nincs miért aggódnom. Nekem tényleg komoly aggódni valót jelentett Boti nappali alvása, de így máris megkönnyebbültem. :-)
2015. aug. 12. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy növekednek (öregednek), egyre több mindenben kiütközik a genetikai eltérés. Ez olyan, mint a magasság, az is teljesen eltérő azonos korú gyerekeknél. Mindig egy skálán belül kell nézni, ne a statisztikai átlaghoz viszonyíts.

Az emberek átlagos magassága 168 cm, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki ekkora. Ez a 150 centisek meg a két méter felettiek és a köztük levők átlagából áll össze. Az emberek 2-3%-a az, aki pont akkora.


Így van ez az alvással, evéssel és sok egyéb viselkedésformával, szokással is.

2015. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3-assal en is egyetertek. Nem mellesleg nekem ikreim vannak, 1 kislany, 1 kisfiu. Mindketto tele van energiaval, de akkor is napi 2x alszanak, valtozo idotartamot. Van, hogy 1 orat, van, hogy masfelet es van, hogy 20 percet. A ketto kozul az egyik alvas mindig hosszabb. Szerintem ez teljesen normalis. A babaknak szuksege van az alvasra az agyfejlodes miatt, a genetikai elteresrol nem is beszelve. :)
2015. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy-másfél évesen még az én lányom is kétszer aludt 1-1,5 órát. Mielőtt bölcsibe kezdett járni (18 hónaposan) akkor állt át a napi egy alvásra.
2015. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos fiam még kétszer alszik szintén.

Ha reggeli után nem dőlhet ki, vagy nem tud ealaludni, akkor csak egyszer, ebéd után, vagy ebéd előtt - de akkor rettenetes nyűgös a délután.

Ő is hasonlóan csak mostmár reggel 9-10 között és délután 1-f3 között alszik egy nagyobbat, aztán este 8-reggel 7.


Mindig is sokat aludt, igazából fél éves koráig szerintem napi 6 órát volt ébren evésekkel együtt, de mindig azt mondta az orvosunk és a védőnő is, hogy bizony ilyen gyerekek is vannak, szépen fejlődik ennek ellenére értelmileg mozgásilag és ő ilyen. Aztán megtanult forogni, kúszni, ülni állni és csökkentek az alvások, de mindig is sokat aludt és ezt tartják kulcsmondatnak, hogy ha egy baba mindig is olyan volt, akkor nem gond, ha hirtelen változik aluszékonnyá, akkor valami gond lehet.

2015. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!