Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány éves korig igényli egy...

Hány éves korig igényli egy kisgyermek a szülővel való alvást?

Figyelt kérdés
Gondolom ez is lehet egyénfüggő,(gyermekfüggő) de olyan szülők tapasztalatát várom akik együtt aludtak gyermekükkel! Kislányom 5 éves a szobájába alszok külön ágyon! Ő még hallani sem akar olyasmiről, hogy még visszamenjek a hálószobánkba! Az ottalvással nem is lenne baj, de azt mondja egyedül fél, nem is hajlandó nélkülem lefeküdni! De nem tudom otthagyni akkor sem ha elaludt (legfeljebb egy kis időre, ha még van egy kis dolgom), de éjjel 3-kor képes arra, hogy felnéz szól megkérdezi anya itt vagy? Ha mondom igen már alszik is tovább, ha nem lennék ott nagy sírás lenne! Kinővik a gyerekek az ilyet? Általában hány éves kortól nem igénylik már, hogy velük akudjunk? Ez kinél hogy volt? Hogy sikerült rábírni, hogy egyedül aludjon? Nem erőltetünk semmit, sokat beszélgettünk már vele erről, mindig van esti mese is!

2015. szept. 28. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem minél tovább húzod, annál nehezebb.

Ez már inkább a megszokás, nem pedig azért van, mert szüksége van rád.

2015. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

egyáltalán nem igényli, a szülő igényli mikor az ágyába veszi. tökéletesen jól elalszanak külön ágyban is.

aztán ha emiatt évekig veletek alszik, akkor nyilván már nem szeret egyedül, hiszen ehhez lett hozzászokva. Ekkor jön az hogy egyedül fél. Ilyenkor már csak leszoktatni lehet róla...magától nem fog kimenni, csak ha már 12-13 éves, és amikor ott alszik a barátnőinél, rájön hogy senki nem alszik a szüleinél és ez tök ciki.

2015. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet, de bármit próbáltunk pl. egész éjjel alhat kislámpafénynél semmi se segített, mindig azt mondja fél egyedül! Ha nem talál ott nagyon keservesen tud sírni! Sirni vagy egyedül sose hagytuk kisebb korában sem! Azért kösz!
2015. szept. 28. 11:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem igényeltem és először ö se! Gyönyörűen elaludt a saját szobájában a kiságyában! 2 éves volt amikor 11 hetes terhesrn az öccsével kórházba kerültem egy hétre! Apával csak úgy volt hajlandó aludni ha ott volt vele! Amikor hazajöttem már többet utánna se! Újra kezdett éjjel ébredni s veszélyeztetett terhesként nem emelgethettem éjjelente többször ki a kiságyból megnyugtatni ( mert korábban müködött az a módszer és elkezdte átaludni az éjszakát)! Igy inkább ottmaradtam vele és igen ott ragadtam, mert akármi miatt is van ez így bármivel próbálkoztunk eddig nem vált be!
2015. szept. 28. 11:48
 5/15 A kérdező kommentje:
Bármilyen ötletet, módszert szivesen fogadok, ami esetleg másnál bevált, hogy hogyan szoktassam egyedül alvásra! Köszönöm!
2015. szept. 28. 11:51
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos ezt elrontottad.

Fiamnak leesésgátlós ágya van (1,5 éves korától), és ha felkel éjjel, simán visszakísérem a szobájába, és visszaaltatom az ágyában. Nem kell emelgetnem.

Volt időszak, amikor én is a szobájában aludtam kanapén, de erre nem szoktattam rá.


Szerintem azt kellene kiderítenetek, hogy mitől fél. Miért nem akar egyedül aludni.

Tesó hol alszik?

2015. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Saját szobájában, a saját kis ágyában egyedül! Rögtön megyek ha hív, most már ő is elmúlt 2 éves szépen végigalussza az éjszakát! Köszi a választ!
2015. szept. 28. 12:39
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg felhozhatnád ezt is a lányodnak.

Hogy a kistesó is egyedül alszik, mégsem fél, és nem is történik vele semmi alvás közben, tehát nincs is mitől félni.

2015. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kistesóval próbáltátok egy szobába tenni? Vagy megbeszélni hogy mikor elmentél egy hétre az miért volt, és hogy bárhova mész mindig vissza fogsz jönni? Akár eljátszhatjátok bábokkal is, úgy a negatív érzéseket könnyebb egy gyereknek megjeleníteni. Ha esetleg ő menne át a ti szobátokba az segíthetne?
2015. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk azért alakult az együtt alvás ki, mert egyedülállóként neveltem a fiam, közös szobában laktunk....

6 éves korára lett párkapcsolatom, és egyértelmű volt, hogy költözünk. De addigra a fiamban is körvonalazódott a külön alvás igénye...és kifejezetten jól jött, hogy külön szobája lehetett végre neki :)

az első hetekben, még velünk egy szobában aludt...majd kipróbáltuk a másik szobában alvást.

nem volt gond vele :)

ha csak ketten maradtunk volna, akkor is költöztünk volna, és külön szobánk lett volna.

Szóval ez az elválás akkor is megtörtént volna.


Nálatok ahogy olvasom nincs természetes igénye rá, így biztos nehezebb lesz....

2015. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!