Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány éves korig igényli egy...

Hány éves korig igényli egy kisgyermek a szülővel való alvást?

Figyelt kérdés
Gondolom ez is lehet egyénfüggő,(gyermekfüggő) de olyan szülők tapasztalatát várom akik együtt aludtak gyermekükkel! Kislányom 5 éves a szobájába alszok külön ágyon! Ő még hallani sem akar olyasmiről, hogy még visszamenjek a hálószobánkba! Az ottalvással nem is lenne baj, de azt mondja egyedül fél, nem is hajlandó nélkülem lefeküdni! De nem tudom otthagyni akkor sem ha elaludt (legfeljebb egy kis időre, ha még van egy kis dolgom), de éjjel 3-kor képes arra, hogy felnéz szól megkérdezi anya itt vagy? Ha mondom igen már alszik is tovább, ha nem lennék ott nagy sírás lenne! Kinővik a gyerekek az ilyet? Általában hány éves kortól nem igénylik már, hogy velük akudjunk? Ez kinél hogy volt? Hogy sikerült rábírni, hogy egyedül aludjon? Nem erőltetünk semmit, sokat beszélgettünk már vele erről, mindig van esti mese is!

2015. szept. 28. 11:22
1 2
 11/15 piroska és a farkas ***** válasza:
És ha a testvérek aludnának egy szobában? 5 évesen már meg kéne tanulnia szerintem, h anyának apa mellett van a helye éjszaka.
2015. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen természetesen mindent megbeszélünk vele, azaz egy hét is el lett neki magyarázva, s az is hogy mindig visszajövők! Sose nem csapjuk be! Sajnos még az se vált be, hogy azt mondtuk a kistesó is egyedül alszik! Köszi az ötleteket, pont azért kérdezem, hogy kinél mi vált be mert már sokmindennel próbálkoztunk!
2015. szept. 28. 14:47
 13/15 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben egy szobába raknám a tesóval, és akkor nem kéne egyedül aludnia a szobában és nem félne! A pici is ha már 2 éves akkor elég nagy hozzá, főleg hogy át is alussza már az éjszakákat.

Nagynak meg megmondani hogy a kistesóval alhat együtt, nem lesz egyedül, anya is itt van a közelben, ha igényli tárva nyitva lehet hagyni az ajtókat, éjjeli fény, kislámpa, alvós állat stb.

2015. szept. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Alvós állatkák vannak! Kistesóval egy szobát átgondoljuk! Köszi
2015. szept. 28. 21:06
 15/15 anonim válasza:
Az én anyukám nagyon sokáig velem aludt. Ennek hatása az lett hogy nem mertem egyedül aludni még 12 évesen se. Illetve elkezdtem álmomban beszélni. Mikkor anya 7 évesen próbált leszoktatni az együtt alvásról akkor kezdtem el álmomba beszélni, horkolni.És még mai napig nem szeretek egyedül aludni illetve mai napig beszélek álmomban és horkolok is sajnos.
2015. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!