Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek ez meg normalis,...

Szerintetek ez meg normalis, vagy valami baj lehet?

Figyelt kérdés

Eddig nem foglalkoztam vele, de most ejjel megfogalmazodott bennem, hogy vajon normalis-e meg ez?


Kisfiam 27 honapos. Tavasszal 6 hetig nagyon beteg volt es persze, hogy ejjel az elso nyekkenesere mentem es magunk koze tettem aludni. (Tudom, elrontottam)

Innentol kezdve egyre rosszabb a helyzet. Eleinte hebe-hoba ebredt ejjel, tehat voltak ataludt ejszakak, de most mar folyamatosan felkel es megy a hiszti h kijohessen.

Az agyabol a racs mar jo ideje ki van veve, megsem jon ki magatol, inkabb uvolt az agyaban.


Napi 2x kint vagyunk a levegon, probalom farasztani, de egyszeruen nem akar aludni.


Tegnap 20:30-kor mentem be vele. Odaulok az agyahoz, eneklek, vagy a kivetitojet kapcsoljuk be. 21:40-kor jottem ki!

Ez utan 22:15-kor ujra felebredt es sirt. Megint bementem, idaultem, simi, ujra 20 perc mig visszaaludt.

00:25-kor ujra!!! Ugyanezt vegigjatszottuk. Ujjabb egy orat dekkoltam nala es mikor lefekudtem volna vegre aludni, kb 15 perc mulva ujra felsirt!

Most mar kihoztam, mert nem birtam tovabb! :-( ejjel kettokor meg nem aludt!!!!!!!! Mellettunk is csak forgolodik, es tobbszor megebred itt is. Iszonyat eberen alszik!


2 honap mulva erkezik a tesoja, valamit tennem/valtoztatnom kell, mert szornyu ez az allapot.

A hasamtol nagyon kenyelmetlen, hogy nem aludhatok olyan pozban, amiben kenyelmes lenne, mert nem ferunk el 3-an a 160 cm-es agyon.


Szerintetek normalis ez, hogy ennyire eber alvo?

Ja, egyebkent reggel 7-korul kel, aztan 10-tol 11:30-ig kint vagyunk, utana ebed es alszik, alt. 13:30, 14-ig.

Ez utan, 15 ora korul ujra kimegyunk es olyan 18- korul jovunk be.


Akinek hasonloan viselkedett a gyerkoce, annak mitol valtizott meg, mit csinaljak, hogy a helyen vegigaludjon vegre egy ejszakat????


Koszi, es bocsanat a hosszu meseert.


2015. okt. 6. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk mi volt. 5 hetes korától átaludta az éjszakákat. Aztán egyszer csak elkezdte azt csinálni, hogy felébredt hajnali 1-kor és 4-ig totál éber volt. Ez volt kb. fél éves és 15 hónapos kora között. Aztán a következő az volt, hogy felébredt szintén 1-kor, visszaaltattam, majd mire én is elaludtam volna megint sírt, ezt egy éjszaka 5-6-szor. Ez tartott 2 éves koráig, kicsit talán tovább. Aztán egyre csökkent az éjszakai megébredések száma. Vettünk éjjeli fényt, azzal sokszor az volt a gond, hogy lekapcsolt és azért kellett bemennem, hogy visszakapcsoljam, mert félt. Most 3 évesen ott tartunk, hogy kb. 1 hónapja átalussza az éjszakát de úgy, hogy a szobájukban egész éjjel ég a kislámpa. De így is borzasztó alvó, későn alszik el, korán kel, de legalább már éjszaka nem ébreszt.

Nem lehet, hogy fél a sötétben nálatok is? Próbáljatok éjjeli fényt, nekünk világító teknősünk van, az nagyon aranyos.

2015. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mar en is gondoltam arra, h fel a sotetben... De nem hinnem, hogy azert ebredne meg. Van h estefele bemegy a sotet szobajaba, es ott motoszkal egy darabig.

Van neki is teknose, meg kivetitoje, ami erzekelos, vagyis ha ejjel sir, rogton bekapcsol, vilagit.


Teny, hogy allitolag 3 eves koromig en is keltem ejjel, de az h keptelenseg visszaaltatni, az szornyu! Faradt vagyok es ingerlekeny ez miatt.

Tenyleg nem tudom hogy mit fogok csinalni, ha mar a teso is megszuletik.... :-( :-( :-(

2015. okt. 6. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szoktasd le róla. Kemnéy lesz, sírós, de ha nem akarsz megbolondulni, ha lesz 2. gyerek, kezdjétek el.

Ne te menj be hozzá pl., hanem apja, neki lehet nem fogja produkáéni magát.

2015. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ooooo, az apja a mindene, uh az nem megoldas nalunk, h o menjen be es akkor alvas van.

Tudom h le kell szoktatnom... Amugy mar azt megoldottuk, h eddig ringatva altattam. Most mar legalabb ugymond magatol alszik el... De ezek a felebredesek.... Aaaaaa

2015. okt. 6. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!