Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Költözés után felborult az...

Költözés után felborult az alvása, meddig legyünk türelmesek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislány.

Még csak két hete költöztünk el, ráadásul külföldre, szóval tudom, hogy nagyon nehéz neki is. Otthon nagyjából fél éve kínkeservvel elértük, hogy végre egyedül aludt el, ha éjjel felsírt, már csak elég volt megsimogatni esetleg egy kis vizet adni neki, és aludt is vissza. Amióta itt vagyunk, újra keservesen sír, ha este ki szeretnék menni mellőle, amíg el nem aludt, és az éjszaka közepén felébred, és csak mellettem alszik vissza.

Igazából olyanoktól szeretnék tanácsot kérni, akik voltak hasonló helyzetben. Várható, hogy magától megoldódik a helyzet? Ha nem, akkor mennyi idő után érdemes határozottan fellépni? Nem szeretnék nagy traumát okozni neki, szeretném megkönnyíteni neki ezt a nehéz helyzetet, de nem szeretnék olyan szokásokat sem állandósítani, amiken utána nehezen tudunk majd változtatni.


2015. okt. 7. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem akár hónapok is lehet amíg megszokja az idegen környezetet és ez kihathat az alvására.

A kötelező egyedül elalvást pedig sosem értettem, miért baj, ha ott ülsz mellette 10-20 percet amíg elalszik, ha ő így nyugodtabban alszik el.

2015. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1-nek: Mi sem ragaszkodunk mániákusan a kötelező egyedül elalváshoz, különben nem altattuk volna 3 évig (a bátyját meg még tovább is.) De nem 18-20 perceket kell mellette ülni hanem 1,5-2 órát, mire végre elaludt, már mindketten hullák voltunk a férjemmel, semmi magánéletünk nem volt semmilyen értelemben.
2015. okt. 7. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!